„Mūsų ūkininkų sąjunga dirba tikrai puikiai. Ji įsiklauso į ūkininkų pastabas ir jas nuolat perduoda valdžios vyrams. Ne šiaip sau aukščiausioji valdžia nebenori važiuoti pas kėdainiečius žemdirbius ir klausyti jų pastabų dėl netinkamų sprendimų“, – Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos ir rajono žemdirbių asociacijos visuotiniame susirinkime sakė vienas aktyviausių ūkininkų Algis Šleževičius.

Kėdainių krašto ūkininkai norėtų, kad valdžia rinkiminiu laiku netvirtintų strateginių įstatymų, nes tada nepamatuotai dalijami pažadai.

Kėdainių krašto ūkininkai norėtų, kad valdžia rinkiminiu laiku netvirtintų strateginių įstatymų, nes tada nepamatuotai dalijami pažadai.

Į visuotinį susirinkimą susirinkę kėdainiečiai žemdirbiai turėjo apie ką padiskutuoti. „Svarbu ne tik nuveiktus darbus aptarti, bet ir būsimą veiklą suplanuoti. Dirbame, kad ūkininkams būtų geriau. Tačiau gaila, kad ne visada pavyksta prisibelsti į valdžios atstovų duris, o ir prisibeldus neretai matome, kad mūsų klausosi, bet negirdi“, – sakė Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas.

Turi pastabų valdžiai
Kėdainiečiai labiausiai norėtų, kad šalies valdančiosios institucijos rinkiminiu laikotarpiu nepriiminėtų itin jautrių ir svarbių įstatymų. „Neretai matome, kad svarstant aktualius žemės ūkiui klausimus prasideda pigus politikavimas ir nepamatuotas pažadų dalijimas. Esame įsitikinę, kad rimtus klausimus, tokius kaip žemės pardavimas, reikia svarstyti ne rinkimų įkarštyje, bet ramiai viską apsvarsčius ir apgalvojus. Panašiai elgiamasi ir su naujų mokesčių įvedimu. Gal pirma reikėtų įsigilinti į situaciją, o jau vėliau spręsti, kam ir kokių mokesčių reikia“, – sakė V. Ivanauskas.
Nepatenkinti Kėdainių krašto ūkininkai ir dėl būsimos Europos Sąjungos paramos. „Ateina naujas paramos laikotarpis. Jis jau kaip ir prasidėjęs. Kryptis mums kaip ir nusakė, tačiau jokių konkretumų, kas ir kaip gali pretenduoti į paramą, nežinome. Mes esame pratę planuoti ir spręsti, kaip gyventi. Investicijos reikalauja labai rimtų skaičiavimų ir įsigilinimo, ar galime sau leisti tai, ko norime. Tad dėl paramos norime kuo skubesnio aiškumo“, – sakė ūkininkas Aurimas Snarskis.

Pasak V. Ivanausko, ūkininkų amžius jaunėja, nes ateina laikas, kada tėvai perleidžia ūkius vaikams.

Pasak V. Ivanausko, ūkininkų amžius jaunėja, nes ateina laikas, kada tėvai perleidžia ūkius vaikams.

Rūpi žemės pardavimas
Žemdirbiai taip pat išsakė savo nuomones dėl žalinimo aktualijų bei žemės pardavimo. Nemaža dalis kėdainiečių sakė, jog jie iš principo nėra nusistatę prieš žemės pardavimą užsieniečiams. „Mes tik nenorime, kad brangus mūsų turtas – žemė – būtų parduotas juridiniams užsienio asmenims. Būtų nežmoniška, jei sakytume, kad prieštaraujame parduoti žemę kolegai užsieniečiui, kuris jau prieš dešimtmetį atvažiavo į Lietuvą, čia sukūrė šeimą ir sėkmingai ūkininkauja. Tokio asmens nereikėtų išstumti į užribį“, – savo nuomonę pagrindė V. Ivanauskas.

Nerimauja dėl pasėlių
Krakių seniūnijoje ūkininkaujantis Šarūnas Šiušė be strateginių aktualijų sakė negalįs ramiai gyventi, nes kankina nežinia dėl žiemkenčių: „Turime labai įvairios būklės pasėlių. Sunku dar vertinti, bet akivaizdu, kad žieminių kviečių mažiausiai trečdalį teks atsėti. Jų sėjome apie 500 hektarų, tad laukia nemaži papildomi darbai. Rapsas atrodo patikimiau, bet dar yra laiko jam sugesti. Tad dabar aktualiausia – sulaukti žinių iš laukų. Laikas planuoti sėją, todėl gaudome visas naujienas apie žiemkenčius.“
Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga vienija 140 narių, kurie valdo apie 30 tūkstančių hektarų žemės. Pasak V. Ivanausko, ūkininkų amžius jaunėja, nes ateina laikas, kada tėvai perleidžia ūkius vaikams.

2 Responses

  1. Valdas

    Man Lietuvos ūkininkai ima panašėti į pensininkus – visąlaik kuo nors skundžiasi ir verkšlena: tai žiema per šalta, tai per šilta, tai sniego mažai, tai perdaug, tai žemę išpirks užsieniečiai. Patys lietuvaičiai jos susipirko po tūkstančius hektarų, tačiau tai – nieko blogo. Bet jei žemę pirks užsieniečiai, prapuls Lietuva!!! Kodėl? Mat tie niekšai užsieniečiai gauna didesnes Europos Sąjungos išmokas. Tačiau tie užsieniečiai moka ir kelis kartus didesnes algas negu lietuviai – apie tai, žinoma, nutylima.

    Atsakyti
  2. Rima

    Prabilo eilinis lietuviškas pavyduolis. Eik į kaimą gyventi ir dirbti, gal tada suprasi kuo tie ūkininkai gyvena.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.