Kaip ir kasmet Kėdainių specialiojoje mokykloje organizuota vasaros stovykla ,,Gyvenk sveikai ir prasmingai”, kuri buvo skirta vaikams, augantiems socialiai pažeistose, probleminėse šeimose.

specialioji_html_2e7be294Pirmąją stovyklos dieną Babėnų miške vyko orientacinės varžybos. Tik atvykusius vaikus pasitiko raganiukė, kuri visus vaišino arbata bei skanėstais. Pasivaišinus laukė įvairios užduotys, kurios reikalavo atidumo ir ištvermės. Pasibaigus varžyboms buvo užkurtas laužas. Vaikai kepė bulves, dešreles. Besivaišindami visi dalinosi patirtais įspūdžiais.

Antroji stovyklos diena buvo taip pat įsimintina. Į mokyklą atvyko jogos specialistė Vlada Butkienė, kuri pravedė užsiėmimą. Vaikai atliko įvairius fizinius pratimus, mokėsi taisyklingai kvėpuoti, atsipalaiduoti. Jogos užsiėmimas visiems buvo nauja patirtis, todėl paliko daug gražių prisiminimų. Pailsėję, atsipalaidavę vaikai savo emocijas išliejo piešdami. Ant baltų medžiagos skiaučių ,,skleidėsi‘‘ gėlės, ,,sutūpė‘‘ drugeliai, bėgiojo ir žaidė vaikai. Žaismingi, spalvingi vaikų darbeliai papuošė mokyklos kiemą.

Trečiąją dieną pas vaikus į svečius atvyko sveikos gyvensenos, ajurvedinės mitybos specialistas

Žilvinas Užkuraitis, kuris papasakojo apie sveikos mitybos ir gyvensenos naudą žmogui. Priminė, kokią didelę žalą daro rūkymas, svaigalų vartojimas. Vaikai ne tik įdėmiai klausėsi, bet ir drąsiai uždavinėjo klausimus. Paskaitos pabaigoje visi degustavo keksiukus.

Ketvirtoji diena prasidėjo naujais išbandymais. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro instruktorė Dovilė Pabilionytė supažindino vaikus su šiaurietišku ėjimu. Visiems tai buvo pirmas kartas, todėl vaikai su dideliu užsidegimu žingsniavo šiaurietiškomis lazdomis. Trasos pabaigoje visų laukė staigmena. ,,Nociūnų muilinyčios” atstovės išvirė vaikams ,,šilkinę košę”.

Viskas turi pradžią, bet deja ir pabaigą. Paskutiniąją stovyklos dieną visi vykome į Anykščius. Apsilankėme medžių lajų take, Šv. Mato bažnyčios apžvalgos aikštelėje, kuri įrengta bažnyčios bokšte bei pasigrožėjome nuostabia Anykščių apylinkių panorama. Taip pat nuvykome į ,,Cosmos Paukščių Taką”, kur galėjome panirti į kosmosą ir pažvelgti į begalę žvaigždžių. Kelionės pabaigoje visų laukė vaišės, atminimo dovanėlės.

Norime padėkoti Kėdainių rajono savivaldybei už vaikų vasaros stovyklai skirtas lėšas, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorei Danguolei Avižiuvienei ir šiaurietiško ėjimo instruktorei Dovilei Pabilionytei, jogos specialistei Vladai Butkienei, sveikos gyvensenos ir ajurvedinės mitybos specialistui Žilvinui Užkuraičiui, ,,Nociūnų muilinyčios” atstovėms už skaniai išvirtą ,,šilkinę košę”.

Nuoširdus ačiū, kad padėjote išpildyti vaikų svajones.

Inga Žukienė

Ilona Krasauskienė

Gražina Baniukaitienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.