Vėlų kovo 18-osios vakarą, apie 22 valandą, ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo apie ugnies siautulį Dotnuvos seniūnijoje, Aušros kaime, Saulėtekio gatvėje. 

Namo virtuvė, kur kilo gaisras, išdegė gana smarkiai.

Namo virtuvė, kur kilo gaisras, išdegė gana smarkiai.

Nelaimę pastebėję degančio namo kaimynai sakė, kad mato degantį netoliese esančio namo stogą.
Per keletą minučių atvykę ugniagesiai pamatė, kad vieno aukšto medinis namas su mansarda jau degė atvira liepsna.
Kaimynai gelbėtojus perspėjo, kad degančio namo viduje gali būti žmonių. Ugnies apimtame name ugniagesiai netruko rasti dviejų name gyvenusių nuomininkų kūnus. Atvykę medikai niekuo padėti negalėjo, jie konstatavo 55 metų moters ir 48 metų vyro mirtį.
Kėdainių rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Stogevičius patvirtino, kad žmonės užtroško dūmuose.
Pirminiais duomenimis, gaisras kilo nuo namo virtuvėje palikto įjungto elektrinio virdulio, kuris savaime neišsijungdavo. Gaisro metu žuvę asmenys greičiausiai miegojo ir laiku nepajuto pavojaus gyvybėms.
Namas, kuriame kilo gaisras, priklauso toje pačioje seniūnijoje, Valučių kaime, gyvenančiai 58 metų moteriai. „Tą namą mano uošvienė gavo kaip palikimą. Nenorėjome jo laikyti tuščio, kad kokie vagys ar plėšikai nenuniokotų, tai pernai rugpjūčio mėnesį leidome gyventi nuomininkams iš Kauno. Žmonės gyveno gana tvarkingai. Net pagalvoti negalėjome, kad saugodami turtą galime jo visai netekti. Dar net negalvojame, ką toliau darysime su tuo apdegusiu namuku“, – nelaimės vietoje sutikta sakė namo šeimininkės marti.

Medinį namą ugnis suniokojo negailestingai – neapdegę liko tik pora mažų kambariukų.

Medinį namą ugnis suniokojo negailestingai – neapdegę liko tik pora mažų kambariukų.

Žuvusieji Aušros kaimo gyventojai – pirmosios gaisrų aukos Kėdainių rajone šiais metais.
Pernai ugnis Kėdainių rajone pareikalavo trijų gyvybių.
Pasak V. Stogevičiaus, du žmonės pernai gana panašiomis aplinkybėmis iškeliavo Anapilin: „Pernai pavasarį mieste A. Mickevičiaus gatvėje turėjome analogišką nelaimę, kai du asmenys nukentėjo gaisro metu – ne sudegė, bet užtroško dūmuose.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.