Buvusi kėdainietė Martyna Juknaitė, pasiekusi savo vaikystės svajonę, šiandien nuo savo mėgstamo darbo nesitraukia nė per žingsnį, priešingai – kasdien į jį „klimpsta“ vis giliau. Pajutusi pašaukimą kurti moterišką grožį, mergina ne tik jį kuria, bet, dirbdama PMU Beauty akademijoje to moko ir kitus. Šiuo metu permanentiniu makiažu užsiimanti mergina, tituluojama kaip meistrė bei ilgametę darbo patirtį turinti profesionalė. Gegužės pabaigoje, Ukrainoje vykusiame pasauliniame permanentinio makiažo čempionate M. Juknaitė kartu su komanda iškovojo antrąją vietą.

Martyna Juknaitė įgyvendino savo svajonę – kurti moterišką grožį. (Asmeninio archyvo nuotraukos)

Pasiekė vaikystės svajonę

– Kokių turite ryšių su Kėdainiais?

– Esu kilusi iš Kauno, bet nuo vaikystės gyvenau Kėdainiuose. Prieš 10 metų baigiau tuometę ,,Atžalyno“ vidurinę mokyklą.

– Kokių mokslų ėmėtės baigusi ,,Atžalyną“?

– Vilniaus kolegijos sveikatos priežiūros fakultete įgijau kosmetologės specialybę. Stojančiųjų buvo daug, tuo metu tai buvo labai populiari profesija, tačiau dabar ji dar populiaresnė. Kuo toliau, tuo daugiau atsiranda puikių meistrų. Technikos tobulėja, atsidaro nemažai mokyklų, ruošiančių puikius meistrus. Vis daugiau jaunų merginu nori dirbti šioje srityje.

– Koks noras buvo pirmasis – pačiai išmokti gražintis ar gražinti kitus?

– Jau 9 klasėje, o gal ir anksčiau, buvau tvirtai apsisprendusi stoti į kosmetologiją, tiesiog norėjau kuri norėjau kurti moterišką grožį. Kitų krypčių net nesvarsčiau. Tiesiog mėgau piešti smulkias detales, visi mokykliniai sąsiuviniai buvo išmarginti įvairiais raštais ir piešiniais. Studijuojant kosmetologiją jau kirbėjo mintys apie tatuiruočių meną arba permanentinį makiažą. Vis tik labiau traukė makiažas. Dar besimokydama antrame kurse jau pradėjau dirbti grožio centre, nes labai pamėgau daryti makiažus. Vis daugiau domėjausi ilgalaikiu makiažu, kol galiausiai nusprendžiau gilintis į šią sritį vis labiau.

Stiprus menininkės pradas

– Ar jautėte, kad jumyse egzistuoja menininkės pradas, juk esat baigusi Kėdainių dailės mokyklą?

Martyna sako, kad jai labiausiai patinka atlikti ilgailaikį kontūrinį makiažą antakių srityje.

– Taip, nuo pat vaikystės mėgau piešti, iki šiol užsiimu tapyba bei piešimu. Tapau tiek studijoje, tiek keliaujant po Europą, dalyvauju tapybos pleneruose. Tai mano hobis. Norėjosi dirbti kūrybinį darbą, tuo ir užsiimu šiuo metu. Savo darbų daug neturiu, netapau kiekvieną dieną, padovanoju kažkam, namuose esu pasikabinusi. Su grupe žmonių lankau tapybos studiją, turime savo tapybos mokytoją. Tapome natiurmortus arba vaizdus pro langą, o kūrybai idėjų semiamės iš mus supančios aplinkos. Tiesiog tapome tai, ką matome.

– Kaip tapote tuo, kuo šiandien esate?

– Baigusi mokslus kolegijoje nusprendžiau išvykti į Londoną, kur gyvenau keletą metų. Ir nors darbas svetur nebuvo susijęs su mano įgyta specialybe, sekėsi puikiai. Tačiau po kurio laiko vis labiau pradėjau pasiilgti namų ir profesijos, kuri man tikrai patiko. Turėjau pasiūlymų dirbti ir ten kosmetologe, bet šiam darbui ryžtis trukdė kalbos barjeras ar net kažkokia baimė.

– O kuo užsiėmėte grįžusi iš užsienio?

