Valdančiųjų svajonė – kiekvieną mūsų prireikus padaryti ir kvailiu, ir didvyriu 

„Geriausia gynyba – puolimas“ – panašu, kad ši sparnuota frazė tapo rajoną valdančių politikų pagrindiniu kelrodžiu.

TRIOPuolami visi, kurie išdrįsta bent kiek suabejoti valdančiųjų ,,protu, garbe ir sąžine“. Dalis rajono žiniasklaidos šiuo požiūriu primena dabartinę Rusiją, kur didžiausiu priešu verčiama ukrainiečių tauta.
Kėdainių rajone tokiais priešais veidmainiškai verčiama opozicija – už tai, kad valdančiuosius vertina ne aklai žavėdamasi, o stebėdama ir analizuodama.

Atiduodami – vienaip, griaudami – kitaip
Itin aršiai puolami tie, kurie drįso pamatyti, kad nugriautas pastatas, kurį koncernas „Vikonda“ atidavė Šviesiajai gimnazijai.
Kaipgi tuo nesistebėti? Juk dar pernai spalį valdantieji tvirtino, kad atiduotąjį pastatą tereikės šiek tiek paremontuoti.
Dabar valdantieji jau tikina, kad Šviesiajai gimnazijai itin vertingas ne pats pastatas, o sklypas, kuriame jis stovėjo.
Taip, sklypas Šviesiajai gimnazijai patogus, šliejasi prie dabartinės jos teritorijos. Bet opozicija šio sklypo tinkamumu juk ir neabejojo.
Valdantiesiems tereikėjo taip ir pasakyti: ,,Šviesiajai gimnazijai koncernas ,,Vikonda“ atiduoda sklypą.“ Tačiau buvo veidmainiškai postringaujama apie pastatą. Negi tai – ne veidmainystė.
Juolab kad vėliau tą pastatą nugriovė koncerno ,,Vikondos“ padalinys – statybos bendrovė ,,Vikstata“. Ir, matyt, ne už dyką. Gal taip ir buvo suplanuota už dovaną atsiimti pinigus?

Rūpėjo tik biblioteka?
Panašus veidmainiškas triukšmas keliamas ir dėl koncerno ,,Vikonda“ bendrovės ,,Edvervita“ savivaldybei parduoto pastato Didžiosios Rinkos aikštėje. Sovietmečiu tame pastate veikė parduotuvė ,,Saulutė“, o dabar jame rengiamas M. Daukšos viešosios bibliotekos filialas.
Pasak valdančiųjų, buvusios ,,Saulutės“ pastatas taip tiko bibliotekai, kad jį vertėjo pirkti neskelbtinų derybų būdu, tačiau vėliau ir jo dalį teko griauti.
Opozicija, be to, suabejojo, ar bibliotekos lankytojams bus patogu iš vieno jos pastato į kitą vaikščioti per aikštę. Valdantieji pagiežingai atkirto, kad kasti požeminius tunelius būtų per brangu.
Bet kasti tunelių juk niekas ir nesiūlė: tebuvo priminta, kad jau seniai parengtas (beje, už nemenkus pinigus) M. Daukšos viešosios bibliotekos išplėtimo projektas jos kieme, kur tokių problemų nekiltų.
Matyt, kad lemiamu veiksniu visgi buvo ,,Vikondos“ siekis atsikratyti kelis dešimt­mečius dūlėjusio ir senamiestį darkiusio pastato.

Ir nupirko, ir atėmė?
Šimtatūkstantiniais valdančiųjų užsakymais iš savivaldybės biudžeto maloninamas laikraštis ,,Rinkos aikštė“ prieš rinkimus prisiminė ir vienintelio rajono opozicijos periodinio leidinio ,,Kėdainių mugė“ beveik dešimties metų senumo istoriją – esą tai neteisėtai padarė dabar į rajono merus pretenduojantis verslininkas Saulius Grinkevičius.
Pagiežingoje ir painioje publikacijoje tuo pat metu kalbama, jog tuometė ,,Mugė“ nepajėgė išsilaikyti, ir tikinama, kad šį laikraštį pardavę jo kūrėjai prarado verslą.
Susirūpinta ir tuo, kad naujieji ,,Mugės“ (dabar – ,,Kėdainių mugės“) savininkai šį faktą esą slėpė. Tačiau juk jis, kaip reikalaujama įstatymu, visą laiką buvo viešai skelbiamas internetiniame Kultūros ministerijos tinklalapyje (skyrius – ,,Veiklos sritys“, poskyris – ,,Visuomenės informavimo politika“).

