100 tūkst. litų – tiek dotnuviškiams turėtų kainuoti paprastas lieptas per upelį, vesiantis į miesto pakraštyje esančias kapinaites. Pasak vietinės gyventojos Vandos Batūrienės, tokios didelės pinigų sumos dotnuviškiai  nesukrapštys. 

Šioje vietoje kažkada buvo lieptas. Naujo įrengimas dotnuviškiams kainuos net 100 tūkst. litų.

Šioje vietoje kažkada buvo lieptas. Naujo įrengimas dotnuviškiams kainuos net 100 tūkst. litų.

„Lieptas žmonėms yra ypač reikalingas. O kaip kitaip pasiekti artimųjų kapus? Tačiau labiausiai apmaudu, kad ši bėda ir žmonių vargai visai neįdomūs mūsų seniūnui Vytautui Grigui“, – sakė moteris.

Aukojo skanesnį kąsnį
„Kėdainių mugei“ dot­nuviškė trumpai papasakojo įsisukusio bėdų raizginio pradžią. „2013 metais pakilęs upelio vanduo nuplovė tiltelį, per kurį gyventojai eidavo į kapines. Taigi beveik 100 gyventojų susimetė pinigų naujo tiltelio įrengimui. Iš viso surinkome apie 4 tūkst. litų, daugiausiai iš pagyvenusių žmonių. Gal kai kurie jų net skanesnio kąsnio atsisakė, kad tik tas tiltelis būtų įrengtas iš naujo“, – pasakojo moteris. Surinkta pinigų suma buvo pervesta į banką. Tačiau paaiškėjo, kad lieptas įstatymiškai yra vertinamas kaip ypatingo sudėtingumo objektas, tad jam būtinas projektas. Tad visi surinkti 4 tūkst. litų tam projektui ir buvo išleisti.

Pinigai kaip į balą?
O kas toliau? Projektas už šiuos pinigus buvo parengtas, tačiau paaiškėjo, kad paprastas lieptelis, padėsiantis žmonėms patekti į kapines, kainuos net 100 tūkst. litų. „Daug kas iš valdžios atstovų ir Romualdas Gailiūnas, ir Virginija Baltraitienė buvo atvykę, domėjosi situacija, žadėjo viską išspręsti. Deja, iki šiol to mums taip reikalingo tiltelio nėra, žmonės vargsta, o ir pinigai išmesti tarsi į balą. Pikta, kad mūsų seniūnui ši problema visai neaktuali ir jis jos net nesiruošia spręsti. Seniūnas ne vietinis, tad galbūt todėl jam mūsų, vietinių gyventojų, problemos yra tarsi svetimos“, – guodėsi moteris. Dabar, kai nėra tiltelio, žmonės, norėdami patekti į kapines, turi eiti didelį ratą iki kito artimiausio tilto. Daugeliui jų, jau garbaus amžiaus, tą padaryti yra ypač sunku.

Priklauso nuo bendruomenės
Dotnuvos seniūnas V. Grigas sakė žinantis šią problemą, tačiau akcentavo, kad lieptelio per upeliuką statymas į jo veiklos kompetencijos ribas neįeina. „Įstatymiškai lieptelio pastatymo organizavimo darbai yra bendruomenės jurisdikcijoje. Seniūnas, kaip vietos valdžios atstovas, už tai nėra atsakingas. Tad šis klausimas turi būti sprendžiamas bendruomenės sueigų metu“, – aiškino seniūnas. Jis pridūrė, kad tokia didelė statymo suma yra dėl to, kad tiltui reikia projekto, be to, statinys turi atitikti visus saugumo reikalavimus, būti įteisintas. „Vienas iš vietinių gyventojų buvo pasiryžęs visai nemokamai padaryti tą tiltelį, tačiau viskas ne taip paprasta – tiltas turi būti saugus, atitikti įstatyme numatytus reglamentavimus. O kas bus atsakingas, jei toks nelegalus savadarbis tiltelis įlūš, nukentės žmonės?“ – klausė V. Grigas.
Jis kaip išeitį žmonėms siūlė ieškotis rėmėjų, kurie galėtų reikiama pinigų suma paremti. „Mano nuomone, judėjimas šiuo tilteliu ir iki tol nebuvo labai intensyvus, į kapines žmonės daugiausia vyksta automobiliais. Tik nuo pačios bendruomenės ir jos sprendimo priklauso, kada, ir ar apskritai tas tiltelis bus statomas“, – reziumavo Dotnuvos seniūnijos seniūnas V. Grigas.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. jis

    Žinoma bendruomenės reikalas. va Mykolaitienė tai „nusiplovė prisivirus“ ir su tilteliu ir su žmonėm ir su pinigais. NEGRAŽU.
    Kaip dabar naujasis tvarkysis?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.