Trečiadienį Kėdainių kultūros centre vyko Lietuvos lėlių teatro konkurso „Molinuko teatras“ rajoninis turas. Vykusioje spektaklių apžiūroje savo programą parodė penkios Kėdainių rajone veikiančios lėlių teatro trupės – keturios vaikų ir viena suaugusiųjų.

Pasirodymus įdėmiai žiūrėjo ir vertino Kultūros centro režisierės  Asta Bartkuvienė ir Daiva Urbonienė.

Pasirodymus įdėmiai žiūrėjo ir vertino Kultūros centro režisierės Asta Bartkuvienė ir Daiva Urbonienė.

Pasirodymus vertino Kultūros centro režisierės – Asta Bartkuvienė ir Daiva Urbonienė bei Genovaitė Šiaučiūnienė. Iš penkių dalyvavusių kolektyvų, komisijos sprendimu, į antrąjį, regioninį, etapą išrinkti du kolektyvai: vaikų teatro studija iš Kėdainių lopšelio – darželio „Žilvitis“ su Anelės Kairaitienės spektakliu „Traukinukas“ (studijos režisierės Jolanta Tijušienė, Genė Krivickaja, dailininkės Lina Macienė ir Ina Gustienė) bei Akademijos kultūros centro Dotnuvos skyriaus lėlių teatras, susirinkusiesiems parodęs Kosto Kubilinsko eiliuotą pasaką „Ožka ragožka“ (režisierė Danguolė Špokienė, dailininkas Vytenis Špokas).

Vaikai nori vaidinti

Pasak apžiūroje dalyvavusios ir kelialapį į kitą turą gavusios Dotnuvos skyriaus lėlių teatro režisierės D. Špokienės, vaikai į repeticijas eina su dideliu noru ir užsidegimu vaidinti. Studijos pagrindas – ketvirtų, penktų klasių mokiniai.

„Mūsų kolektyvas stabilus, mes kartu dirbame jau seniai. Visi kartu siuvame lėles, patys renkamės kūrinį, pagal kurį vaidinsime. Susitinkame repetuoti du kartus per savaitę, tačiau prieš pasirodymus repeticijų skaičių tankiname, – sakė D. Špokienė. – Dotnuvoje vaikai labai nori vaidinti, ypač – su lėlėmis. Be to, labai miela pasirodyti savame krašte.“

Kėdainių lopšelio – darželio „Žilvitis“ spektakliukas „Traukinukas“ pateko į antrą konkurso turą.

Kėdainių lopšelio – darželio „Žilvitis“ spektakliukas „Traukinukas“ pateko į antrą konkurso turą.

Teatras tampa vis populiaresnis

Pasak Genovaitės Šiaučiūnienės, norint, kad lėlė taptų įtaigi „aktorė“ reikia ne tik pinigų, bet ir nemažai jos gaminimo žinių. „Vienos lėlės, kad ji būtų „gyva“, pagaminimas reikalauja didelio išmanymo. Svarbiausia lėlių teatre yra lėlės atgaivinimas – norint, kad pagaliukas būtų „gyvas“, juo tikėtum, reikia daug mokytis, norint tokią sukonstruoti. Kai kurie šio meno mokosi po penkerius – šešerius metus. Be to, lėlių teatras – labai brangi meno šaka“, – sakė režiserė. G. Šiaučiūnienei seniau yra tekę dirbti lėlių teatre, todėl dėl jos asmeninio entuziazmo, šis teatras mūsų krašte tampa vis įdomesnis ir geresnis.

Regioniniame etape vėl vyks teatro studijų atsivežtų spektaklių peržiūros. Lietuvos lėlių teatrų konkurso ,,Molinuko teatras“ respublikinė šventė ir geriausiųjų pasirodymas bus surengtas gegužės 7-8 dienomis Panevėžio lėlių vežimo teatre.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.