Valdančiųjų išmonė – neišsenkanti: šįkart buvo perkrikštijami seniūnai

Senų įpročių atsikratyti nelengva – šią per ilgus amžius susiformavusią liaudies išmintį eilinį kartą patvirtino Darbo partijai atstovaujanti dabartinė rajono valdžia ir ją šlovinanti krašto žiniasklaida.

Seniunu-perkrikstijimasToji žiniasklaida rajono gyventojus, matyt, laiko kvailokais – mano, kad jiems galima pakišti bet ką, ir jie tai priims už tikra.
Pavyzdžiui, prieš pirmąjį rinkimų turą už Darbo partiją agitavo vienuolika mūsų kraštiečių – Antanas Bružas, Jonas Dalbokas, Vytautas Grigas, Artūras Gustas, Algirdas Krivičius, Vanda Petrauskienė, Petras Pupkus, Algimantas Sirvidas, Valentinas Tamulis, Vytautas Zakaryza ir Regimantas Valiauskas. Tam buvo skirtas beveik visas laikraščio ,,Rinkos aikštė“ puslapis.
Visi tie žmonės buvo pristatyti kaip eiliniai kraštiečiai – kėdainietis, krakiškis, vilainietis ir taip toliau.
Tačiau bent kiek rajono gyvenimą pažįstantys žmonės juk žino, kad tie agitatoriai – visų rajono seniūnijų seniūnai.
O neva eiliniais kraštiečiais jie pristatyti todėl, kad seniūnams per rinkimus privalu būti neutraliems – už ką nors agituoti jiems draudžiama įstatymu.

Ne juokinga, o graudu
Pagal kalbos dėsnius, tarkime, josvainiečiu priimta laikyti žmogų, kuris gyvena Josvainiuose.
O kėdainietis, važinėjantis dirbti, pavyzdžiui, į Jonavą ar Kauną, netampa nei jonaviškiu, nei kauniškiu – vis tiek lieka kėdainietis.
Tačiau Darbo partijai taip reikėjo seniūnų agitacijos, kad nesikuklinta juos perkrikštyti: Kėdainiuose gyvenantis Vytautas Grigas buvo pavadintas dotnuviškiu, irgi kėdainietė Vanda Petrauskienė – surviliškiete, josvainiškis Artūras Gustas – pernaraviškiu, dar vienas josvainiškis Antanas Bružas – vilainiečiu.
Visi jie gyvena ne tose seniūnijose, kuriose dirba, tačiau vieningai buvo pristatyti pagal darbovietę.
Kiek mažesnį asmenybių susidvejinimą po perkrikštijimo patyrė dar du seniūnai – Regimantas Valiauskas ir Valentinas Tamulis.
R. Valiauskas gyvena Miegėnuose, o V. Tamulis – Beinaičiuose. Tačiau pirmasis jų buvo perkrikštytas gudžiūniškiu, o antrasis – pelėdnagiškiu.
Šiais atvejais bent nebuvo supainiotos seniūnijos: mat Miegėnai yra Gudžiūnų seniūnijoje, o Beinaičiai – Pelėdnagių seniūnijoje.
Kaip ten bebūtų, bet iš vienuolikos rajono seniūnų vienaip ar kitaip buvo ,,perkrikštyti“ net šeši – daugiau kaip pusė. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu.

Vengia nemalonumų darbe?
Stebitės, kodėl seniūnai tokioms aferoms nepasipriešina? Matyt, nenori nemalonumų darbe.
Juk darbiečiai jau ne kartą demonstravo, kaip moka rengti įvairias restruktūrizacijas ar optimizacijas, per kurias atsikratoma jiems neįtinkančiųjų.
Viešai, žinoma, tikinama, kad tokios pertvarkos nė kiek nesusijusios su politika.
Su politika, matyt, nesusiję ir tai, kad po Darbo partijai atstovaujančiai Nijolei Naujokienei ne itin sėkmingų rinkimų į savivaldybės mero postą, prieš antrąjį jų turą, šį antradienį rajono seniūnai buvo susirinkę pietauti į šalia centrinės ,,Vikondos“ būstinės esančią šio koncerno kavinę ,,Nu, blyn“.
Seniūnai tikriausiai tiesiog, kaip ir visi žmonės, norėjo valgyti, tad iš visų rajono pakraščių tą dieną atsitiktinai suvažiavo prie ,,Vikondos“. Į pietų pertraukai skirtą laiką jie, beje, netilpo – seniūnijų tarnybinių automobilių virtinė ,,Nu, blyn“ prieigose tebestovėjo ir po 13 valandos.
Kažin ar daug rajone žmonių, kurie tokia atsitiktinumų virtine tiki?

Užsibuvus – ,,nekoks kvapelis“
Keliolikos metų patirtis byloja, kad rajono darbiečiams atsikratyti veidmainiavimo, ko gero, neįmanoma. Juolab kad tai skatina jiems pavaldi pataikaujanti žiniasklaida.
Bet kokią kritiką šios partijos atstovai priima kaip įžeidimą, o juk norint iš klaidų pasimokyti pirmiausiai reikia suvokti, kad jų darai.
Rajono darbiečiai, deja, įsitikinę, kad jie neklystantys. Kaip šiame fone neprisiminti dar vieno liaudies posakio: ,,Politikus kaip ir vystyklus reikia periodiškai keisti – kitaip atsiranda ,,nekoks kvapelis.“

About The Author

Related Posts

3 Responses

 1. Nijolė

  Kuo daugiau galvoju, tuo dabartiniai seniūnai man panašesni į sovietmečio kolūkių pirminunkus: savo valdose – tarsi karaliukai, tačiau bet kada ir už bet ką tą kėdę gali prarasti…

  Atsakyti
 2. Svetlana

  Ei, o kur Uspaskichas? Dejo fuga i Briuseli ir apie Kedainius – n’ kriukt…

  Atsakyti
 3. Turbūt to Svetlana

  O, ką? Turbūt nepasiilgot jo kriuksėjimo? Nemanau, kad normaliam žmogui jis patinka.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.