„Aišku, kad nenoriu, jog namuose kiltų gaisras, tačiau sužinojau, kad kai ką dariau neteisingai, todėl kėliau riziką. Iš tiesų, labai gerai, kad ugniagesiai atvažiavo ir priminė bei papasakojo, ką reikia daryti, norint kūrenti saugiai“, – po susitikimo su ugniagesiais gelbėtojais sakė Aristavos Rožių gatvės gyventojas Remigijus.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai tęsia susitikimus su gyventojais, kurių metu primena, kaip derėtų saugiai kūrenti, kad užgyventas turtas per kelias akimirkas nevirstų pelenais…

„Šiuo metu vykdome prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“, kurios metu važinėjame pas gyventojus, turinčius šildymo katilus, – sakė Gintaras Grunskis, antros pamainos vadas. – Apžiūrime gyventojų gyvenamąjį būstą: kaip įrengti katilai, elektros instaliacija. Jei pamatome, kad kažkas yra netvarkinga, suteikiame patarimų. Tiems gyventojams, kurie iki šiol neturi dūmų detektorių, pasiūlome juos įsigyti, patariame, kaip tai padaryti. Jei gyventojams kyla klausimų apie mūsų tarnybą, papasakojame ir apie ją.“

Šaltuoju metu dažniausia gaisrų priežastis gyvenamajame sektoriuje yra neišvalyti kaminai (dėl ko užsidega suodžiai), netvarkingi kietojo kuro katilai, dūmtraukiai. Taip pat per arti krosnių laikomas kuras.

Pasak G. Grunskio, apsilankyta bei apžiūrėta beveik 200 gyventojų būstų, ir, pasak pareigūno, bendras įspūdis yra gana teigiamas. „Žmonės tvarkosi, pagal savo išgales ir galimybes prisižiūri. Žinoma, kai ko nežino, tad suteikiame informaciją. Nuo gegužės 1 dienos gyventojams atsirado reikalavimas įsirengti dūmų detektorius. Dalis gyventojų tą ir padarė“, – pažymėjo pareigūnas.

Gyventojai neturėtų išsigąsti, kuomet į duris pasibeldžia ugniagesys. Svarbu įsidėmėti, kad pareigūnas visada bus su uniforma, prie namo gyventojas pastebės ir gaisrinės automobilį.

„Be to, mes atvažiuojame ne bausti, o patarti, tad jokių baudų neišrašome. Mūsų vizitai tik prevencinio pobūdžio“, – sakė pamainos vadas.

Ši akcija vykdoma visame rajone, tad skirtingos pamainos yra įsipareigojusios aplankyti visas rajono seniūnijas. Iki šiol visos pamainos jau spėjo apsilankyti bei įvertinti 1 300 gyvenamųjų būstų.

Iki šiol (spalio 3 dienos duomenimis) Kėdainių rajone kilo 236 gaisrai. Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį – 164. Laimei, per 2018-uosius gaisruose nežuvo nė vienas gyventojas.