„Jau trejus metus susirašinėjame prašydami pagalbos, tačiau rezultatų – jokių. Mūsų sodybos bevertės. Nuolat skęstame, neturime nei daržovių, nei vaisių“, – guodėsi Uosių gatvės gyventojos Genutė ir Rasa.

Uosių gatvės gyventojai, neapsikentę nuolatinių potvynių, kuriuos sukelia nuo turgaus atbėgantis vanduo, prašo iki šalčių išspręsti problemą.

Uosių gatvės gyventojai, neapsikentę nuolatinių potvynių, kuriuos sukelia nuo turgaus atbėgantis vanduo, prašo iki šalčių išspręsti problemą.

Praėjusią savaitę Uosių gatvės gyventojai, susitikę su rajono ir miesto vadovais, išsakė savo bėdas ir prašė konkrečios pagalbos: „Gelbėkite nuo potvynių.“
Atrodytų, iš kur tie potvyniai kone vidury miesto. Tačiau problema daugeliui aiški jau kelerius metus.

Norėjo geriau, padarė blogiau
„Kažkada Gedimino gatvėje esančio sekmadieninio turgaus šeimininkai ėmėsi lyg ir gero darbo ir išasfaltavo turgavietės aikštelę. Ji buvo iškelta ir turgavietė iškilo aukščiau už šalia esančią Uosių gatvę bei jos sodybas. Dabar ir pavasariais, per polaidžius, ir šiltuoju metų laiku, kai gausiau palyja, vanduo nuo turgavietės bėga į greta esančius sklypus, juos nuolat užliedamas. Gyventojų nusiskundimai pagrįsti – jie nuolat kenčia potvynius“, – trumpai situaciją apibrėžė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Arūnas Kacevičius. Jo teigimu, su turgavietę valdančia bendrove „Turgaus prekyba“ ne kartą kalbėta, kaip tą problemą išspręsti.

Turgaus savininkų teigimu, darbams esą trukdo šis tvarkingas įvažiavimas į vieną sodybą.

Turgaus savininkų teigimu, darbams esą trukdo šis tvarkingas įvažiavimas į vieną sodybą.

Guodžia tuščiais pažadais
Turgavietės savininkai dar ankstyvą pavasarį pasižadėjo greta kelių sklypų padaryti vandens nuvedimą į lietaus surinkimo šulinėlius. Tačiau vasara baigiasi, niekas nieko nedaro ir gyventojai baiminasi, kad jiems vėl teks klampoti po kieme užsistovinčias balas, kai tik prasidės rudens lietūs. „Kol turgavietė nebuvo asfaltuota, jokių problemų nebuvo. Tada vanduo susigerdavo į gruntą ir mūsų neskandindavo. Suprantame ir turgininkus, kuriems norėjosi geresnių sąlygų. Tačiau akivaizdu, jog kažkas padaryta ne taip, kaip turėjo būti padaryta. Norime kokybiško gyvenimo, o ne nuolat semti vandenį iš rūsio. Graudu žiūrėti, kaip kiekvieną pavasarį sodiname daržoves, o jos išmirkusios vandenyje neduoda jokio derliaus. Turime pasisodinę ir vaismedžių, tačiau jie nedera. Net vasaromis mūsų pagrindinė avalynė – ne lengvos basutės, o ilgaauliai guminiai batai, nes dažniausiai po kiemą ir visą sklypą galime vaikščioti tik jais apsiavę. Iš pradžių su turgaus savininkais bandėme susitarti nuolat kalbėdamiesi ir prašydami taisyti klaidas. Tačiau vis girdėjome pažadus, o jokių veiksmų nebuvo imtasi. Prieš trejus metus pradėjome susirašinėjimą. Vėl tie patys pažadai ir jokio konkretaus darbo. Kantrybė trūko, tad prašome rajono vadovų įsikišimo, o jei jie nepadės, kreipsimės į Seimą ar į kitus valdininkus“, – problemas dėstė Uosių gatvės gyventojos.

Reikia tik geranoriškumo
Problemų išklausyti atvykęs miesto seniūnas Alvydas Kleiva, apžiūrėjęs situaciją, pastebėjo, jog reikia tik geranoriškumo ir viską galima operatyviai sutvarkyti. „Čia tikrai nėra didelių kliūčių, kad vanduo būtų nuvestas į lietaus surinkimo šulinėlius. Juokingai skamba turgaus savininkų pasiteisinimas esą prie vieno namo išklotos trinkelės trukdo darbams. Juk tas trinkeles galima išardyti ir viską suvarkius vėl sudėti. Manau, kad turgaus šeimininkai pagaliau imsis veiksmų, juolab, kad jie deklaruoja jau sutarę su viena bendrove dėl projekto parengimo ir įgyvendinimo. Mes tikrai stebėsime padėtį ir viliamės, kad jau artimiausiu metu potvyniai Uosių gatvėje liausis“, – sakė miesto seniūnas A. Kleiva.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.