Dovanotą ir parduotą esą vertingus ,,Vikondos“ pastatus kažkodėl tenka griauti

Netrukus  ,,bus pradedamas įrengti trečiasis Šviesiosios gimnazijos pastatas, kurį dovanojo koncernas „Vikonda“, – tokia žinia spalio 9-ąją džiaugėsi šimtatūkstantiniais užsakymais iš rajono savivaldybės biudžeto maloninamas laikraštis ,,Rinkos aikštė“.

Šviesiajai gimnazijai koncerno ,,Vikonda“ dovanotą esą vertingą pastatą teko nugriauti iki pamatų.

Šviesiajai gimnazijai koncerno ,,Vikonda“ dovanotą esą vertingą pastatą teko nugriauti iki pamatų.

Panašiai džiūgavo ir dar dosnesnių savivaldybės užsakymų sulaukianti Kėdainių krašto televizija.
Skaitytojai ir žiūrovai, kurie tuos propagandos ruporus pripažįsta, turėjo susidaryti nuomonę, kad koncernas ,,Vikonda“ dovanojo vertingą pastatą, kuris esmingai pagerins Šviesiosios gimnazistų ir pedagogų darbo sąlygas – tereikės šiokios tokios rekonstrukcijos.

Plušėjo ,,Vikstatos“ darbininkai
Neseniai ta vadinamoji rekonstrukcija prasidėjo ir, o siaube, vertingoji dovana buvo nugriauta iki pat pamatų.
Gal tie statybininkai nežino, ką daro? Gal taip specialiai kenkiama Kėdainių miestui ir Šviesiajai gimnazijai?
Patikėti tuo sunku – mat vertingąjį dovanotąjį pastatą nugriovė to paties koncerno ,,Vikonda“ statybos bendrovės ,,Vikstata“ darbininkai!
Jau minėta ,,Rinkos aikštė“, tiesa, skelbė, kad dovanotąjį pastatą rekonstruos (!?) viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė ,,LitCon“.
Kaip sakoma, neišgėręs nesuprasi. Negi pastato nugriovimas vadinamas jo rekonstrukcija?
Be to, peršasi išvada, kad ,,LitCon“ žino, kam priklauso ,,Vikstata“, tad be užsakymų ir jos nepalieka. Kitaip gi galima susipykti su savivaldybės valdžia…
Pirminiai pranešimai apie koncerno ,,Vikonda“ Šviesiajai gimnazijai dovanotą pastatą nejučia piršo mintį, jog toks sprendimas – labai taupus.
Dabar gi aiškėja, kad dovanoto pastato vadinamoji rekonstrukcija kainuos 8,7 milijono litų, kurių dalis per subrangą jau plaukia į ,,Vikstatą“.

Rajoną valdanti Darbo partijos dauguma Tarybos posėdyje tikino, kad buvusios ,,Saulutės“ pastatas taip tinka M. Daukšos viešajai bibliotekai, kad jį reikia įsigyti neskelbtinų derybų būdu. Dabar tas pirkinys gana intensyviai griaunamas.

Rajoną valdanti Darbo partijos dauguma Tarybos posėdyje tikino, kad buvusios ,,Saulutės“ pastatas taip tinka M. Daukšos viešajai bibliotekai, kad jį reikia įsigyti neskelbtinų derybų būdu. Dabar tas pirkinys gana intensyviai griaunamas.

Labai naudinga rajonui?
Ne mažiau įdomi situacija ir kitoje istorinio Kėdainių senamiesčio pusėje – plotelyje tarp Didžiosios Rinkos aikštės bei evangelikų reformatų bažnyčios.
Tame plotelyje be naudos keliolika metų dūlėjusį maždaug 800 kvadratinių metrų ploto pastatą (vyresnioji kėdainiečių karta dar mena, kad sovietmečiu jame veikė parduotuvė ,,Saulutė“) rajono Taryba nutarė pirkti neskelbtinų derybų būdu ir pritaikyti M. Daukšos viešajai bibliotekai.
Tuo metu šis pastatas priklausė bendrovei ,,Edvervita“, kurios pagrindinis akcininkas buvo europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.
V. Uspaskichas tada buvo ir oficialus Darbo partijos vadovas, o ši turėjo absoliučią daugumą Kėdainių rajono Taryboje.
Valdantieji rajoną tuomet atkakliai tikino, kad buvusios ,,Saulutės“ pastato pirkimas labai naudingas, nes padės palyginti nebrangiai išplėsti M. Daukšos viešąją biblioteką.

