Keturios žavios Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos studentės Eglė Rudokaitė (fortepionas), Emilė Ribokaitė (sopranas), Kamilija Teklė Čižaitė (fleita) ir Skaistė Kašėtaitė (fortepijonas) birželio 20 dieną 18 valandą Daugiakultūriame centre surengs įsimintiną klasikinės muzikos koncertą.

Jaudinančia muzikos kalba merginos ne pirmą kartą prabils į klausytojus, tačiau šis labdaringas pasirodymas yra joms labai prasmingas. Studentės susibūrė ir specialią programą paruošė akcijai „Kėdainiams reikia vargonų!“. Tokiu būdu jos išsako kolegišką palaikymą muzikuojančiai, muziką mylinčiai ir idėjas įgyvendinti pasiryžusiai Kėdainių bendruomenei.

Mintis be atlygio koncertuoti ir palaikyti iniciatyvą šovė Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos vargonų specialybės studentei Eglei Rudokaitei. Kėdainiuose užaugo jos mama Diana. Kėdainiuose pas senelius ji leido savo vaikystės vasaras, atostogas ir savaitgalius. Dabar jau rečiau, bet vis dar lankosi mylimuose Kėdainiuose. Koncertuojanti, besimokanti, repetuojanti ir visuomeninių atsakomybių nevengianti mergina sako, kad geriausias poilsis – pas močiutę. Eglė iki šiol jai suranda laiko savo gana įtemptoje studentės darbotvarkėje.

Apie idėją pranešė socialiniai tinklai

„Pirmą katą apie kėdainiečių idėją išgirdau socialiame tinkle. Pasidarė įdomu. Žinojau, kad Kėdainiuose yra dveji mažyčiai istoriniai vargonėliai, bet tokie maži instrumentai neatskleidžia visų tikrųjų vargonų galimybių“, – pasakoja Eglė ir džiaugiasi, kad išdrįso pasiūlyti surengti akcijos koncertą jai mielame mieste. „Labai noriu, kad Kėdainiai turėtų savo tikruosius didžiuosius vargonus, kad žmonės išgirstų jų skambesį, įsiklausytų, pamiltų ir nešiotųsi jų aidą atmintyje“, – sako būsima profesionali vargonininkė.

Vargonai ją pasirinko

„Mano pirmasis vargonų mokytojas Vidas Pinkevičius yra pasakęs, kad vargonų neįmanoma pasirinkti – jie patys pasirenka. Taip nutiko ir man. Mokiausi groti fortepijonu, bet staiga devintoje klasėje kilo didelis noras išbandyti vargonus. Kaip tik baigusi devynias klases, vasarą gavau pasiūlymą patalkinti bažnyčioje. Išbandžiau vargonavimą ir… pasilikau su šiuo instrumentu“, – pasakoja Eglė.

Dabar E. Rudokaitė vargonais groja Lietuvos bažnyčiose, tačiau ją vilioja dideli ir galingi įvairių šalių vargonai. Jai rūpi pažinti ir prakalbinti skirtingų meistrų vargonus.
„Mane labai žavi tai, kad vargonininkų nėra daug ir todėl jie yra susitelkę į darnią ir draugišką bendruomenę – palaiko vienas kitą, rūpinasi, globoja, pataria, supranta. Jie visi, kaip šeima“, – puikiu Eglės pasirinkimu įsitikinusi mama Diana.

Bando viską

Kol kas ji neturi vieno mėgstamo kompozitoriaus. Studentė renkasi ir stengiasi išmokti atlikti kuo įvairesnius kūrinius. Tačiau Eglei maga išbandyti ir jos jaunųjų draugų, kurie studijuoja kompoziciją, kūrybą. Dar viena Eglės svajonė – kada nors groti su orkestru.

Mokėsi kartu

Keturios merginos, kurios koncertuos Kėdainiuose, pažįstamos jau senai. Merginos kartu mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Kaip ir daugelis, koncertuodavo dar mokykloje, tad rengti koncertus nei neįprasta, nei sunku. Kartu merginos koncertuoti pradėjo tapusios studentėmis ir jau ne kartą savo programą pristatė sostinėje bei mažesniuose miesteliuose: Saldutiškyje, Vilkyškiuose. Taip, kad scena nebaisi, patirties yra.

Koncertuoti patinka

Merginos vieningai sutaria, kad koncertai joms yra būtinybė. Koncertuodamos žiūrovams jos įgyja sceninės praktikos, patirties, auga ir tobulėja.

