Liepos 6-oji, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena Kėdainiuose pradėta minėti Šv. Juozapo bažnyčioje,  Šv. Mišių auka už tautą, praeities ir dabarties valstybės vadovus. Pavakare, nuo 18 val. ant Bakainių piliakalnio (Surviliškio  seniūnijoje) vyko folkloro, liaudiškos muzikos ir amatų šventė ,,Po vasaros dangum“, buvo pakelta Lietuvos valstybės vėliava, koncertavo mėgėjų meno kolektyvai.

21 val. ant Bakainio piliakalnio, o Kėdainiuose – Didžiosios Rinkos aikštėje Kėdainių krašto žmonės, išskleidę Lietuvos trispalvę giedojo „Tautišką giesmę“ vardan pagarbos mūsų šaliai ir jos žmonėms. Ši išskirtinė sukaktis paminėta kaip niekad garsiai ir gausiai – ,,Tautišką giesmę“ vieningai giedojo net 4 mln. viso pasaulio lietuvių.

Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė perdavė rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus  sveikinimo žodžius, skirtus Kėdainių krašto žmonėms Valstybės dienos proga. Rajono meras ,,Tautišką giesmę“ giedojo kartu su išvykusiais ir Respublikinėje dainų šventėje dalyvaujančiais kraštiečiais.

,,Valstybę mes jau švenčiame beveik 800 metų, minime atkurtos Lietuvos šimtmetį ir turime unikalią galimybę žengti į antrą šimtmetį. Valstybę pirmiausia turime suvokti kaip mes, kaip aš, t. y. ne tik tai, ką man valstybė duoda, bet ką aš valstybei duodu“,  – sakė rajono mero pavaduotoja O. Urbonienė.

Previous Image
Next Image

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.