Miškas – vieta, kurioje triukšmo lygio niekas netikrina, ar vieša vieta, kur už triukšmavimą baudžiama?

Nors Aplinkos ministerija ir policininkai triukšmavimą miške vertina skirtingai, išsiruošusiems paūžti gamtoje verta žinoti, kad tai daryti teks saikingai.

Vardija prieštaringas nuostatas

Triukšmingais poilsiautojais dažniausiai skundžiasi žvejai, mėgstantys susiruošti į naktines žvejybas. Jų teigimu, rasti ramių vietų prie vandens telkinių vasarą beveik neįmanoma.

Daugiausia bėdų ir nesusipratimų kyla dėl apsvaigusio jaunimo: ramaus poilsio mėgėjams vargiai pavyksta išvengti pernelyg įsismarkavusių, trankią muziką leidžiančių, šūkaujančių jaunuolių.

„Miškas ir miško aikštelės, miško teritorijos nėra viešosios vietos, todėl triukšmo lygis nėra reglamentuojamas.

Iškylaudami gamtoje nepamirškite gerbti šalia esančiųjų ramybę, kitaip gali tekti sumokėti nemenką baudą.

Iškylaudami gamtoje nepamirškite gerbti šalia esančiųjų ramybę, kitaip gali tekti sumokėti nemenką baudą.

Miške triukšmas gali kilti dėl vykdomų miško darbų ir buitinio, asmenų sukelto triukšmo. Miškų ir parkų lankymo taisyklės draudžia trikdyti kitų lankytojų poilsį triukšminga muzika“, – prieštaringų nuostatų apie triukšmą miške pateikė Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus specialistė Raimonda Karnackaitė.

Aplinkosaugininkai, pasak jos, neturi įgaliojimų bausti už triukšmavimą gamtoje. „Jie triukšmadarių gali tik paprašyti liautis ar, esant reikalui, iškviesti teisėsaugos pareigūnus“, – patikino R. Karnackaitė.

Tuo metu pareigūnai net ir nekviesti vasarą kreipia didesnį dėmesį į miškuose, poilsiavietėse besilinksminančius, triukšmaujančius ir girtaujančius piliečius.

Policininkų teigimu, vieša vieta – visur, kur lankosi žmonės, bet kokie triukšmą keliantys veiksmai, jei trikdo viešąją rimtį, gali užtraukti atsakomybę.

Baudžia už muziką ir išgėrinėjimą

Šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais ir kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose, o vakaro ir nakties metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, – užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams arba pareigūnams iki trijų šimtų litų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, jau bausto už triukšmavimą, užtraukia baudą piliečiams arba pareigūnams nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio litų. Tokius ribojimus numato Administracinių teisės pažeidimų kodeksas.

Paplūdimiuose, miškuose, poilsiavietėse viešosios rimties nesutrikdysi, jei aplink nebus žmonių. Tačiau šalia kitų poilsiautojų stovyklavietę įsirengę ir triukšmauti pradėję piliečiai nuo 18 valandos turėtų aprimti. Įstatymas numato, kad pirmą kartą galima susitaikyti su valstybe, paskui triukšmavimas užtraukia įspėjimą ar baudą iki 300 litų. Jei triukšmauja girti žmonės, tai jau sunkinanti aplinkybė, bauda gali didėti. Šiemet jau yra už tai nubaustų tūkstančio litų baudomis.

Pareigūnų teigimu, gana dažnai pasitaiko atvejų, kad paprašyti nusiraminti žmonės, išvažiavus pareigūnams, vėl triukšmauja.

Policininkai nelinkę tramdyti ir bausti visų iš eilės: jei aplink nėra nė vieno žmogaus – dainuokite ir triukšmaukite iki soties. Bet jei nusprendėte savaitgalį atsipūsti prie ežero, išsirinkote vietelę, kurioje jau ir taip ilsisi pusė nedidelio miestelio, prisigabenote svaigiųjų gėrimų, atsidarėte automobilio langus ir visu garsu paleidote muziką, greičiausiai sulauksite pareigūnų vizito ir susimokėsite už pramogą valstybei.

Triukšmus, kuriuos sukelia ne švenčiantys gyventojai, o, pavyzdžiui, didelius objektus šalia gyvenamųjų namų statantys statybininkai, reguliuoja Lietuvos higienos norma.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.