25 kūrėjus vienijantis Kėdainių rajono literatų klubas „Varsna“ džiaugiasi ketvirtuoju almanachu – „Po Mikalojaus Daukšos ąžuolu“. Jame savo kūrybą sudėjo 23 kūrėjai. Du, pasak klubo pirmininko Vaclovo Volkaus, kol kas nesiryžo atsiskleisti skaitytojams.

Daugiausia almanacho leidybos rūpesčių teko klubo „Varsna“ pirmininkui Vaclovui Volkui.

Daugiausia almanacho leidybos rūpesčių teko klubo „Varsna“ pirmininkui Vaclovui Volkui.

„Labai džiaugiamės, kad mums pavyko įgyvendinti savo norą ir šią literatūrinę kelionę pas skaitytojus sėkmingai įveikėme. Ta kelionė buvo gana sudėtinga ir nepigi. Šios knygos tikrai nebūtume išleidę, jei ne Sauliaus Grinkevičiaus ir Nijolės Naujokienės parama.
Almanache kiekvienam kūrėjui teko po keturiolika puslapių. Juose – ne tik naujausia literatų kūryba, bet ir trumpa pažintis su kuriančiais kraštiečiais.
Knygą, kurią redagavo mūsų klubo narės Zita Zokaitytė ir Rasa Stankevičienė, išleidome 150 egzempliorių tiražu. Ji pasieks visus, kas tik norės susipažinti su Kėdainių literatų kūryba“, – pristatydamas leidinį sakė V. Volkus.
Viena iš almanacho autorių Milda Verkauskienė sakė į naująjį leidinį sudėjusi naujausias savo eiles. Prieš septynerius metus poezijos knygą „Pabaidytos paslaptys“ išleidusi kūrėja atvirauja, kad rašo tai, ką jaučia. „Poezijos nesuplanuosi ir neparašysi pagal grafiką. Kuriu tada, kai pajaučiu kažką nepaprasto. Paprastai ant popieriaus atgula pačios įvairiausios mano mintys ir jausmai. Kartais įkvėpimas ateina pačiose netikėčiausiose vietose. Nepatikėsit, bet eiliuoti pradedu net sriubą virdama“, – sakė M. Verkauskienė ir pridūrė, jog jai, kaip ir kitiems kolegoms, labai svarbi skaitytojų nuomonė.
Almanacho kūrėjai neslėpė, kad į knygos leidimą žiūrėjo labai atsakingai. „Visi kolegos gana drausmingai, supratingai ir geranoriškai siuntė medžiagą ir nepuolė jos taisyti bei keisti. Akivaizdu, kad kūrėjai nėra abejingi literatūriniam žodžiui.

Savo kūrybą knygos pristatyme skaitė Nijolė Kulnickienė, Rima Petrilevičienė ir Romualdas  Kasmauskas.

Savo kūrybą knygos pristatyme skaitė Nijolė Kulnickienė, Rima Petrilevičienė ir Romualdas Kasmauskas.

Turiu prisipažinti, kad pernai rudenį pradėjus kalbėti apie almanacho leidybą į tą reikalą žiūrėjau gana skeptiškai, nes žinau kiek jėgų ir lėšų kainuoja knygos leidyba. Smagu, kad mūsų norai išsipildė ir visi kūrėjai galėjo apnuoginti savo dvasios kerteles, kas eilėmis, o kas prozos kūriniais“, – sakė Z. Zokaitytė.
Almanacho leidybą parėmęs verslininkas Saulius Grinkevičius sakė negalėjęs nepadėti žmonėms, kurie kažką daro ir nori būti pastebėti: „Galime tik pasidžiaugti, kad varsniečiai, kurių dauguma gana garbaus amžiaus kraštiečiai, nedejuoja, nesėdi užsidarę tarp keturių sienų, bet eina, daro ir nori pasidalinti savo veiklos rezultatais. Gerbiu visus, kurie turi kuo pasidalinti su kitais.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.