Vainotiškių kaimas (Dotnuvos sen.) savaitgalį paminėjo gražų jubiliejų – 320 metų gimtadienį. Nors šeštadienis buvo ypač lietingas ir apniukęs, tai nė kiek nesumažino šventinės vainotiškiečių nuotaikos. Be to, šis kaimas pasižymi viena ypatybe – jį itin pamėgo naujakuriai. 

Vainotiškiečiai 320 metų jubiliejaus šventei kaimą specialiai papuošė.

3 savaitės – tiek laiko jauniausiai Vainotiškių gyventojai Adelei. Mažylę, kaip jauniausią gyventoją kaimo gimtadienio proga pasveikino visa Vainotiškių bendruomenė. Mažylės šeima – tėtis Viktoras, mama Daina ir šešerių metų broliukas Matas – kaime gyvena jau dešimtmetį.
„Vainotiškių kaime gyvenu nuo mažumės, čia lankiau darželį, mokyklą, – pasakojo šeimos galva V. Bujanauskas. – Dabar po truputį, kiek leidžia jėgos ir lėšos, tvarkomės namus. Kol kas iš šio kaimo sparnų kelti nesiruošiame, be to, pastebime, kad Vainotiškiuose jaunų šeimų vis daugėja“.
Jam antrino ir mama D. Bujanauskienė, kurios didžiausias rūpestis ir džiaugsmas – ką tik gimusi mažylė Adelė. „Vainotiškiuose gyveno mano vyras, tad ištekėjusi atsikrausčiau pas jį. Dabar gyvename maloniais rūpesčiais – visada norėjome dviejų vaikų, tad esame labai laimingi, kad jau turime ir šešiametį Matą, ir trijų savaičių laiko Adelę“, – sakė D. Bujanauskienė.
Šie metai Vainotiškių kaimui buvo ypatingi, nes iš viso gimė net aštuoni kūdikiai.

Padėkota ir ilgaamžiams
Pasak Vainotiškių bendruomenės pirmininkės Elenos Purauskienės, tradicija švęsti kaimo gimtadienį susiformavo visai neseniai.
„Prieš penkerius metus prie kaimo ribos pasistatėme akmenį ir nuo tada pradėjome švęsti kaimo gimtadienius. Šiemet susirinkome jau penktąjį kartą. Džiaugiamės, kad šventėje dalyvavo gausus būrys gyventojų, nors oras mūsų ir nelepino. Ypatingai džiaugiamės ir naujais mūsų kaimo gyventojais – pastebime, kad esame vis jaunėjanti bendruomenė“, – šyptelėjo E. Purauskienė. Gimtadienio proga kaimelis ne tik pasipuošė, bet ir iškėlė Lietuvos trispalvę.

Bujanauskų šeima: Viktoras, Daina ir šešiametis Matas bei jauniausia Vainotiškių gyventoja, trijų savaičių amžiaus Adelė.

Vainotiškių gimtadienio proga buvo prisiminti ir ilgaamžiai kaimo gyventojai. „Zofija Pankutė šiais metais atšventė 90-ies metų jubiliejų. Ji buvo viena pirmųjų į bendruomenę įstojusių narių. Taip pat pasveikinome ir stiprios sveikatos palinkėjome mūsų ilgaamžiui Jonui Čiupailai. Vyras gimė 1921 metais, jis yra vyriausias mūsų bendruomenės narys“, – pasakojo E. Purauskienė. Šventės metu padėkų ir apdovanojimų sulaukė tvarkingų, gražiai tvarkomų sodybų šeimininkai.

Čia gera gyventi!
Vainotiškių kaimas bene garsiausias savo šienpjovių švente. Tiesa, tikriausiai ji daugiau jau nebus organizuojama. „Jau išsikvėpėme“, – teigė E. Purauskienė. Tačiau kaimo bendruomenė turi savo versliuką – sulčių spaudyklą. „Spaudžiame sultis iš įvairių vaisių: apelsinų, vynuogių, obuolių, kriaušių. Apskritai, gyvename gerai, žmonės draugiški, padedantys vienas kitam, visada skubantys į pagalbą. Smagu gyventi Vainotiškių kaime!“, – užtikrintai pokalbį baigė E. Purauskienė.
Šiuo metu Vainotiškių kaime gyvena apie 850 žmonių.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.