Rugpjūčio 19-ąją Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pasirašė įsakymą dėl priemonių mažinti gaisrų pavojų. Šiuo metu mūsų rajono miškuose vyrauja ketvirta gaisrumo klasė, kuri sparčiai artėja prie aukščiausios – penktosios klasės, todėl nuspręsta nedelsiant imtis priemonių.

Pasak vyriausiojo Kėdainių miškų urėdijos miškininko Kazio Vutenco, kad gaisringumas sumažėtų reikia maždaug paros intensyvaus lietaus.

Pasak vyriausiojo Kėdainių miškų urėdijos miškininko Kazio Vutenco, kad gaisringumas sumažėtų reikia maždaug paros intensyvaus lietaus.

Nuo rugpjūčio 19 dienos dėl gaisrų pavojaus fiziniams asmenims uždrausta lankytis visuose Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje esančiuose miškuose.

Draudimas lankytis miškuose nustoja galioti nustačius trečiąją ir žemesnę miškų gaisringumo klasę.

Šis įsakymas pasirašytas atsižvelgiant į susidariusią ekstremalią situaciją ir VĮ Kėdainių miškų urėdijos raštą.

Kadangi miškininkai prašė uždrausti lankymąsi miškuose, tai savivaldybės administracijos vadovas, matydamas objektyvias tokio prašymo priežastis, patenkino prašymą.

Pasak vyriausiojo Kėdainių miškų urėdijos miškininko Kazio Vutenco, miškuose tikrai labai sausa: „Mes tikrai ne šiaip sau sugalvojome prašyti tokio draudimo. Visi matome, kokia yra sudėtinga situacija. Sausra nukamavo visą aplinką. Miškuose nėra nei grybų, nei uogų, tad nėra tikslo po juos vaikščioti. Pakaktų mažiausio incidento ir gali kilti didelė nelaimė. Gaisras gali kilti ir nuo numestos saulėkaitoje šukės, ir nuo nuorūkos ar neužgesinto degtuko. Dabar viskas taip perdžiūvę, kad gaisringumas pasiekęs pavojingą ribą ne tik spygliuočių, bet ir lapuočių miškuose. Prašome kraštiečių būti sąmoningais ir paisyti draudimo. Už jo pažeidimą gresia baudos nuo 28 eurų.“

Miškininko teigimu, neramu ir dėl nuolat liepsnojančių pasėlių plotų. Juk dauguma laukų pasiekia miškus, tad užsidegus javams ar ražienoms operatyviai imamasis gesinimo priemonių, kad ugnis nepasiektų miškų.

Miškininkai puikiai mena prieš devynerius metus Kėdainių rajono miškuose kilusius gaisrus. „Degantys miškai – didžiulė nelaimė. Miškuose sutramdyti ugnį yra labai sudėtinga. Todėl geriau elgtis atsargiai, kad vėliau netektų gailėtis“, – sakė K. Vutencas. Jo teigimu, norint, kad gaisringumas sumažėtų ar pasiektų nulinę ribą, reikėtų ne mažiau kaip paros intensyvaus lietaus.