Kėdainių kultūros centre jau šeštą kartą buvo išdalinti rajono savivaldybės organizuojami apdovanojimai „Kultūros versmė“. Penkioms nominacijoms šiais metais pristatyti net 36 pretendentai.

Nominacijoje „Metų pasiekimas“ nugalėjo Etninės kultūros Krakių seniūnijoje puoselėtojas Krakių kultūros centras, kuris 2017 metais Etninės kultūros globos tarybos organizuotame „Geriausiai tradicijas puoselėjusios Aukštaitijos etnografinio regiono seniūnijos“ konkurse laimėtą I vietą.

Nominacijoje „Metų įvykis“  nugalėjo „Banguojantis koncertas „Stepo sala“ (organizatoriai asociacijos „Sveiki Kėdainiai“ nariai:  Justina Kočetova, Lina Šlamienė ir Jonas Stankevičius) – už 2017 m. liepos 8 d. Akademijos tvenkinyje ir jo pakrantėse įvykusio originalaus muzikos renginio organizavimą. Organizatoriai planuoja, kad ateityje ši iniciatyva peraugs į muzikos ant vandens festivalį Vidurio Lietuvoje. Renginys vyko mažytėje tvenkinio saloje, o klausytojai buvo kviečiami klausytis muzikos ant vandens valtyse, baidarėse ar krante. Šis novatoriškas renginys 2017 metais vyko pirmą kartą ir jame dalyvavo ne tik Akademijos ar Vainotiškių gyventojai, bet ir atvykę iš Kėdainių, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno bei Raseinių.

Nominacijoje „Metų kultūros darbuotojas“ nugalėtoja paskelbta Jekaterina Karmelavičienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Surviliškio filialo bibliotekininkė – už siekį, kad biblioteka būtų ne tik knygų išdavimo įstaiga, bet ir vietos gyventojų kultūrinio ir estetinio lavinimo, asmens kultūrinės raiškos, įvairių meninių gebėjimų, kultūrinio akiračio formuotoja ir palaikytoja. 2017 metais Jekaterina Karmelavičienė surengė net 11 renginių vaikams ir jaunimui –organizuotas renginys „Esu keistas rašytojas, rašau tik vaikams“, „Išlaisvink žmogų ir jis pradės kurti“, „Biblioteka ˗ tai tu ir aš“, Motinos dienai skirtas renginys „Būk šviesi kaip saulė“, tarptautinei jaunimo dienai skirtas renginys „Knygos ˗ minties laivai“, kino filmų vakaras „Naktis bibliotekoje“ ir daugelis kitų renginių.

„Metų tradicijų puoselėtojas“  – Erika Usevičiūtė, Krakių kultūros centro meno vadovė – už teatro tradicijų puoselėjimą ir vadovavimą Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijai. Erika Usevičiūtė didelį dėmesį skiria vaikų ir jaunimo meniniam užimtumui, kūrybiškos asmenybės ugdymui. 2017 m. Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija tapo vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros˗šventės „Šimtakojis“ rajoninio turo nugalėtoja. 2017 m. pastatė ir žiūrovams pristatė tris spektaklius. Teatro studija tapo ir Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dalyve.

„Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“ – Silvinija Ona Žemaitienė – už aktyvią ir ilgametę kultūrinę veiklą Akademijos miestelyje. Silvinija Ona Žemaitienė nuo 1969 m. dirbo Akademijos kultūros centro direktore. Per 48 darbo metus surengta tūkstančiai renginių. S. Žemaitienė rengė meno parodas kultūros centre, ruošė scenarijus įvairioms reikšmingoms valstybės ir miestelio datoms paminėti. Šiuo metu Silvinija aktyviai dalyvauja asociacijos „Akademijos bendruomenė“ veikloje, rengia bendruomenės narių išvykas į teatrus, kitus renginius.

Konkurso „Kultūros versmė“ tikslas yra skatinti kultūros srityje dirbančių bei kultūriniame gyvenime dalyvaujančių žmonių iniciatyvas, įvertinti kultūros darbuotojus ir kitus kultūros puoselėtojus, savo veikla padedančius plėtoti rajono kultūrą, už reikšmingą kultūrinę meninę veiklą, kultūrines iniciatyvas, etninės kultūros puoselėjimą bei tradicijų išsaugojimą.

[tribulant_slideshow gallery_id="351"]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.