– Nuomojausi grožio kabinetus ir dariau kosmetologines procedūras bei makiažus. Bet vis mąsčiau, kad reikia susikoncentruoti į vieną sritį. Tuomet baigiau permanentinio makiažo kursus ir pradėjau gilintis bei dirbti šioje srityje. Šiuo metu pagrindinė mano veikla – permanentinis makiažas ir mokymai.

Moko ir kitus

– Kur šiuo metu dirbate?

– Šiuo metu dirbu Vilniuje, PMU (Permanent Make Up) Beauty akademijoje, kurioje su kolege ruošiu jau dirbančius meistrus, norinčius kelti savo kvalifikaciją, tiek visiškai naujus, kurie siekia įgyti permanentinio makiažo specialybę. Per šešias dienas trunkančius kursus išmokome permanentinio makiažo pagrindų, vieną dieną skiriame higienos reikalavimų aiškinimui, odos sandarai, o tolesnė patirtis įgyjama praktikos metu. Besimokantiems praktikuotis tenka ant gyvų modelių, kurių pasiūla labai didelė. Norint būti modeliu tenka sumokėti 30 eurų, tačiau tiek sumokėjus, gali ,,gauti“ ir dar neprofesionaliai atliktą permanentinį makiažą, nes jį atlieka dar to besimokantys. Permanentinį makiažą darome trims veido zonoms – antakių, akių kontūravimui bei lūpoms. Po mokymų vyksta egzaminas. Būna, kad ne visi išlaiko iš pirmo karto. Lankantiems antrą kartą, darome nuolaidą. Mokytis ateina ne tik moterys, bet ir vyrai. Pastaruoju metu itin tapo madinga vyrams mokytis makiažo paslapčių. Išmokę jie būna geri meistrai. Vesti mokymų vykstame ir į užsienį. Jau turime kvietimą vykti į Barseloną, Švediją.

Įžvelgia tik privalumus

– Papasakokite plačiau apie šio makiažo esmę, privalumus?

– Apie permanentinio makiažo privalumą turbūt geriausiai galėtų papasakoti mano klientės (juokiasi). Išskirčiau porą svarbiausių privalumų. Pirmiausia, tai nepapratai patogu. Profesionaliai padarytas permanentinis makiažas atrodo subtiliai, skoningai, kitiems vos pastebimas. Paryškiname, ką moteris turi gražiausia ir paslepiame trūkumus. Antra, tai ne tik išorinis grožis, šio makiažo pagalba moterys gali paslėpti tuos trūkumus, dėl kurių galbūt daugybę metų kompleksavo – randus po traumų, dėl įvairių ligų išnykusius antakius ar lūpų pigmentą. Norėčiau pastebėti, jog neretai sulaukiu klienčių, kurios dėl regėjimo problemų negali pasidaryti idealaus makiažo – tuomet ilgalaikis makiažas išsigelbėjimas joms.

Su kolegėmis pasauliniame čempionate iškovojus antrąją vietą, M.Juknaitė (dešinėje).

– Kiek užtrunka, kiek kainuoja ir kokiam laiko tarpui galima užmiršti šias grožio procedūras?

– Procedūra užtrunka 1,5-2 val. Antakių ir lūpų permanentinio makiažo kaina 200 eurų, akių kontūro – 160 eurų. Toks makiažas laikosi labai individualiai, nes priklauso nuo odos, organizmo, amžiaus, gyvenimo būdo, pasirinktos technikos ir pigmento. Tačiau aš rekomenduoju korekcijas darytis kas metus, kas pusantrų ar kas dvejus metus.

Paryškinami gražiausi moters bruožai

– Kaip atliekamas permanentinis makiažas?

– Visų pirma su kliente aptariame, kokie jos norai, ko ji tikisi iš šios procedūros. Aptariam detales ir piešiam eskizą, tai labai svarbi procedūros dalis, žiūrime veido simetriją, fotografuojame. Kai forma tinka tiek man, tiek klientei, tepame nuskausminamuosius ir implantuojame pigmentą į odą. Labai svarbi yra korekcija, kuri daroma po 6 savaičių. Kiekvieno žmogaus oda pigmentą pasisavina nevienodai – sugijus galima matyti spalvos intensyvumo trūkumą, todėl korekcijos metu viską pakoreguojam. Tam, kad makiažas išliktų ilgiau ir bluktų tolygiai, korekcija būtina.

– Kada šios procedūros atlikti negalima?  