Tenka darkyti vos prieš kelerius metus sutvarkytą Nevėžio krantinę. Negi tokią tvarką galima vadinti strategiškai suplanuota?

Tenka darkyti vos prieš kelerius metus sutvarkytą Nevėžio krantinę. Negi tokią tvarką galima vadinti strategiškai suplanuota?

Perspėjimų nepaisė
Tokiam sprendimui priešinęsi oponentai tikino, kad:
,,Saulutės“ pastatas suprojektuotas taip, kad jo patalpos tiktų ne bibliotekai, o parduotuvei;
šis pastatas yra kitoje Didžiosios Rinkos pusėje negu dabartinė biblioteka, vadinasi, lankytojams tiek per žiemos šalčius, tiek per vasaros karščius ar rudens lietų teks vaikštinėti iš vienos aikštės pusės į kitą;
dabartinės M. Daukšos bibliotekos kieme jau suprojektuotas priestatas, kuris pritaikytas būtent bibliotekos reikmėms. Į tą projektą investuota nemažai pinigų, kurie, planus pakeitus, tiesiog išmetami į balą.
Tačiau valdančioji Darbo partijos dauguma į šiuos perspėjimus numojo ranka. O dabar matome, kad opozicijos kalbos nebuvo iš piršto laužtos.
Buvusios ,,Saulutės“ pastatas, kuris, anot darbiečių, taip tiko bibliotekai, kad jį vertėjo pirkti neskelbtinų derybų būdu, dabar imamas gana intensyviai griauti.

Tenka darkyti krantinę
Negana to, išaiškėjo, kad į biblioteką perdarytame buvusios parduotuvės pastate privalu stiprinti priešgaisrinę apsaugą.
O tam reikia darkyti vos prieš kelerius metus sutvarkytą Nevėžio upės pakrantę – įrengti joje specialų privažiavimą ir vandens šulinį gaisrininkams.
Įvertinus viską, buvusios ,,Saulutės“ rekonstrukcija, ko gero, kainuos panašiai kaip ir suprojektuoto priestato dabartinės M. Daukšos bibliotekos kieme statyba.
Negi ir šiuo atveju ne veidmainiška postringauti, kad viskas buvo daroma žmonių labui?

About The Author

Related Posts

5 Responses

 1. Antanas

  Darbiniai mus laiko tiesiog kvailiais. Taciau kartais jau persistengia…

  Atsakyti
 2. Juozas Krusinskas

  Kol rajono valdžia tarnaus darbo partijai,tiksliau Uspaskihui,nieko gero nebus.Kaip vos ne visi sulindo į pas darbiečius,kad tik valdžioj išsilaikytų.Graudu,kad del pinigų,žmones savo principus pamina.

  Atsakyti
 3. siapse

  Manau, kad tokios primityvios aferos buvo suplanuotos iš anksto. Jei nepavyksta pastato parduoti, galima jį „savo“ savivaldybei dovanoti- o vėliau atsiimti pinigus su kaupu už „dovaną“ -per griovimo darbus. Nors tai akivaizdi afera- ji niekam neužkliūva.Protingesni supranta, bet bijo Vikondos-daug kas pas mus susiję. O bukesni ramiai pasigaudo vasarą ledų už dyką-ir valio Viktarui…

  Atsakyti
 4. Antanas 2

  Man tai bjauriausiai atrodo tie, kurie supranta, ka daro, bet del savanaudisku paskatu „ijuinge kvaili“ vis tiek daro. Akivaizdziausias pavyzdys – i naujos kadencijos savivaldybes mero posta nusitaikiusi Nijole Naujokiene: juk buvo laikas, kai ji Darbo partija, kiek beistengdama kritikavo, o dabar visaip slovina. Negi mero postas svarbiau uz savigarba?

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.