Centriniame miesto stadione iškilo keturi galingi aukšti stulpai – apšvietimo prožektorių atramos. O kaip sekasi kiti šio objekto rekonstrukcijos darbai? Juk jie pradėti bene prieš dešimt metų?

Apšvietimo sistemos atramos aukštis – 42 metrai. Iš pradžių ji sumontuota ant žemės, o tada pastatyta dviem (70 ir 40 tonų keliamosios galios) kranais.

Apšvietimo sistemos atramos aukštis – 42 metrai. Iš pradžių ji sumontuota ant žemės, o tada pastatyta dviem (70 ir 40 tonų keliamosios galios) kranais.

Rajono savivaldybės Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Jašinienė patikslino: ,,Stadiono rekonstrukcijos projektas buvo patvirtintas 2004-ųjų pabaigoje, o jo įgyvendinimo darbai pradėti 2006-aisiais.“

Nuveikta darbų už 11 mln. litų
„Pirminiu variantu stadiono rekonstrukciją buvo numatyta atlikti už 20,5 milijono litų.
Tačiau planai buvo peržiūrėti ir projektas atpigintas iki 15,3 milijono litų.
Šių metų pradžioje stadione darbų buvo atlikta beveik už 11 milijonų litų. O dabar įrengiamai apšvietimo sistemai skirta daugiau kaip milijonas litų“, – vardijo N. Jašinienė.
Jau sutvarkytos stadiono tribūnos – dabar jos atitinka tarptautinius reikalavimus.
Futbolo aikštėje patiesta dirbtinė danga su būtinais paklotais, vandens surinkimo ir drenažo bei laistymo sistemomis, pastatyti nauji vartai, kamuolių gaudyklės.
Aplink futbolo aikštę įrengti bėgimo takai ir kiti lengvosios atletikos atributai. Stadionas aptvertas tvora su vartais.
Be to, sutvarkytos atsarginės stadiono aikštės ir jas nuo Nevėžio potvynių saugantis pylimas.

Išsiaiškinti nepavyko
N. Jašinienės teigimu, po šiaurės rytų tribūnomis įrengtos dušinės su sanitariniais mazgais ir techninėmis patalpomis.
Tačiau prispyrus gamtiniams reikalams, žiūrovai iki šiol, nejaukiai dairydamiesi, tipena į krūmus ar už tribūnų kampų. Kodėl?
Niekas nežino, kodėl tualetai lyg ir yra, tačiau apie juos niekas nežino. Žiūrovai kaltai tik padūsauja, jog ,,gamtinių poreikių stadione patartina neprisiminti“.
O linksmesnių plaučių futbolo aistruoliai juokavo, kad ,,viską gerai apšvietus gamtinius reikalus atlikti bus dar sunkiau“.

Šviesiu paros metu rungtyniaujantys futbolininkai pajuokauja, kad kažkada galbūt pasidarys pramogą ir surengs naktinį futbolo turnyrą, kad išbandytų naująjį stadiono apšvietimą.

Šviesiu paros metu rungtyniaujantys futbolininkai pajuokauja, kad kažkada galbūt pasidarys pramogą ir surengs naktinį futbolo turnyrą, kad išbandytų naująjį stadiono apšvietimą.

Apšvietimas – keliais režimais
Stadiono apšvietimo sistemą šiuo metu įrengia bendrovė „Indastrus“. Nemenku išbandymu jos meistrams tapo 42 metrų aukščio atramos. Iš pradžių jos montuotos ant žemės, o tada pastatytos dviem (70 ir 40 tonų keliamosios galios) kranais.
Iš viso aikštę tolygiai apšvies 192 (kiekvienas – dviejų kilovatų galios) prožektoriai.
Apšvietimo galingumą galima pasirinkti pagal poreikį – treniruotėms, vietinėms ar tarptautinėms varžyboms, filmavimui.
Prireikus pakeisti lempą ar atlikti kitus darbus, iki prožektorių užlipti galima atramos viduje įrengtais laiptais.
Apie šias pertvarkas pakalbintų ,,Nevėžio“ futbolininkų atsakymai buvo gana netikėti – net keli jų suabejojo galingo apšvietimo reikalingumu: ,,Vėlai vakarais mes juk nei žaidžiame, nei treniruojamės. O eiliniai kėdainiečiai sutemus į stadioną išvis neįeina, nes jis būna užrakintas.“
,,Kažkodėl vis pagalvoju, kad tie galingi prožektoriai stovės nenaudojami. Geriau jau civilizuotą tualetą ir dušines būtų įrengę.
O gal kada nors pasidarysime pramogą – pasekę krepšininkų pavyzdžiu, surengsim naktinio futbolo turnyrą?“ – svarstė pavardės nepanoręs skelbti futbolininkas.

Pabaigtuvės planuojamos 2015-aisiais
Stadiono rekonstrukciją užbaigti planuojama 2015 metais. Didžiausi likę darbai – tarp šiaurinės bei rytinės tribūnų pastatyti administracinį pastatą su buitinėmis patalpomis ir įrengti šiuolaikišką švieslentę.
Stadiono rekonstrukcijos darbai finansuojami iš valstybės investicijų programos, šiek tiek prisidėjo ir rajono savivaldybė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.