Vos prieš pusę metų kapitaliai sutvarkytas vienas didžiausių rajone Bakainių piliakalnis (Surviliškio sen.) jau nukentėjo nuo ilgapirščių ir vandalų.

Bakainių piliakalnio papėdėje vos prieš pusmetį pastatyti suoliukai pavogti – likę tik geležiniai kuoleliai.

Bakainių piliakalnio papėdėje vos prieš pusmetį pastatyti suoliukai pavogti – likę tik geležiniai kuoleliai.

Bendruomenės narius nemaloniai nustebino po vieno rugpjūčio savaitgalio pamatytas vaizdas – buvo pavogti Bakainių piliakalnio automobilių stovėjimo aikštelėje stovėję du suolai, šiukšliadėžė ir dviračių stovas. Iš buvusių medinių suolų telikę tik geležiniai, suolą laikę kuoleliai. Turtas nesaugomas, taip pat ir neapdraustas.
Padaryta žala siekia per 2 tūkst. litų. Surviliškiečiams, čia mėgstantiems praleisti laisvalaikį, skaudu, kad vis atsiranda žmonių, išdrįstančių vogti ir niokoti bendrą turtą.
„Šis atsitikimas, toks didelis ir visus papiktinęs, pirmas. Anksčiau būdavo – tai laužas ne vietoj uždegtas, tai vietinių „baikerių“ padraskyta pieva, bet kad šitaip… Taip tikrai iki šiol dar nebuvo“, – sakė surviliškietė Žydra.

suoliukas-naujasPasipiktinę gyventojai dėl vagystės parašė pareiškimą policijai, tačiau ir patys pasiryžę surasti kaltininkus.
Mėgiama laisvalaikio vieta
Bakainių piliakalnis ir jo prieigos – mėgiama ir lankoma ne tik vietinių surviliškiečių, bet ir turistų vieta. Vos prieš pusę metų pilies kalnas ir aplinka galutinai sutvarkyti ir pritaikyti žmonių poilsiui. Vietos seniūnija čia nuolat atsiunčianti darbuotojų surinkti šiukšlių, kelis kartus per vasarą pjaunama žolė nuo piliakalnio bei aplink esančių teritorijų. Iki šiol gyva tradicija liepos 6 dieną susirinkti ant Bakainių piliakalnio ir paminėti karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Čia mėgstama švęsti ir Jonines, kitas vietos bendruomenės šventes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.