Darbą pradėjusios naujosios kadencijos Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai nedemonstruoja didelio uolumo laiku pateikti viešųjų ir privačių interesų deklaracijas. Nors tai padaryti politikus ragino ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, ir savivaldybės tarybos sekretorė – vis dar esama tokių, kurie arba visai nepateikė deklaracijų, arba jų neatnaujino.

Sulaukė raginimo pasiskubinti

Įstatymas numato, jog savo viešuosius ir privačius interesus privalo deklaruoti ne tik savivaldybių tarybų nariai, administracijos direktoriai, merai bei vicemerai, bet ir politinio pasitikėjimo tarnautojai. O tai privalu atlikti per mėnesį nuo darbo pradžios.

Deja, įvykdyti šią prievolę Kėdainių rajone neskubama. Tad praėjusios savaitės viduryje rajono politikai sulaukė savivaldybės sekretorės Lauros Rimdžiūtės raginimo kuo skubiau pateikti deklaracijas. Panašu, jog raginimas paisyti įstatymo įspūdį paliko ne visiems rajono politikams. Esama tokių, kurie visai nedeklaravo savo viešų ir privačių interesų arba esamose deklaracijose neatnaujino duomenų.

Tarp nedeklaravusiųjų – ir mero pavaduotojas

Štai Kėdainių rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis to nepadarė iki šiol. Praėjusį pirmadienį iki vidurdienio patikrinus jo deklaraciją, joje matomi seni duomenys. Praėjusių metų gruodį pildytoje deklaracijoje nurodoma, kad jis tebedirba Seimo nario padėjėju, taip pat – bendrovėse „Lifosa“ ir „Novatex“.

Savo deklaraciją laiku pateikė ir iš tiesų preciziškai užpildė savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, kaip ir jo pavaduotojas Gintautas Muznikas. Tačiau kita pavaduotoja, Danutė Mykolaitienė, to dar nėra padariusi.

Deklaruoti savo interesus privalu ir politinio pasitikėjimo tarnautojams. Tai jau padarė tarybos sekretorė L. Rimdžiūtė. O iš dviejų mero patarėjų deklaraciją užpildė tik Astijus Krauleidis. Patarėja ryšiams su visuomene Jorūnė Liutkienė savo interesų dar nedeklaravo.

Deklaracijų nepateikė ir kiti politikos naujokai

Deklaruoti savo viešųjų ir privačių interesų neskuba ir rajono savivaldybės nariai. Pavyzdžiui, politikos naujoko Alfredo Hofmano deklaracija pateikta dar 2015 metais ir iki šiol neatnaujinta. Tais pačiais metais savo deklaraciją pateikė ir tarybos narys Kęstutis Valionis. Aušra Nesterovienė savo deklaraciją pateikė 2017 metais bei nurodė dirbanti Seimo nario padėjėja, apie tapimą savivaldybės tarybos nare duomenų nėra.

Interesų dar nėra deklaravęs Arvydas Ardavičius, Tomas Bičiūnas, Karolina Štelmokaitė.

Informacija apie rajono politikų ir politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų deklaracijas pateikta remiantis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos tinklapyje birželio 17 dieną iki 12 val. skelbtais duomenimis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.