Vytauto Liaudansko nuotr.

Vytauto Liaudansko nuotr.

Penktadienį Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis Kėdainių ir Kėdainių rajono gyventojams O. Ch. (39 m), A. J. (24 m.), V. G. (26 m.), sumaniusiems atkeršyti už įsigytas nekokybiškas narkotines medžiagas. Atkeršyta kraupiai – žmogaus gyvybe.

Rajono gyventojai O. Ch., A. J. ir V. G. kaltinti tuo, kad veikdami bendrininkų grupėje, 2014 m. spalio mėnesį atvyko prie vieno, Kėdainiuose esančio daugiabučio. Jame gyveno vyras, kuris tariamai buvo pardavęs O. Ch. nekokybiškų narkotinių medžiagų. V. G. paskambinus į buto duris, o vyrui atidarius, visi trys kaltinamieji neteisėtai, atvirai ir prieš savininko valią įsibrovė į butą, kur O. Ch. užtvėrė išėjimą iš buto, saugojo, kad nukentėjusieji nepabėgtų. Tuo tarpu V. G. peiliu sudavė du smūgius minėtam vyrui, o A. J. peiliu sudavė ne mažiau kaip tris smūgius vyro posūniui, buvusiam tame bute. Tariamai narkotines medžiagas pardavęs asmuo nuo V. G. suduotų smūgių patirtų sužalojimų kitą dieną ligoninėje mirė, o jo posūnis nuo A. J. suduotų smūgių patyrė nesunkų sveikatos sutrikdymą.

Kaltinamieji V. G. ir A. J. savo kaltę pripažino iš dalies, o O. Ch. iš esmės kaltu neprisipažino. Kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta.Sunkinančiomis aplinkybėmis pripažinta tai, kad jie veikė bendrininkų grupėje. Taip pat byloje surinkti įrodymai neabejotinai patvirtino, kad kaltinamieji tuo metu buvo apsvaigę, kas nuo alkoholio, kas nuo vartotų narkotinių medžiagų, ar ir nuo alkoholio, ir nuo narkotinių medžiagų, o tai pripažinta jų atsakomybę sunkinančia aplinkybe.

Teismas, atsižvelgęs į kaltinamųjų, nukentėjusiųjų, liudytojų parodymus, į byloje esančius ir teisiamųjų posėdžių metu ištirtus duomenis, pripažino asmenis kaltais. Teismas O. Ch. ir A. J. skyrė po 11 metų laisvės atėmimo bausmes, o V. G., atsižvelgęs į tai, kad jo suduoti smūgiai sukėlė kito asmens mirtį, – 12 metų laisvės atėmimo.

Kaltinamieji taip pat turės atlyginti nukentėjusiesiems patirtą 2153,30 euro turtinę ir 50000 eurų neturtinę žalą. Taip pat nužudytojo dukrai iki pilnametystės priteista kas mėnesį mokama periodinė išmoka po 37,50 euro. Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui kaltinamieji turės atlyginti 687,14 euro.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

Kauno apygardos teismo ir „Kėdainių mugės“ inf. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.