Praėjusį sekmadienį Kėdainių „Nevėžis“, nuo 2002-ųjų rungtyniaujantis Lietuvos krepšinio lygoje, savo žiūrovų akivaizdoje iškovojo istorinę pergalę – rezultatu 72:48 įveikę Pasvalio „Pieno žvaigždes“ kėdainiečiai džiaugėsi šimtuoju laimėjimu LKL pirmenybėse. Už šį pasiekimą geras „Nevėžio“ krepšininkų bičiulis ir nuolatinis rėmėjas UAB „Daumantai LT“ komandai įteikė paskatinamąją premiją – 10 000 litų.

Už 100-ąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje 10 tūkstančių litų premiją „Nevėžio“ komandai įteikė ištikimas klubo rėmėjas – bendrovė „Daumantai LT“.

Po rungtynių paklaustas apie papildomą motyvaciją dvikovoje su pasvaliečiais, Gintaras Leonavičius pripažino, jog krepšininkus kautis į aikštelę su didesniu užsidegimu išginė ir galimybė gauti premijas už pasiektą laimėjimą tos dienos mače.
„Motyvacija rungtynėse buvo visai kitokia, tikrai ne garbės troškimas, bet pinigai. Aišku, smagu iškovoti 100-ąją pergalę ir nugalėti stiprų varžovą. Noriu pasidžiaugti, kad galėjau įnešti savo indėlį į šią „Nevėžio“ pergalių seriją ir aš. Nors kiek konkrečiai su „Nevėžiu“ iškovojau pergalių, neskaičiavau “, – po rungtynių gerai nusiteikęs kalbėjo „Nevėžio“ strategas G. Leonavičius.

Sąlyginai lengva pergalė
Istorinė pergalė „Nevėžio“ krepšininkams, pasvaliečius sutriuškinusiems net 24 taškų skirtumu – 72:48 (15:9, 16:17, 21:8, 20:14) – leido įsirašyti penktąją pergalę iš tiek pat galimų šiųmetėse LKL pirmenybėse.
Tačiau rungtynės nebuvo tokios lengvos, kaip gali atrodyti jų nemačiusiems. Pirmuosius taškus dvikovos šeimininkai pelnė tik baigiantis ketvirtajai susitikimo minutei, kai Vilmantas Dilys atidarė savo taškų sąskaitą. Vėliau jis dar pridėjo porą taiklių metimų ir išvedė „Nevėžį“ iš aklavietės. Gana kukliai mėčiusios abi ekipos pirmąjį kėlinį baigė švieslentei skelbiant rezultatą 15:9.
Antrajame kėlinyje gerai gynęsi rungtynių šeimininkai išsaugojo persvarą ir neleido varžovams priartėti. Ilsėtis komandos išėjo „Nevėžiui“ pirmaujant penkiais taškais – 31:26.
Dvikovos lūžis įvyko komandoms grįžus po ilgosios pertraukos. „Nevėžis“ šovė į priekį 16:0 ir anksčiau laiko padėjo tašką šiame susitikime – mat aštuntąją trečiojo kėlinio minutę pasiekė saugų pranašumą 49:30. Trečiąjį ketvirtį kėdainiečiai baigė pirmaudami aštuoniolika taškų – 52:34.
Paskutinis ketvirtis liko tik formalumas. „Nevėžis“ efektingai užbaigė keletą atakų ir džiaugėsi pelnyta pergale.
Kėdainių komandą į pergalę vedė 19 taškų pelnęs Tyronas Brazeltonas, Vilmantas Dilys pridėjo 15, po pertraukos į aikštę grįžęs Arvydas Šikšnius – 12, Gintaras Leonavičius – 11, Simas Buterlevičius – 10 taškų.
Pasvaliečių ekipoje rezultatyviausiai žaidė Rolandas Alijevas, pelnęs 10 taškų.

