Kėdainiuose įsikūrusiai Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla praėjusią savaitę iškilmingai paminėjo savo veiklos trisdešimties metų jubiliejų. Mokyklos įkūrėjas ir visus trisdešimt metų jai tebevadovaujantis Juozas Rimkevičius sakė esąs itin patenkintas, kad per visus veiklos metus jaunojo piloto licenciją pavyko suteikti 600 vaikų ir paauglių. 

Trisdešimtmetį švenčiančios aviacijos mokyklos vadovas J. Rimkevičius (centre) renginio svečiams pristatė mokyklos pasiekimus.

Trisdešimtmetį švenčiančios aviacijos mokyklos vadovas J. Rimkevičius (centre) renginio svečiams pristatė mokyklos pasiekimus.

Renginio metu buvo prisimintas ir Bronius Oškinis, kurio vardu pavadinta mokykla, mat šiais metais sukanka šimtas metų nuo šio žymaus Lietuvos aviatoriaus gimimo.

Trys aktyvios veiklos dešimtmečiai
„Mokyklos istorija prasidėjo prieš trisdešimt metų. Tuomet, 1983 metais, prie Panevėžio aviacijos sporto klubo buvo įkurta Kėdainių jaunųjų aviatorių mokykla. Vėliau, atgavus nepriklausomybę ir pasikeitus politinėms aplinkybėms, ji 1992 metais reorganizuota į naują švietimo įstaigą – Kėdainių vaikų aviacijos mokyklą. Po metų jai suteiktas žymaus sklandytuvų konstruktoriaus ir jaunimo sklandymo propaguotojo Broniaus Oškinio vardas“, – trumpai mokyklos istoriją apžvelgė J. Rimkevičius.
Dar po metų, 1994 metais, mokykla darsyk reorganizuota – ji tapusi respublikine, o centras liko Kėdainiuose. Įkurti regioniniai padaliniai – eskadrilės – išsidėstė visoje Lietuvoje. Kažkada tokių eskadrilių buvę 12, deja, dėl sunkmečio prieš kelerius metus jų skaičius buvo sumažintas iki 8.
Šiuo metu visuose mokyklos padaliniuose mokosi per 140 vaikų, Kėdainiuose jų – apie 20. Pasak J. Rimkevičiaus, sunku tiksliai pasakyti, kiek mokyklos absolventų tapo profesionaliais aviatoriais, tačiau didžioji jų dalis vis tiek vienaip ar kitaip savo tolimesnį gyvenimą susiejo su aviacija. „Arba tapo bent jau geresniais žmonėmis“, – įsitikinęs ilgametis direktorius.

Aviatorių kalvė
Į jubiliejinę šventę atvykęs Jonas Stankūnas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos instituto direktorius, pabrėžė, kad šioje ugdymo įstaigoje renkami ir suburiami aviacijos entuziastai vaikai, kurių žymi dalis vėliau pasirenka tęsti mokslus ir aviacijos institute. „Ši Oškinio mokykla vaikui – puiki galimybė pajusti, kas ta aviacija yra. Juk ji gana sunkiai prieinama, o čia staiga vaikui, kuriam pats įdomumas, imlumas, atsiranda galimybė ne tik pamatyti, bet ir pačiam pabandyti paskristi. Aviacijos sėkla jau būna pasėta, su ja viduje jaunuoliai ateina mokytis ir pas mus“, – pabrėžė aviacijos instituto direktorius.
Trisdešimties metų jubiliejaus proga šventės metu buvo įteiktos padėkos visiems, prisidėjusiems prie mokyklos įkūrimo, puoselėjimo, padėkota ir mokyklos veteranams bei jos rėmėjams. Šventėje netrūko padėkos žodžių ir linkėjimų dar ilgai gyvuoti bei išugdyti dar daugiau aviacijai neabejingų jaunuolių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.