shutterstock_157159280Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA ir „Spinter tyrimų“ šių metų lapkričio mėnesį atliktas tyrimas atskleidė, kad trečdalis gyventojų nelaimingų atsitikimų draudimu norėtų apsidrausti ir nuo traumų, kurios patiriamos esant neblaiviam. Net 30 proc. apklaustųjų mano, kad tokiomis aplinkybėmis yra didelė tikimybė patirti traumą. Taip pat nemažai jų baiminasi susižaloti sportuodami.

„Žmonės tiesiog įvertina, kokiomis aplinkybėmis jie dažniau gali patirti traumą. Besidraudžiantys tampa vis labiau išprusę draudimo klausimais ir nori turėti kuo platesnę draudimo apsaugą. Dažniausiai net ir lengvas apsvaigimas nuo alkoholio lemia, kad įvykis gali būti pripažintas nedraudžiamuoju, o tai labai susiaurina draudimo apsaugą, ypač savaitgaliais. Žmonių sąmoningumas auga, tad atsiradus galimybei rinktis girtumo riziką, ją renkasi vis daugiau žmonių“, – teigia BTA vadovaujantysis asmens draudimo specialistas Ronaldas Grizickas.

Pasak specialisto, nelaimingų atsitikimų draudimo poreikių analizė parodė, kad žmonės vis atidžiau nagrinėja siūlomų draudiminių rizikų spektrą. Norintys turėti pilną draudimo apsaugą pasirenka ne tik didesnes draudimo sumas, bet draudžia ir papildomas rizikas, tokias kaip rizika sportuojant, o BTA vykdomų akcijų metu aktyviai domisi ir draudimo apsauga esant neblaiviems. Sporto rizika dažniausiai tėvai draudžia savo vaikus – BTA duomenimis, kas 8-as vaikas lanko sporto užsiėmimus. Kiek kitokia situacija pastebima tarp suaugusiųjų – draudimo statistikos duomenys rodo, kad suaugusieji sportuoja kur kas rečiau, nei vaikai, t.y. tik kas 40-as.

Suaugusiųjų grupėje daugėja norinčių, kad draudimo apsauga jiems galiotų ir esant neblaiviems. Įdomu, kad vyrų, besirenkančių tokią riziką yra daugiau kaip 4 kartus daugiau negu moterų.  R. Grizicko teigimu, galimybė apdrausti girtumo riziką jokiu būdu nereiškia, kad draudikai nori skatinti alkoholio vartojimą. Apdraudus šią riziką vairavimas išgėrus yra netoleruojamas ir vairuojančiam asmeniui viršijus įstatymuose leidžiamą normą, įvykis bus pripažintas nedraudžiamuoju. Taip pat nedraudžiami yra mirties apsinuodijus alkoholiu atvejai.

Vadovaujantysis asmens draudimo specialistas sutinka, kad lengvas girtumas iki 0,4 promilės (išskyrus vairuotojus) gali būti toleruojamas ir pripažįstamas draudžiamuoju įvykių, bet tik ne vidutinis ar sunkus girtumas. Tokios būsenos žmogus praranda savikontrolę ir gali ne tik pats susižaloti, bet sužaloti ir aplinkinius, todėl draudikai to neturėtų toleruoti.

Indrė Spečiūnaitė

BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje ryšių su visuomene konsultantė

Mob. +370673 55 567

indre@repute.lt

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.