Visą šią savaitę Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba organizavo praktines gelbėjimo darbų ant ledo pratybas, kurios vyko ant Kėdainių miesto parke esančio Dotnuvėlės upelio tvenkinio ledo. Gelbėjimo darbus stebėti buvo kviečiami ir gyventojai. 

Organizuotos praktinės gelbėjimo ant ledo pratybos padėjo Kėdainių gelbėtojams įtvirtinti teorines žinias, komandinio darbo gelbėjant įlūžusi žmogų įgūdžius.

Organizuotos praktinės gelbėjimo ant ledo pratybos padėjo Kėdainių gelbėtojams įtvirtinti teorines žinias, komandinio darbo gelbėjant įlūžusi žmogų įgūdžius.

Pasak Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Virginijaus Stogevičiaus, šią žiemą žmonių nuo ledo gelbėti neteko. Dažnai tokioje situacijoje nelaimėliais tampa žvejai, savo saugumą iškeičiantys į žvejybos azartą. Todėl pareigūnai šia pilietine akcija siekė atkreipti visuomenės dėmesį į savo pačių saugumą ant ledo.

Privalo greitai orientuotis
Šie praktiniai mokymai buvo skirti ir teorinių žinių įtvirtinimui. Nors pastaruoju metu gelbėjimo darbų, kai traukti nelaimėlius iš įlūžusio ledo nebuvo, priešgaisrinėje tarnyboje dirbantys pareigūnai turi būti pasiruošę ne tik teoriškai, bet ir privalo nepritrūkti praktinių gebėjimų. „Aptariame ir imituojame standartines gelbėjimo situacijas, tačiau dažniausiai pasitaiko, kad realiai viskas būna daug ekstremaliau. Atvykę į tokio pobūdžio iškvietimą gelbėtojai ieško geriausios išeities – atvykęs pamainos vadas turi greitai susiorientuoti, įvertinti situaciją ir priimti geriausią sprendimą. Tačiau gelbėjimas – kolektyvinis darbas, tad kiekvienas pamainos komandoje dirbantis narys privalo turėti gerus žmonių gelbėjimo įgūdžius“, – pažymėjo viršininkas V. Stogevičius. Praktinius gelbėjimo darbus atliko visos keturios priešgaisrinėje tarnyboje budinčios pamainos. Pirmoji savo įgūdžius išbandė pamainos vado Gintaro Grunskio komanda.

Gelbėjimo darbams naudojamos specialios ledo rogės – šiuo metu Kėdainių priešgaisrinė tarnyba jų turi tik vienerias.

Gelbėjimo darbams naudojamos specialios ledo rogės – šiuo metu Kėdainių priešgaisrinė tarnyba jų turi tik vienerias.

Gelbėjo „žmogų“
Šįkart miesto parke vykusiose pratybose buvo naudojamos specialios ledo rogės, kurios neskęsta, yra patogios tiek gelbėtojams, tiek ir nukentėjusiajam. Jomis šliuožti gelbėtojams padėjo specialūs smaigai, šiuo metu privalomi visiems ant ledo žvejojantiems žvejams. Kiekvienas komandoje esantis vyras privalėjo „išgelbėti“ ant ledo gulintį manekeną – atsinešti gelbėjimo įrangą, pasiskirstyti vaidmenimis bei įvertinus įvykio aplinkybes saugiai pargabenti į krantą, atlikti dirbtinį kvėpavimą. Vėliau buvo bandomos ir kitokios gelbėjimo technikos. Pasak V. Stogevičiaus, priklausomai nuo situacijos, įlūžusį į ledą žmogų gali būti pasirenkama gelbėti su gelbėjimo ratu, ar gaisrinės automobilio kopėčiomis, ar specialiomis virvėmis. Deja, kėdainiečiai neturi narų įrangos, tačiau iškilus būtinybei skubiai kviečiama Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5- oji komanda, kuri turi specialiai apmokytus narus.

Ledas vis plonėja
Beje, nors pastarosios dienos ir buvo ganėtinai šiltos, pratyboms pasirinkto tvenkinio ledas dar buvo pakankamai storas, tačiau ledas vis sparčiau atitirpinėja.
Ugniagesiai gelbėtojai gyventojus įspėja būti atsargius ant ledo: matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas jau yra netvirtas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.