Lančiūnaviškių Galinių ūkis Kėdainių krašto ūkininkų bendruomenei puikiai pažįstamas. Trijų kartų – senelio Alfonso, sūnaus Vilmanto ir anūko Valentino – triūsu kelių hektarų ūkelis per porą dešimtmečių paverstas moderniu 700 hektarų ūkiu.

Vilmantas Galinis žino „Fendt“ traktorių privalumus, nes reikalui esant pats sėda prie vairo ir važiuoja į laukus.

Vilmantas Galinis žino „Fendt“ traktorių privalumus, nes reikalui esant pats sėda prie vairo ir važiuoja į laukus.

Kur slypi sėkmingo ūkininkavimo sėkmė? Vilmantas Galinis į šį klausimą turi savo atsakymą – privalu būti atviram naujovėms ir nepaliauti mokytis.

Muzikantai nėrė į žemės ūkį
„Kadangi darbo nebijome, mylime žemę, tai ir ėmėme su tėčiu ūkininkauti keičiantis santvarkoms. Dabar jau dvidešimt metų mūsų ūkininkavimui. Pradėjome nuo 40 hektarų, o dabar valdome maždaug 700 hektarų, iš kurių 560 nuosava žemė. Abu su tėčiu esame muzikantai, tačiau į naują veiklą nėrėme su dideliu užsidegimu. Niekada negalvojame, kad jau viską išmanome. Nuolat tenka lankyti seminarus, konferencijas, vykti pas kolegas tiek Lietuvoje, tiek į užsienį pasisemti patirties. Be to, glaudžiai bendradarbiaujame su savais mokslininkais ir konsultantais. Atrodo, dirbame, kaupiame patirtį, tačiau jos niekada nėra per daug. Kasmet atsiranda vis įvairesnių naujovių, tad žengti koja kojon su laikmečiu nėra paprasta“, – sakė V. Galinis. Jis nudžiugo, kai prie vyresniųjų nusprendė prisijungti ir sūnus Valentinas. Taip ūkis pasipildė nauja jėga ir sumanymais.

Nėra vienodų metų
Jau keleri metai Galiniai augina vasarinius ir žieminius kviečius, vasarinius rapsus ir cukrinius runkelius. Pasak V. Galinio, buvo įvairių bandymų bei eksperimentų laukuose, tačiau ūkininkai atsirinko, kas labiausiai patikima, atsparu ir naudinga. „Ūkininkavimas gana rizikingas verslas. Paprastai ūkininkai žaidžia trejų metų rezultatais. Vienais metais gerai dera vieni augalai, kitais – kiti. Be to, esame priklausomi nuo supirkimo kainų. O ką jau kalbėti apie gamtos kaprizus. Vienodų metų nėra. Pernai užauginome puikius derlius, o šįmet tokių rezultatų tikrai nebus. Gal kas ir nusivils, tačiau mes nesiskundžiame. Laikomės principo, kad užtenka tiek, kiek visko užsiauginame. Šie metai gana sudėtingi: labai vėlavo pavasaris, vėliau augalus nualino sausra. Be to, teko gerokai pakovoti su įvairiomis augalų ligomis. Kad ir kaip bebūtų, tačiau derlių pamažu dorojame. Žieminius kviečius, kurių auginome apie 300 hektarų, per savaitę nukūlėme iki rugpjūčio vidurio. Tik derliaus turime mažiau negu pernai. Pernai kūlėme apie devynias tonas, tad tikėjomės maždaug aštuonių, bet tenka tenkintis šešiomis iš vieno hektaro. Kol kas grūdų neparduodame. Kadangi turime nepertraukiamo ciklo džiovyklą, tai grūdus džioviname ir sandėliuojame. Nesinori grūdų parduoti pigiai. Matysime, gal sulauksime geresnių kainų, tačiau rizikos tame laukime yra“, – ūkininkavimo ypatumais dalijosi lančiūnaviškis V. Galinis.

Galinių technikos zoologijos sode „Fendt“ traktoriams be dvejonių tenka pirmoji vieta – jie galingi, patikimi ir lengvai valdomi.

Galinių technikos zoologijos sode „Fendt“ traktoriams be dvejonių tenka pirmoji vieta – jie galingi, patikimi ir lengvai valdomi.

