,,Kėdainių mugė“ toliau demaskuoja nepagrįstą rajono vadovų savigyrą

,,Proveržis renovuojant daugiabučius“, ,,Kėdainiai turės naują gaisrinę“, ,,Mūsų rajonas itin gausiai atstovaujamas Seime“ – panašių susižavėjimo šūksnių kupina kai kuri mūsų krašto žiniasklaida.

Simbolinę kapsulę į būsimosios Kazlų Rūdos pamatus mūrijo ir Seimo narys Juozas Olekas. Kada tokią progą įgis net keturi mūsuose išrinkti seimūnai?

Simbolinę kapsulę į būsimosios Kazlų Rūdos pamatus mūrijo ir Seimo narys Juozas Olekas. Kada tokią progą įgis net keturi mūsuose išrinkti seimūnai?

Tačiau pažvelkime į situaciją atidžiau ir pamatysime, kad didelė dalis tų šūksnių – tik triukšminga savigyra.
Kitose kur kas mažesnį potencialą turinčiose šalies savivaldybėse išvardintieji darbai dirbami kur kas efektyviau.

Kazlų Rūdoje jau statoma
Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (VPGT) tinklalapyje skelbiama, kad šių metų spalį Kazlų Rūdoje pradėta statyti nauja gaisrinė.
Simbolinę kapsulę į būsimosios gaisrinės pamatus įmūrijo VPGT ir Kazlų Rūdos savivaldybės vadovai bei Seimo narys krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Belieka priminti, kad dabartinė Kazlų Rūdos gaisrinė, kaip ir Kėdainiuose, statyta tarpukariu, tad abi sunkiai atitinka dabarties reikalavimus.
Kazlų Rūdos savivaldybės plotas – apie 555 kvadratinius kilometrus, joje gyvena beveik 6,6 tūkst. gyventojų.
O Kėdainių rajono savivaldybės plotas – beveik 1,7 tūkst. kv. kilometrų, joje gyvena kone 51 tūkst. žmonių.
Vadinasi, plotu Kazlų Rūdą lenkiame daugiau kaip tris, o gyventojų skaičiumi – beveik aštuonis kartus.
Tačiau Kazlų Rūda naują gaisrinę jau statosi. O Kėdainiai jau bene dešimt metų sprendžia, kur ir kaip tokiam pastatui skirti sklypą.

Kas yra proveržis?
,,Daugiabučių namų renovacijos programa Kėdainiuose įsibėgėjo, įvyko septyni rangos darbų konkursai, šiomis dienomis pasirašomos ar jau pasirašytos sutartys, o J. Basanavičiaus g. 94-ajame ir Rasos g. 2-ajame namuose statybos darbai jau verda…“ – tokia džiugia retorika pradedamas šių metų spalio 25-osios ,,Rinkos aikštės“ vedamasis.
Tačiau kukliai nutylima, kad iki šiol Kėdainiuose renovuoti tik trys daugiabučiai.
Pridėjus septynis pastatus, kuriuose, pasak cituoto ,,Rinkos aikštės“ vedamojo, ,,pasirašomos ar jau pasirašytos sutartys“, išaiškėja, kad Kėdainiuose su renovacija vienaip ar kitaip susiję 10 daugiabučių.
O pavyzdžiui, Anykščiuose jau šių metų rugsėjo mėnesį buvo renovuojama 14 daugiabučių, dar viename darbus planuota pradėti artimiausiu metu, o dar viename jie jau visiškai užbaigti.
Internetinės enciklopedijos ,,Vikipedija“ duomenimis, Anykščių miestelyje šiuo metu gyvena beveik 10,6 tūkst. žmonių.
Kėdainių mieste, tos pačios ,,Vikipedijos“ duomenimis, gyventojų kur kas daugiau – beveik 25,7 tūkst.
Vadinasi, ir čia Kėdainių savivaldybės vadams girtis nelabai yra kuo – apie 2,4 karto didesniame mieste daugiabučių renovacijos tempai 1,6 karto lėtesni. Iki proveržio – toloka.
Tikru proveržiu galima vadinti, pavyzdžiui, situaciją Ignalinoje – joje jau renovuota 80 proc. visų daugiabučių.

Kas rūpi Seimo nariams?
Rajone mėgstama pasigirti tuo, kad Seime Kėdainių kraštui atstovauja net keturi Seimo nariai – Virginija Baltraitienė, Viktoras Fiodorovas, Vytautas Gapšys ir Jonas Kondrotas.
Visi šie seimūnai atstovauja ir Darbo partijai, kuri – viena iš Seimą valdančios koalicijos narių.
Atrodytų, kad dabar – itin palankus metas įgyvendinti svarbius projektus Kėdainiuose, juk Seime turime tokią paramą.
Tačiau panašu, kad toji parama – tik žodžiuose, o iš tikrųjų Darbo partijos atstovams Seime rūpi kiti reikalai.
Kaip kitaip paaiškinti, kad Kazlų Rūdoje į Seimą rinktas Juozas Olekas jau fotografuojasi prie naujosios šio miestelio gaisrinės pamatų, o mūsiškė ketveriukė tik demonstruoja rūpestį ir ryžtą ,,daryti viską, kas jų jėgoms“?
Ten, kur Darbo partija ko nors tikrai nori, ji gali nemažai – pavyzdžiui, sau palankiai rajono žiniasklaidai savivaldybės biudžete sugebėjo numatyti net 360 tūkst. litų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.