– Nerekomenduojama atlikti nėštumo metu, sergant įvairiomis odos ligomis, tokiomis, kaip egzema, karpos, melanoma, žvyneline, taip pat diabetu, epilepsija, turint įvairių alergijų ar odos vientisumo pažeidimų.

– Kokios veido dalys daugiausiai gražinamos?

– Dažniausia procedūra yra atliekama antakių srityje. Antakių forma, ryškumas ir spalva paryškina gražiausius moters veido bruožus. Labai svarbu, kad jie būtų taisyklingos formos bei tinkamo ryškumo. Mano nuomone, kiekviena moteris privalo rūpintis savo antakiais. Gal todėl man labiausiai man patinka ilgalaikį kontūrinį makiažą atlikti antakiams.

Vyriausiai klientei – net 85-eri

– Kokios moterys dažniausiai naudojasi jūsų paslaugomis? Kokio amžiaus?

– Amžius labai įvairus. Nuo 18 iki 85 metų. Būna, kad mergaites atveda net mamos. Aš nelabai suprantu kam, skeptiškai į tai žiūriu. Bet paskui pamatau, kad tos mergaitės labai kompleksuoja. Tai nebūna dažnai, bet pasitaiko. Dažniau būna, kad tenka atkalbėti nuo šios procedūros, dėl ko daug kas stebisi. Kai aiškiau matau, kad ši procedūra nebūtina, kam ją daryti.

Martynos hobis – tapyba ir piešimas.

– Neretai atvykstate ir į Kėdainius. Ar traukia vaikystės miestas, draugės ar tiesiog tokių paslaugų niekas Kėdainiuose neteikia?

– Jau aštuonerius metus atvažiuoju dirbti į Kėdainius, ši išvyka tapo mano darbo dalimi. Manau, kad yra meistrų, atliekančių šią procedūrą ir Kėdainiuose, tačiau aš jau turiu savo klienčių ratą, pas kurias ir važiuoju. Ir man labai čia gera sugrįžti padirbėti, tuo pačiu aplankyti draugus.

– O kaip dėl sveikatos, ar permanentinis makiažas nedaro jokio žalingo poveikio sveikatai?

– Permanentinis makiažas yra visiškai saugi procedūra, jeigu ją atlieka kvalifikuotas meistras, kuris naudoja kokybišką įranga ir pigmentus.

Pripažinimas tarptautiniame konkurse

– Gegužės pabaigoje dalyvavote pasaulinio lygio čempionate, kur pelnėte garbingą apdovanojimą. Papasakokite apie tai plačiau?

– Taip, tai mano antrasis laimėjimas. Praėjusiais metais tarptautiniame konkurse aš dalyvavau viena. Konkursas vyko Lietuvoje, bet į jį buvo suvažiavę meistrai iš daugelio pasaulio šalių, turiu daugiau nei 15 konkurenčių. Tuomet varžytis teko tik lūpų permanentinio makiažo kategorijoje, kurioje laimėjau 1-ąją vietą. Buvo vertinama daugelis kriterijų. To konkurso metu permanentinį lūpų dažymą teko atlikti ant specialaus popieriaus lapo. Tai buvo sunkiau, nei ant gyvo žmogaus odos.

Šiais metais dalyvavau Pasaulio permanentinio makiažo čempionate, vykusiame Ukrainoje. Tai buvo nelengvas komandinis darbas. Šis čempionatas unikalus savo rungtimi – trys meistrės atliko permanentinį makiažą 55 metų moteriai, o svarbiausias tikslas – atjauninti modelį dešimčia metų. Dvi meistrės tuo pačiu metu dirbo skirtingose veido zonose. Iš viso buvo skirta 3,5 val. trijų zonų pagražinimui, kai realiai vienai zonai skiriame 2 val. Tai ir buvo sudėtingiausia užduotis, kaip padaryti kokybišką, gražų darbą netrukdant viena kitai. Daugiau nei 200 meistrų dirbo vienu metu. Iki šiol tokių konkursų nėra buvę, todėl buvo labai įdomu save išbandyti.

– Ar jūs pati galite sau pasidaryti permanentinį makiažą, galbūt naudojatės kolegių paslaugomis?

– Ne, pati sau negaliu, turiu kolegę, kuria pasitikiu ir ji man atlieka procedūras.

– Ar tai daugiau mados, ar patogumo reikalas?

– Jaunoms merginoms, galbūt, tai mados ir patogumo reikalas. Vyresnio amžiaus moterims tai patogumo, o kai kam ir būtinybės reikalas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.