Vien šiemet šalies ugniagesiai per tūkstantį kartų talkino medikams, kad šie galėtų patekti į butus, kuriuose žmonėms reikėjo pagalbos.

Štai, praėjusį pirmadienį Kėdainiuose, Žemaitės gatvėje, ugniagesiai automobilinėmis kopėčiomis per penktojo aukšto balkoną pateko į butą, kuriame buvo parkritusi senolė. Ji buvo skubiai išvežta į ligoninę. Pagalba iškviesta, nes garbaus amžiaus moters bute dienos metu jau ne vieną dieną degė šviesa.

„Vien šiemet Kėdainių ugniagesiai, kad medikai galėtų padėti žmonėms, vyko 51 kartą. Ugniagesiai medikams padeda ir tada, kai reikia išnešti iš buto per 120 kilogramų sveriančius žmones, taip pat, kai kaimynai ar giminaičiai sunerimsta dėl vienišų, garbaus amžiaus, sveikata besiskundusių žmonių, kuriems negali prisiskambinti ar šie jau neįstengia atidaryti buto durų“, – sako Kėdainių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Andrius Eidimtas.

Pasak jo, žmonių, iškviečiančių pagalbą, geranoriškumas padeda gelbėti gyvybes. A. Eidimto nuomone, būtų labai gerai, kad turintys įvairių negalių ar sunkiomis ligomis sergantys gyventojai galėtų netoli gyvenantiems giminaičiams ar kaimynams patikėti savo buto raktus, kad gelbstint gyvybes, ugniagesiams netektų laužti durų.

About The Author

Related Posts

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.