Kėdainių mieste yra net devynios vietos, skirtos vedžioti šunis.  Tačiau ne visi jas žino, o ir žinodami ne visada laikosi šunų vedžiojimo taisyklių. 

Ž. Krivičienė pataria kėdainiečiams būti atsakingiems ir laikytis gyvūnų priežiūros bei viešosios tvarkos taisyklių. Jei pažeidimai matomi, juos geriausia nufilmuoti.

Ž. Krivičienė pataria kėdainiečiams būti atsakingiems ir laikytis gyvūnų priežiūros bei viešosios tvarkos taisyklių. Jei pažeidimai matomi, juos geriausia nufilmuoti.

Apie vedžiojimo vietas, pažeidimus ir nuobaudas informacija dalinosi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Žydrė Krivičienė. Šiuo metu savivaldybės administracija neįrenginėja naujų vietų, skirtų gyvūnams vedžioti, tačiau dabar Kėdainių mieste šunų vedžiojimo vietos kol kas yra šios: Liepų alėja (dešinė pusė prieš tvenkinį), Lakštingalų g. ir J. Basanavičiaus g. sankryža, palei Smilgos upelį, Nevėžio krantinė už UAB „Skongalis“, Respublikos g. kairė pusė priešais automobilių stovėjimo aikštelę, P. Lukšio g. už namo Nr. 9, P. Lukšio g. už namo Nr. 2 prie Nevėžio, Šėtos g. už namo Nr. 110, Gegučių g. pakelėje, priešais Gegučių namą Nr. 19, J. Basanavičiaus g. Nr. 95 (tarp mašinų stovėjimo aikštelės ir J. Basanavičiaus g.).
2013 m. spalio 4 d. Kėdainių rajono savivaldybės direktoriaus įsakymu patvirtintos Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklės. Šių taisyklių 34 punkte nurodyta, kad šunis rekomenduojama vedžioti savivaldybės administracijos įrengtose gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jos yra, kitais atvejais – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose, vedžioti gyvūnus draudžiama vaikų žaidimo aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose.
,,Nuobaudas už netinkamą augintinių laikymą numato LR ATPK 110 str. (LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių gyvūnų gerovės ir apsaugos bei atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus, pažeidimas). Jos gali siekti nuo įspėjimo iki 695 eurų su augintinio konfiskavimu“, – svarbia informacija dalinosi Ž. Krivičienė

Šunų šeimininkams geriausia laikytis tvarkos, nes už taisyklių pažeidimus gresia itin didelės baudos.

Šunų šeimininkams geriausia laikytis tvarkos, nes už taisyklių pažeidimus gresia itin didelės baudos.

Kėdainių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėse, patvirtintose 2016 m. balandžio 29 d. Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje, numatyta, kad asmenims draudžiama palikti nesurinktas vedžiojamų naminių gyvūnų (šunų, kačių, arklių ir kt.) išmatas. Gyvūnų savininkai ar už jų priežiūrą atsakingi asmenys privalo nedelsdami surinkti (išvalyti) gyvūnų išmatas. Jei asmuo pažeidžia šį punktą, atsiranda atsakomybė, numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse 161 str. – „Miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas“ – numatytas įspėjimas arba bauda iki 579 eurų.
„Dėl šunų vedžiojimo vietų tvarkos gyventojų neigiamų ar teigiamų atsiliepimų esame gavę‘‘ – teigė Ž. Krivičienė. Tačiau, kaip pasakojo skyriaus specialistė, žmonės daugiausiai kreipiasi žodžiu ir raštu į savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyrių dėl netinkamo šunų laikymo butuose, jų nepriežiūros, netinkamo vedžiojimo bendro naudojimo patalpose ir daugiabučių namų kiemuose. Šiuo metu nagrinėjami keli gyventojų skundai ir prašymai dėl netinkamos šunų priežiūros.
Kai nesilaikoma šunų vedžiojimo ir priežiūros tvarkos, bausti tokius asmenis gali policijos pareigūnai ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausieji specialistai.
Ž. Krivičienė pataria kėdainiečiams būti atsakingiems ir laikytis gyvūnų priežiūros bei viešosios tvarkos taisyklių. Jei pažeidimai matomi, juos geriausia nufilmuoti.
„Įrašas būtų svarbus įrodymas dėl šuns vedžiojimo tvarkos pažeidimo. Jei tokie sąmoningi kaimynai užfiksuotų šuns vedžiojimo tvarkos pažeidimą, siunčiant ar pateikiant įrašą, reikėtų nurodyti pažeidėjo gyvenamąją vietą arba nurodyti asmens pavardę, vardą, taip pat reikėtų nurodyti ir savo vardą bei pavardę“, – naudingą informaciją kraštiečiams skelbė Ž. Krivičienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.