Į istorinę pergalę „Nevėžį“ vedė 19 taškų pelnęs Tyronas Brazeltonas (Nr. 3).

Motyvacija – pinigai
Po rungtynių „Nevėžio“ treneris Gintaras Leonavičius sakė, jog penktoji pergalė iš eilės pareikalavo daug jėgų: „Žaidėjai buvo nusiteikę pakariauti su savo tiesioginiais oponentais. Pasvaliečių ekipoje yra garsių ir patyrusių žaidėjų, tad tikėjomės rimto pasipriešinimo ir nelengvos kovos. Džiugu, kad antrajame kėlinyje puikiai sužaidėme tiek gynyboje, tiek puolime, ir Pasvalio ekipa nebegalėjo mūsų prisivyti.
Noriu pasidžiaugti, kad žaidėjai, nepaisant ligų ir traumų, eidami į rungtynes kartu atsineša puikią energiją. Galiu išskirti Vilmantą Dilį, Arvydą Šikšnių, savo sūnų. Visi aikštelėje pabuvę krepšininkai yra verti pagyrų. Komanda kaskart eina kovoti ir laimėti. Gerai, kad sportinė sėkmė nuo mūsų nenusigręžia.“
Po rungtynių paklaustas apie papildomą motyvaciją rungtynėse, Gintaras Leonavičius pripažino, jog krepšininkus siekti istorinės pergalės skatino ir klubo rėmėjo „Daumantų“ pagardų gamintojų – pažadas skirti premiją: „Neslėpsiu, papildoma motyvacija tapo ir pinigai.“
Kitas rungtynes „Nevėžis“ žais lapkričio 13-ąją, trečiadienį, kai LKL pirmenybėse vėl namuose surems ginklus su Utenos „Juventus“ klubu.

Po įsimintinų rungtynių Kėdainių garbę ginantys krepšininkai neskubėjo namo: pabendravo su gerbėjais ir įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Susitiko su gerbėjais
Po gražios ir įsimintinos pergalės „Nevėžio“ krepšininkai neskubėjo namo, bet susitiko su ištikimiausiais aistruoliais ir smagiai su jais pabendravo. „Klauskite ko norite, atvirai atsakysime į visus klausimus“, – pokalbį pradėjo Kėdainių komandos kapitonas Vidas Ginevičius. Priblokšti tokio krepšininkų atvirumo gerbėjai elgėsi gana kukliai – tik gyrė už gerą žaidimą, domėjosi, kaip sekasi gydytis vis dar traumų pasekmes jaučiantiems ir žaisti negalintiems kolegoms. „Nuo kelerių metų žiūrite krepšinį? Kiek komandoje vienišų žaidėjų? Ar įveiksit šį sezoną „Žalgirį“? – tokiais klausimais buvo apipilti „Nevėžio“ krepšininkai. Gintaras Leonavičius prisipažino, kad su krepšiniu draugauja nuo dvejų metų. Arminui Kelmeliui teko atlaikyti kolegų juoką, kad tik jis komandoje vienišas, o visi sutartinai sakė, kad prieš tituluotąjį „Žalgirį“ kausis iš visų jėgų ir bandys garbingai jam pasipriešinti. Komandos legionierius Tyronas Brazeltonas neslėpė, kad Kėdainiai jam palieka labai mažo miesto įspūdį, tačiau čia jam patinka, nes žaidžia draugiškoje komandoje, kuri kol kas gali girtis beveik vien laimėjimais.
Juoko bangą tarp gerbėjų sukėlė komandos kapitonas pasakęs, kad „Nevėžio“ krepšininkai jokių rimtų ritualų prieš rungtynes neatlieka ir prietarų neturi, tik jis stengiasi artėjant svarbiai dvikovai nesikirpti nagų.
Po atviro pokalbio krepšininkai, pažymėdami istorinę dieną, kartu su aistruoliais įsiamžino bendroje nuotraukoje.