Valdančiųjų siekis apmokestinti automobilius įgauna naują formą. Vietoje kasmetinio taršos mokesčio, apie kurį buvo kalbėta anksčiau, dabar jau siūloma įvesti vienkartinį jį susiejant su metamu anglies dvideginio kiekiu.


Mokestis – registruojant automobilį

Preliminariais skaičiavimais, šių mokesčių dydis galėtų siekti nuo kelių dešimčių iki 1 tūkst. 400 eurų, o dyzelinu varomi automobiliai būtų apmokestinami kelis kartus daugiau nei transporto priemonės su benzinu.
Šį mokesčio modelį pateikusi Aplinkos ministerija siūlo, kad automobilio taršos mokestį reikėtų mokėti kiekvieną kartą atlikus registraciją.

Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis žiniasklaidai patvirtino, kad jo vadovaujamas ministrų kabinetas mokestį svarstys kitą savaitę.

Jeigu vyriausybė pritars, mokestis galėtų įsigalioti jau kitų metų pradžioje. Projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad į biudžetą būtų surenkama 29 mln. eurų per metus. Už dyzelinį automobilį mokestį reikės mokėti tada, kai automobilio išmetamas CO2 kiekis kilometrui viršys 116 gramų, o benzinu ir dujomis varomų automobilių – 130 gramų.

Mažiausias – 36 eurai

Minimalus mokestis dyzeliniam automobiliui, kai CO2 emisija bus 116–130 gramų kilometrui, sieks 80 eurų.

Mažiausias mokestis benzinu ir dujomis varomiems automobiliams siektų atitinkamai 40 ir 36 eurus, kai automobiliai išmestų 131–140 gramų CO2 kilometrui.

Maksimalus mokestis – kuomet automobilis išmeta daugiau nei 350 gramų CO2 kilometrui – siektų 1,4 tūkst. eurų dyzeliniams automobiliams, 590 eurų benzinu ir 531 eurą – dujomis varomiems automobiliams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.