Kas uždarė ,,Kėdainių garsą“?
Tame pačiame Kultūros ministerijos tinklalapyje, beje, skelbiama, kad prieš kurį laiką likviduoto ilgametes tradicijas turėjusio rajono laikraščio ,,Kėdainių garsas“ kontrolinį akcijų paketą (67,54 proc.) valdė Justė Pečeliūnaitė – Seimo nario, vieno iš Darbo partijos lyderių Vytauto Gapšio žmona.
Be to, ,,Kėdainių garsas“ buvo uždarytas tuo metu, kai jam vadovavo dabartinių publikacijų apie tariamas Sauliaus Grinkevičiaus nedorybes autorė Kristina Kasparavičė.
Tai kas gi uždarė ,,Kėdainių garsą“? O šiame fone demonstruojamas susirūpinimas ,,Muge“ ar nekvepia veidmainyste?
Kur kas labiau tikėtinas siekis, kad rajone išvis neliktų žiniasklaidos, nepavaldžios ,,Vikondai“ ar Darbo partijai.
Iki šio siekio įgyvendinimo, beje, likę ne tiek jau daug: minėtame Kultūros ministerijos tinklalapyje nurodyta, kad visas (100 proc.) laikraščio ,,Rinkos aikštė“ akcijas valdo ,,Vikonda“, o internetinį portalą ,,Kėdainietis.lt“ – Viktoras Uspaskichas, Justė Pečeliūnienė ir Seimo narys Viktoras Fiodorovas.

Niekas nesutrukdytų
Rajone nelikus opozicinės žiniasklaidos, Darbo partijai ir jos statytiniams būtų tikrai puikūs laikai. Juk niekas netrukdytų:
tuos pačius pastatus ir iškilmingai „padovanoti“, ir kilniai nugriauti;
bet ką parduoti ir virkauti, jog tai kažkas atėmė;
bet kurį mūsų padaryti ir kvailiu, ir niekšu, ir didvyriu, ir patriotu pagal partinę priklausomybę.
Pastarąjį vertybių perkainavimą savo kailiu, beje, patyrė ir bent du iki šiol rajonui vadovavę merai.

About The Author

Related Posts

7 Responses

 1. Vytautas

  Siandien radau savo pasto dezuteje „Rinkos aikste“, kurios siap jau neskaitau. O viespatie, kokiu naftalųinu trenkia. Cituojamos ismintingosios Naujokienės „reiksmingos“ mintys ,,Apie jaunima“, ,,Apie senolius, ,,Apie seima“, ,,Apie gyvenimo tikslus“, „Apie laisvalaiki“ ir dar bala zino apie ka… Zodziu, ji – kaip Leninas, ismano viska… O prakeikti opozicionieriai – tikri kvailiai, kuriuos reiktu is vis sunaikinti. Tik kaip gi vienas ju is nieko sukurė milijonini versla, o kitas dirbo Lietuvos Seimo pirmininku? Naujokienei iki to – toli toli.

  Atsakyti
  • Svetlana

   Siulau dar viena teme vicemeres isminciai pademonstruoti; “Naujokiene – apie nekaltybe“ ((((;

   Atsakyti
 2. Viridijana

  Savivaldybiu tarybu rinkimai kovo 1 d. Butu teisingiau organizuoti balandzio 1 d. per Melagiu diena. O tiesa paprasta ir visiems gerai zinoma: pusmetis melo ir pazadu (agitacinis laikotarpis) valdantiesiems uztikrina patogu gyvenima 4 metus.

  Atsakyti
 3. nu...

  jau nusibodo ir vieni ir kiti cia pila tas pamazgas daugiau nieko nedaro. tikrai slykstu , net skaityti. galetu geriau nesivelti i tas intrigas o geriau apie miesta musu pagalvoti , ideju kokiu nauju… tfu vienodi abu ir grinkes ir darbo partija.. as uz Pona Muntijana tikras politikas

  Atsakyti
 4. Iš tikrųjų

  ,Iš tikrųjų, tai pavojingiausi yra tokie, kurie laksto iš vienos partijos į kitą. Taigi p. Muntjano šaknys irgi darbo partijoje. Apskritai , yra pavojinga balsuoti už kandidatus, kurie yra arba yra buvę nariai tokios partijos, kuri slapstėsi po teisiamųjų suolais.

  Atsakyti
  • nu...

   Nereikia čia tik gąsdinti niekas niekur nelakste , o nepavykus viktoriukui jo pakišti po savo padu Gerbiamas Muntianas buvo žiauriai/negarbingai sumenkitas,(kaip dabar matau per šiuos rinkimus vyksta tokia pati srutu leidykla) apžmeištas. Muntianas kiek kadenciju buvo meras 3,4? Jau patikrintas parodė savo darbus kaip atlieka. Visi buvo patenkinti, žmonės mylėjo jį, miestas išgražėjo. Kažkodėl visi pamirše… ir šiaip matosi žmogus turi gerų planų. O čia du pajacai vienas ant kito varo …. nu pripažinkim jau per žiauru tikrai nepykanta, tik ieškoti vienas kito blogų darbų.aisku renkantis ar grinkevicius ar naujokie. tai naujokiene tada geriau nors reprezentatyvi panaši į politikę. Prieš balsuojant reikia pamastyti

   Atsakyti
 5. Balsuosiu tik už p.Saulių Grinkevičių. Tai žmogus, kuriuo galima pasitikėti.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.