Pastaruoju metu pergalėmis nesilepinantys „Nevėžio“ krepšininkai savo sirgaliams pateikė itin malonią staigmeną – lemiamoje dvikovoje dėl patekimo į Baltijos krepšinio lygos ketvirtfinalį atsakomosiose rungtynėse namuose solidžia persvara 96:70 (31:9, 21:13, 17:25, 27:23) įveikė „Valmieros“ krepšininkus.

kase_4107Norėdami žengti toliau Kėdainių krepšininkai latvius turėjo įveikti ne mažesne negu 20 taškų persvara, mat rungtynėse išvykoje „Valmieros“ ekipai nusileido rezultatu 70:89.

Gintaro Leonavičiaus auklėtiniai nuo pirmųjų susitikimo minučių supratę dvikovos svarbą demonstravo sportinį užsispyrimą ir užtikrintai visą laiką kontroliavo žaidimą.

Jau per pirmas septynias susitikimo minutes „Nevėžio“ ekipa išlygino dviejų mačų serijos rezultatą (24:5), o prasidėjus antrai rungtynių pusei jos pranašumas tapo rekordinis – 54:22.

Trečiame kėlinyje penktąją asmeninį pražangą užsidirbo Vidas Ginevičius, tačiau aikštelės šeimininkai išlaikę rungtynių tempą ir aikštelę paliko iškeltomis galvomis – juk iškovota teisė kautis toliau.

„Nevėžį“ į pergalę vedė 23 taškus pelnęs ir 12 kamuolių atkovojęs Tauras Jogėla. Valdas Dabkus prie pergalės pridėjo 21, Gintaras Leonavičius – 17, Povilas Butkevičius – 12, Vidas Ginevičius – 9 taškus.

„Valmieros“ gretose rezultatyviausiai žaidė Janis Kaufmanis, pelnęs 20 taškų.

Po rungtynių „Nevėžio“ komandos kapitonas sakė, kad visi Kėdainių krepšininkai džiaugiasi svarbia pergale: „Nuotaika labai puiki. Teko atsigriebti ir atkeršyti latviams už gėdingą pralaimėjimą išvykoje. Supratome, kad turime žaisti ryžtingai ir siekti ne šiaip sau pergalės, bet labai įtikinančios. Suveikė sportinis pyktis. Komandai nėra lengva, juk pastaruoju metu pasikeitė daug žaidėjų. dabar baigiam su naujokais sustyguoti žaidimą, tad ateityje turėtume parodyti charakterį.“

BBL ketvirtfinalyje kėdainiečiai surems ginklus su Tamperės „Pyrinto“ klubu iš Suomijos, kuris iš kovos eliminavo Rakverės „Tarvas“ krepšininkus (99:80; 102:94).