Technikos zoologijos sodas
Galiniai nevengia investuoti į ūkį. Jie penkis kartus pasinaudojo europietiškąja parama. „Ne visada pavyksta padaryti tai, ko labiausiai norime. Prioritetu laikome žemės pirkimą, tad daugiausia investicijų pareikalavo būtent žemės įsigijimas. Tačiau antroje vietoje tvirtai laikosi technika. Stengiamės visų padargų turėti bent jau po du, taip netampi priklausomas nuo technikos kaprizų. Nieko nėra blogiau už staigius gedimus, tačiau visi žino, kad negenda tik ta technika, kuri stovi nenaudojama. Ūkininkams svarbu, kad nepavestų niekas, tačiau ypatingą dėmesį mes skiriame kombainams ir purkštuvams. Jei laiku nenukultume grūdų, kai pagenda kombainai, tada galima ne tik pusę, bet ir visą derlių prarasti. Tas pats ir su purškimais – jie negali vėluoti nė dienos, kai ateina laikas. Todėl mes savo ūkyje labai rūpinamės technikos baze. Neatsitiktinai ją atnaujindami mes pasirinkome labai patikimus ir visus lūkesčius pateisinančius „Dammann“ firmos purkštuvus. Kartais pajuokaujame, kad turime visą technikos zoologijos sodą: jame ir įvairūs traktoriai, ir kombainai, plūgai, tręštuvai, skutikai, germinatoriai, kultivatoriai. Su turima technika dirbame tik savo ūkyje, nebent kartais tenka pagelbėti kaimynams kolegoms“, – sakė V. Galinis.

Bendrovės „Ivabaltė“ pardavimų vadybininkas Marius Kartavičius (dešinėje) Galinių ūkyje gana dažnas svečias, mat užsuka pasidomėti, ar visa šioje bendrovėje pirkta technika patikimai dirba.

Bendrovės „Ivabaltė“ pardavimų vadybininkas Marius Kartavičius (dešinėje) Galinių ūkyje gana dažnas svečias, mat užsuka pasidomėti, ar visa šioje bendrovėje pirkta technika patikimai dirba.

Patikimos technikos privalumai
Prieš penkerius metus Galiniai pradėjo bendradarbiauti su bendrove „Ivabaltė“ ir įsigijo pirmąjį traktorių „Fendt“. Dabar lančiūnaviškių ūkyje jau trys „Fendt“ traktoriai – 716, 820 ir 930 modelių bei du 5 000 litrų talpos ANP 5024 Profi Class „Dammann“ purkštuvai. „Kai pabandžiau šiuos traktorius, apie kitus net nebegalvojau. Jie patikimi, patogūs, ekonomiški. „Fendt“ traktoriai – ne tik galingi, bet ir lengvai valdomi. Pats gana dažnai sėdu prie jų vairo, tad spėjau įvertinti visus privalumus. Mūsų ūkio darbuotojai, kurių turime net penkis, gana dažnai užsimena, kad senesnius kitų modelių traktorius galėtume pakeisti būtent į komfortiškus, patogius ir patikimus „Fendt“ traktorius. Jų privalumai mums gerai žinomi ir jokių kitų modelių nebenorime. Techniką atnaujiname palaipsniui, kai sukaupiame būtinų lėšų. Ateityje gali nutikti taip, kad „Fendt“ technikos mūsų ūkyje tik daugės, juk ji laiko ir darbų patikrinta.
Su „Ivabaltės“ kolektyvu bendradarbiauti labai džiugu, nes jo konsultantai supranta, kad technika ūkyje – vienas svarbiausių pagalbininkų, tad nesvarbu, kada ji besustotų, privalu vėl prikelti darbui. Manau, kad netolimoje ateityje šios bendrovės siūlomos technikos mūsų ūkyje tik gausės. Rimti ūkininkai žino, kad „Fendt“ technika turi gerą vardą, mes pabandę geriausią prie prasto daikto grįžti nenorime“, – planais dalijosi V. Galinis.

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Petras

    Prisiomenu Alfonsą Galinį dar nuo sovietmecio, kai vadovaudavo kaimo kapelai. Nuosirdziai maniau, kad muzika – tikrasis jo pasaukimas. O pasikeitus laikams, atsiskleide visiskai kitas talentas. Ir kas anais laikais galedavo pagalvoti, kad musu zemes hektare gailma uzauginti po 90 centneriu kvieciu. Juk ir uz perpus mazesnius derlius – 45 cnt is hektaro – visokias pereinamas veliavas dalindavo.

    Atsakyti
  2. svilainis

    Ar neužlenkei,Petriuk ,su tais 90-čia cnt,kai nuo 45-ių ,būdavo,chederis jau kemšas?Na ,aišku,ne tie laikai ir kombainai ne tie,bet derlius 90-na bent jau aš ,negirdėjau dar.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.