Šalies bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams ir kviečia vasarą praleisti su knyga rankose. Kodėl iššūkis? Todėl, kad bibliotekų skaitytojai turi įveikti 10 specialių užduočių – perskaityti 10 pačių pasirinktų knygų, kurios turi atitikti tam tikrus nustatytus kriterijus. 

A. Šeliakienė iš dešimties užduočių įveikė šešias. „Vasarą praleisti su knyga rankose – vienas malonumas. Kviečiu prisijungti ir Jus“, – kvietė knygų mėgėja.

Iššūkį priėmė ir aktyviai įsijungė ir kėdainiečiai. Viena jų – Asta Šeliakienė, kuri, beje, skaitymo iššūkyje dalyvauja su visa šeima: vyru bei sūnumi.

Iššūkio tikslas – atlikti 10 užduočių
Birželio viduryje šalies bibliotekos pakvietė knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Jose gali dalyvauti įvairiausio amžiaus bibliotekų skaitytojai.
„Mano sūnui Mikui dabar vasaros atostogos, tad pasiūliau jam vasarą praleisti skaitant. Nejučia į iššūkį įsitraukėme ir mes su vyru Ramūnu. Tiesa, vyras iššūkį jau pabaigė, mat perskaitė visas 10 knygų! Mums su sūnumi dar liko keletas knygų, kurias reikia iki vasaros pabaigos spėti perskaityti“, – šypsojosi A. Šeliakienė, Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos darbuotoja.
Iššūkį priėmę skaitytojai iš bibliotekininkų gauna specialų lankstuką, kuriame yra nurodyta dešimt pačių įvairiausių knygų kategorijų-užduočių. Norint jas įveikti, reikia perskaityti tokias knygas:
sudarytą iš trumpų istorijų, pasakų;
pagal kurią sukurtas filmas;
lietuvių autoriaus knygą;
atsitiktinę knygą iš bibliotekos knygų lentynos;
detektyvą / nuotykių knygą;
knygą, kuri padės ko nors išmokti;
knygą, kuri buvo uždrausta kurioje nors šalyje;
perskaityti knygą, kuri patiko tavo tėvams;
kurios pavadinime yra skaičius;
kurios veiksmas vyksta egzotinėse šalyse.
Perskaitę pasirinktą knygą, dalyviai užpildo lankstinuką, bibliotekos darbuotojas patvirtina įrašą lipduku ir viskas – užduotis jau įveikta!

Aktyviai į iššūkį įsitraukė jaunieji bibliotekos lankytojai. O sesės Justė ir Ieva skaitymo iššūkį jau spėjo įveikti! (Mikalojaus Daukšos viešosios bib­liotekos nuotr.)

„Man knygų skaitymas – vienas didžiausių malonumų. Vakarais skaito visa mūsų šeima – rankose laikome knygas ir skaitome. Knygų skaitymas – geriausia alternatyva televizoriui bei kompiuteriui. Tiesa, aš pati labai mėgstu skaityti anksti ryte – atsikeliu, pasidarau puodelį kavos ir skaitau. Tos ryto valandėlės yra vienos geriausių akimirkų, kurias skiriu sau“, – šyptelėjo A. Šeliakienė ir pridūrė, jog kiekvienas norintis dar gali prisijungti prie skaitymo iššūkio ir likusią vasarą praleisti ir įdomiai, ir prasmingai. „Skaitydamas knygas, žmogus gali ir pakeliauti, ir kitus žmones pažinti, sužinoti labai daug naujų įdomių dalykų. Jei žmogus skundžiasi, jog neturi ką veikti, siūlau jam paimti į rankas knygą. Aš pati, dalyvaudama šios vasaros skaitymo iššūkyje, atradau net ne vieną įdomią knygą, kurios kitu atveju net nebūčiau pastebėjusi lentynoje ir paėmusi skaityti“, – sakė A. Šeliakienė.

Bus išrinkti nugalėtojai
Iššūkio dalyviams paskatinti ir nugalėtojams apdovanoti numatyta per 300 specialių prizų, suvenyrų ir dovanėlių. „Skaitymo iššūkio“ eiga, rezultatais ir gražiausiomis akimirkomis dalijamasi „Facebook“ paskyroje „Vasara su knyga“.

Skaitymo iššūkis vyks 3 etapais, o dėl nugalėtojų vardo rungtyniaus pavieniai skaitytojai ir bibliotekos.
Dalyvio tikslas – kuo greičiau atlikti visas užduotis. Pirmieji 5 kiekvieno rajono ir miesto bibliotekos skaitytojai, sėkmingai įveikę iššūkį, žaidimo pabaigoje skelbiami nugalėtojais ir apdovanojami spe­cialiais prizais.
Varžosi ir bibliotekos. Kiekviename regione nugalėtojomis bus išrinkta po 3 bibliotekas, kurios subūrė daugiau dalyvių, kurių skaitytojai perskaitė daugiau knygų. Šios bibliotekos bus apdovanotos rugsėjo 8 dieną baigiamajame skaitymo festivalio renginyje Vilniuje.
Pasibaigus „Skaitymo iššūkiui“ ir suskaičiavus rezultatus, bus paskelbtas nugalėtojas tarp regionų.

Skaitymas gali tapti nuotykiu
„Skaitymo iššūkis“ organizuojamas siekiant puoselėti 2016-aisiais, Bibliotekų metais, vykdyto projekto „Vasara su knyga“ idėją. Iniciatyva siekiama skatinti visuomenės, ypač vaikų ir jaunimo, susidomėjimą knygomis, dalytis informacija apie vertingą literatūrą bei propaguoti skaitymą kaip laisvalaikio pomėgį.
Taigi, priimk skaitymo iššūkį ir leiskis į nuotykį!

Iššūkio metu A. Šeliakienė atrado ir tokių knygų, kurių paprastai nebūtų skaičiusi. Viena tokių – „Tiltas į Terabitiją“. Dalinamės jos mintimis bei įspūdžiais.
„Perskaičiau uždraustą Ketrinos Paterson knygą „Tiltas į Terabitiją“. Ji buvo uždrausta dėl mirties temos joje. Tiesa, ji skirta vaikams, tačiau vaikams, ypač jautresniems, nerekomenduočiau. Nebent jau būtų patyrę artimo žmogaus netektį. Tuomet taip, ši knyga padėtų. Sūnus ją perskaitė prieš mane. Buvo atidėjęs (gal tada, kai žuvo Leslė?). Buvo atsiradusi baimė, kad kažkas blogo nutiks, kokia nors nelaimė. Įveikėm ją. Praėjusį sekmadienį dar filmą abu pažiūrėjom… Liūdna, kai reikia atsisveikinti su brangiais žmonėmis… Nereikia stengtis pamiršti, reikia džiaugtis, kad tas žmogus buvo, kad liko prisiminimai…“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.