Valstybę valdanti socialdemokratų, ,,Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijų koalicija prakalbo apie tai, kad reiktų atimti pašalpas ir kompensacijas iš tėvų, kuriems vaikai perveda pinigų.

Saulius Grinkevičius

Saulius Grinkevičius

Didesnio absurdo seniai neteko girdėti. Negi imama kovoti su daug amžių iš kartos į kartą perduodama prievole, kad vaikams privalu pasirūpinti senstančiais tėvais?

Gėda ir daugeliui mūsų
Iki šiol galvodavau, kad reiktų griebtis rimtesnių sankcijų prieš vaikus, kurie senais tėvais nesirūpina.
O dabartinė Seimo dauguma mąsto kitaip – su tėvais, kuriuos vaikai senatvėje pamiršta, esą viskas gerai: jiems priklauso ir valstybinės pašalpos, ir kompensacijos.
Tačiau iš tėvų, kuriais vaikai rūpinasi, tas pašalpas ir kompensacijas reikia atimti.
Mielieji, juk tai logika tų, kuriuos išrinkome į Seimą… Pagalvojus gėda turėtų būti ne tik jiems, bet ir daugeliui mūsų, nes už tokius žmones balsavome.

Imama drumsti vandenį
Kilus pasipiktinimo bei nustebimo šurmuliui, socialdemokratų, ,,Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijų koalicija po truputį ima atsitokėti. Tačiau kaip tokios nesąmonės šešėlio atsikratyti? Nagi paprastai – drumsti vandenį.
Premjeras Algirdas Butkevičius ima pasakoti Vilkaviškyje žinąs pašalpas gaunančią šeimą, kuri statosi namą, o vyras ir žmona važinėja skirtingais brangiais automobiliais.
Tokių pavyzdžių, ko gero, gali atsirasti ir kitur. Tačiau kuo čia dėti seni tėvai? Sunku patikėti, kad namus statosi bei brangiais automobiliais važinėja tie, kuriems jau nelengva vaikščioti. Kur kas labiau panašu, jog tai – jaunesnių žmonių rūpesčiai.
Vadinasi, piktnaudžiauja vieni, o vėzdu grasinama kitiems? Ir visa tai daroma rimtais veidais…

Ieškoma atpirkimo ožių
Griebiamasi ir dar vieno būdo atsikratyti šios neeilinės nesąmonės šešėlio – tie, kurie ją sugalvojo (Seimą valdanti socialdemokratų, ,,Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijų koalicija) ima postringauti, kad sumanymo įgyvendinimas – savivaldybių reikalas.
Seimą valdanti koalicija esą tik stebės savivaldybes ir kontroliuos, ar jos dirba teisingai.
Išsireiškus konkrečiau, socialdemokratų, ,,Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijų koalicijos valdantieji bus visada teisūs: vienas savivaldybes galės pulti už tai, kad jos negailestingai atima pašalpas iš senų tėvų, kitas – keiksnoti už tai, kad jos to nedaro.
Kaip visus šiuos gudravimus pavadinti? Tiksliausias apibūdinimas, kad taip ieškoma atpirkimo ožių. Negi mes jais būsime?

Rajono savivaldybės tarybos narys Saulius Grinkevičius

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Arnas

    Teisybe zmogus raso – tie musu seimunai kartais visai nuproteja…

    Atsakyti
  2. Vidmantas

    Idomu, kaip tie Seimo gudruoliai isivaizduoja tokio nutarimo vykdymo kontrole. Juk jei pinigus tevams pervesciau, is ju buru galima atimti kompensacijas, o jei pinigus atnesciau ir atiduociau „i rankas“, prikibti nebutu uz ka. Tikrai neeiline nesamone.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.