juosta

Sauliaus Grinkevičiaus vedamo sąrašo kandidatai Eglė Kuprijanovienė, Jonas Mecelis,  Virmantas Pikelis ir nepriklausomas kandidatas Saulius Sinickis norėdami susipažinti su vaikų užimtumo galimybėmis aplankė du iš kelių Kėdainiuose veikiančių  dienos centrų, įsigilino į situaciją ir išklausė vaikų svajones.   

Eglė Kuprijanovienė, Jonas Mecelis,  Virmantas Pikelis ir nepriklausomas kandidatas Saulius Sinickis vieną popietę paskyrė vaikų ir jaunimo dienos centrų lankymui, kad sužinotų, kuo jie gyvena ir kokios pagalbos trūksta.

Eglė Kuprijanovienė, Jonas Mecelis, Virmantas Pikelis ir nepriklausomas kandidatas Saulius Sinickis vieną popietę paskyrė vaikų ir jaunimo dienos centrų lankymui, kad sužinotų, kuo jie gyvena ir kokios pagalbos trūksta.

Dienos centre „Laiptai į viltį“ kandidatai į rajono Tarybą nuoširdžiai pabendravo su mažiausiais globojamaisiais ir jų vadove Jolanta Paukštiene bei įsigilino į esamą situaciją, išklausė visus rūpesčius. Deivido Judenio įkurtas dienos centras „Tavo svajonė“ gyvuoja jau šešerius metus. Jo pranašumas prieš parapijos namų centrą yra tas, kad centro steigėjo žmona yra profesionali psichologė, todėl mažiau problemų kyla bendraujant su vaikais, sudėtingos situacijos sprendžiamos profesionaliai.
Vaikams, lankantiems dienos centrus, reikia daug dėmesio, šilumos ir įvairių institucijų pagalbos. Trūksta savanorių ir nėra taip paprasta gauti maitinimui reikalingų produktų. „Mus aprūpina Maisto bankas, bet vos tik buvo uždaryta viena IKI parduotuvė iš karto pajutome, kad gauname mažiau produktų“, – sakė J. Paukštienė. O vaikai svajoja apie keliones, svečias šalis ir kompiuterius.
„Šitų žmonių veikla ir atsidavimas neįkainojami, bet jiems tikrai reikia daugiau ten dirbančių žmonių ir daugiau paramos. Reikia savanorių pagalbos. Manyčiau, kad labai reikia skatinti bendradarbiavimą tarp įvairių institucijų“, – po pažinties su vaikų ir jaunimo dienos centrais sakė Virmantas Pikelis.
„Mieste yra net keli pasirinkimai, kokį centrą lankyti, tačiau kaime taip pat yra vaikų, kuriems reiktų tokios priežiūros. Manau, kad ir Šėtoje turime vaikų, kurie mielai susiburtų kartu pabūti“, – teigė Jonas Mecelis.
Ne vienerius metus policijos komisariate dirbęs Saulius Sinickis puikiai žino, kuo gyvena kolegų įkurtas Kėdainių policijos komisariato dienos centras. Visų šių institucijų veikla paremta geranoriškumu, atsidavimu ir savanoryste.
Kandidatai domėjosi ne tik dienos centrų veikla. Jie yra išanalizavę jaunimo problemas ir situaciją. Gerai žinoma, kad aktyvūs miesto moksleiviai ir kolegijos studentai bei jauni žmonės su šeimomis, gyvenantys Kėdainiuose, nuolat ieško galimybių burtis, kurti, patrauklių laisvalaikiui vietų, sau tinkamų malonių užsiėmimų, edukacinių programų, bet, deja, rajone tikrai ne viską dar galima rasti.
Būtina skirti daugiau finansinės paramos jaunimo veiklai ir programoms bei deramo valdžios dėmesio. Kėdainiuose labai reikia jaunuomenę jungiančio ir vienijančio šiuolaikiško centro, kuriame būtų daugiau veiklų pagal jaunuolių norus ir poreikius, kuriame jie galėtų atsiskleisti ir tobulėti.

Užs. Nr. 27

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

  1. vairuotojas

    palaikau Egle, Saul;iu sinicki, bet pertauskas… nu tegul nejuokina.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.