„Koncertai – neatsiejama muzikanto kasdienybės dalis. Bent jau man koncertai – ne tik labai geras būdas save paskatinti tobulėti, bet kartu ir pasidalinti, pasidžiaugti muzika ir su kitais entuziastais. Tai visuomet padrąsina ir įkvėpia dirbti toliau“, – tvirtai sako Skaistė Kašėtaitė. Toks yra ir šio koncerto Kėdainiuose tikslas: prisidėti prie puikaus instrumento atsiradimo Kėdainiuose. Merginos pritarė Eglės pasiūlymui ir palaiko ją bei kėdainiečius. Merginos taip pat teigia, kad jos mokosi ir savarankiškumo scenoje bei įgyja koncertų organizavimo įgūdžių.

Pačios rinko programą

„Repertuaro ieškome visos. Šiam koncertui daug gražių prancūziškų kūrinių pasiūlė Emilė“, – sako Eglė, tačiau merginos pabrėžia, kad didžioji įkvėpėja dažniau būna Eglė.

„Drįsčiau teigti, kad Eglė yra mūsų vadovė – ji visuomet sugalvoja kur koncertuoti, derina detales su organizatoriais. Ji taip pat turi daugybę įdomių pasiūlymų, kokius kūrinius įtraukti į programą. Tačiau ir mes neatsiliekame. Programą sudarome bendrai, kiekvienai suteikdamos galimybę pasireikšti“, – pasakoja fleitistė Kamilija Teklė Čižaitė. Specialiai Kėdainiams parinktoje programoje pakviesta koncertuoti ir Skaistė (fortepionas).

Girdėdamos kitą – tobulėjam

„Grodamas kamerinę muziką, ne tik tobulėji kaip atlikėjas, bet ir kaip komandos narys. Turi sugebėti girdėti kitą, save ir visą skambesį bendrai. Repeticijos kartais būna kupinos iššūkių, kai reikia per labai trumpą laiką paruošti programą. Tuomet svarbu vieną kitą palaikyti ir įdėti daugiau darbo. O tai augina tave ne tik kaip muzikantą, bet ir kaip žmogų. Koncertų metu įgyjame patirties, o kartu jaučiamės labai laimingos, galėdamos muzika džiuginti žmonių širdis“, – apie sudėtingą komandinį darbą scenoje pasakoja fleitistė Kamilija Teklė Čižaitė.

Nevargina nei muzika, nei repeticijos

Merginos repetuoja Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje ir Šv. Kryžiaus bažnyčioje. Emilė sako, kad repetuodama ji niekada nepavargsta, nes jos manymu geriau repetuoti mažiau, bet aktyviai išnaudoti tam skirtą laiką ir tai daryti sąmoningai bei kokybiškai. „Kai užsiimu mylima veikla, nesijaučiu pervargusi“, – trumpai atsako Emilė. Jai sunkesnė užduotis ištransliuoti kūrinio mintį jį atliekant. Skaistė Kašėtaitė renkasi groti per dieną ne mažiau kaip penkias valandas. „Muzikantui labai svarbu ne tik darbštumas, bet ir kūryba, įkvėpimas“, – teigia Skaistė.

Įtrauktos ir šeimos

Eglės tėvai atvirauja, kad pradžia (nuo 5-erių metukų Eglė pradėjo lankyti muzikos mokyklą) visiems nebuvo lengva, nes niekas iš abiejų šeimų nėra susiję su muzika. „Bet jau paskutinėse klasėse aiškiai supratome, kad dukra „savo rogėse“. Gerai, kad nepavargome rūpintis režimu, sveikata bei vežiojimu, nes mačiau, kaip visi vaikai labai daug ir sunkiai dirba mokydamiesi savo specialybių. Baigę M. K. Čiurlionio menų mokyklą jie jau iš karto yra profesionalūs atlikėjai“, – sako Eglės mama D. Rudokienė. Kitos merginos taip pat sako, kad iki šiol į koncertus jas vežioja tėvai. Šeimos nariai ir dabar dalijasi rūpesčių naštą.

Daug skaito ir būna gamtoje

Be muzikos, studijų ir repeticijų merginos domisi įvairiausiais dalykais. Visos myli knygas ir daug skaito bei mėgsta būti gamtoje, bet kiekviena turi ir joms patinkančių užsiėmimų.

Eglės pomėgiai: mėgsta gaminti konditerinius gaminius, lėtai pasivaikščioti, atidžiai apžiūrėti pastatų detales, stebėti gamtą.

Emilės laisvalaikis: rašau popierinius laiškus, dirbu su vaikais.

Kamilijos Teklės hobiai: domisi kinu, patinka būti gamtoje ir keliauti. Stengiasi gyventi aktyviau, maitintis sveikiau, kai šilta važinėti dviračiu, kartais sportuoti.

Skaistės malonumai: patinka kinas, teatras, spektakliai, operos, baletai, labai mėgsta sportuoti. Tai labai padeda malšinti įtampą ir stresą bei stiprinti valią, kurios daug prireikia ir muzikuojant.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.