Gegužės pabaigoje startavusios Kėdainių rajono savivaldybės seniūnijų žaidynės „Sportas visiems“ ir vykusios visą birželį, antradienio pavakarę pasiekė finišo tiesiąją.

Seniūnijų žaidynių programoje – 10 sporto šakų. Vyko stalo teniso, krepšinio 3×3, šaškių, šachmatų, smiginio, pliažo tinklinio 3×3, mini futbolo 5×5, virvės traukimo, dvipūdės kėlimo bei seniūnų trikovės varžybos. Po atkaklių kovų atskirose sportinėse rungtyse, nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti rajono savivaldybės Administracijos sporto ir turizmo skyriaus medaliais bei prizinėmis taurėmis, o visos komandos, dalyvavusios seniūnijų žaidynėse – atminimo taurėmis.

Skatina užimtumą ir bendruomeniškumą

Apdovanojimus įteikė Kėdainių rajonas Saulius Grinkevičius.

Kaip komentavo rajono savivaldybės sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius, šios sporto žaidynės suburia mūsų krašto seniūnijų sportininkus mėgėjus, kadangi pagal respublikinius varžybų nuostatus, jose gali dalyvauti tik mėgėjai, nedalyvaujantys atskirų sporto šakų šalies čempionatuose ar pirmenybėse, negali dalyvauti jaunesni nei 20 metų amžiaus.

Po atkaklių kovų atskirose sportinėse rungtyse, susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad šaškių, šachmatų bei stalo teniso varžybose geriausiai sekėsi Kėdainių miesto seniūnijos, krepšinio varžybose – Gudžiūnų, futbolo – Vilainių, virvės traukimo – Truskavos, dvipūdės – Krakių, pliažo tinklinio – Surviliškio, smiginio – Pelėdnagių seniūnijų komandoms. Taurė už masiškumą dalyvaujant varžybose atiteko Krakių komandai, kuri per vieną tašką aplenkė Dotnuvos ir šiek tiek daugiau – Vilainių seniūnijos varžybų dalyvius.

„Šis sportinis renginys skatina užimtumą, turiningą laisvalaikio praleidimą ypač kaimo seniūnijų gyventojams, seniūnijų bendruomenių nariams. Šalies mastu tokios varžybos šiemet vyksta 11- tą kartą, o kėdainiečiai dar žymiai anksčiau buvo pradėję rengti tokias varžybas ir tęsia šią tradiciją, tik dabar tęsia pagal Lietuvos savivaldybių žaidynių ,,Sportas visiems“ šalies nuostatus“, ­– pažymėjo G. Misius.

Sportiškiausias – Krakių seniūnas

Seniūnų trikovės varžybose, rajono seniūnai varžėsi smiginio, helpongo ir krepšinio baudų mėtymo rungtyse. Pirmąją vietą ne pirmą kartą varžybose iškovojo vyriausias iš seniūnų – Krakių seniūnijos seniūnas Jonas Dalbokas.

Pats varžybų nugalėtojas J. Dalbokas pasakojo, jog seniūnijoje daug sportuojančių gyventojų – bendruomenių ir kitų švenčių metu visad būna vietos skirta ir sportinėms varžyboms. Seniūnijoje dirba geras sporto metodininkas, seniūnijų varžybose krakiškiai dalyvavo visose rungtyse ir buvo tarp prizininkų.

,,Smagu, kad mūsų ūkininkas Alfonsas Šilkaitis nuolat dalyvauja dvipūdės kėlimo rungtyje, nors nėra jaunas, bet aplenkia ir jaunesnius. Tai reikia ir man neatsilikti. Gerai sekėsi visose rungtyse. Baudų mėtyme įmečiau 6 iš 10, helponge pelniau 20 taškų, o smiginio – apie 100. Mano visas gyvenimas aktyvus, fizine sveikata dar nesiskundžiu, pastaruoju metu nuo sporto kiek atitolau, bet prieš keletą metų labai stipriai sportavau“, – savo sportinius pasiekimus su šypsena komentavo Krakių seniūnas pridūręs, kad dirbantiems žmonėms sudėtinga dalyvauti tokiose varžybose, o jaunimą, nors seniūnijoje jo yra, į varžybas sunkiau prikalbinti, vyresnio amžiaus žmonės vis tik aktyvesni.

Virvės traukimo lyderiai – truskaviečiai

Varžybų įkarštyje, iš karto po sėkmingo virvės traukimo pakalbintas vienas iš Truskavos seniūnijos komandos narių Rimgaudas Kotinskas sakė, kad sėkmė nusišypsojo gal kokį 6-tą kartą, nors komanda šioje rungtyje dalyvauja jau dešimtą kartą.

,,O kur slypi sėkmės paslaptis“, – klausiu.

,,Draugiškai, vienodai, lygiai – matėt, kaip traukiam, gal todėl ir sekasi,“ – šypsojosi Rimgaudas paaiškinęs, kad labiausiai šioje rungtyje reikia jėgos iš prigimties, ką tėtis davė, tą ir turėt. ,,Treniruotis irgi tenka, bet nedaug turim laiko, visi dirbam, vieni vienur, kiti – kitur, kaime darbų visada yra. Man ši rungtis įdomiausia, labiausiai vyriška, nes reikia ir jėgos, ir azarto, ir ištvermės – viskas susideda į vieną ir virvę traukti būna net malonu“, – atviravo truskavietis.

Neaplenkiami futbolininkai – vilainiškiai

Vilainių seniūnijos sporto metodininkė Vida Vansevičienė sakė, kad šiais metais seniūnijos komanda iškovojo tris prizines vietas, dalyvavo visose rungtyse. Varžybose dalyvavo beveik 40 seniūnijos gyventojų, dauguma jų dalyvauja keliose rungtyse.

,,Ar žmonės tenka raginti, kviesti ir prašyti dalyvauti varžybose?“ – teiraujuosi.

,,Yra tokių, kuriuos tikrai reikia raginti, bet yra ir tokių, kurie kiekvienais metais patys dalyvauja ir jie tiesiog laukia tų varžybų, ypač Vilainių futbolo komanda, kuri kiekvienais metais šiose varžybose pelno pirmą vietą. Varžybose dalyvauja įvairių profesijų, įvairaus amžiaus, skirtingo sportinio pasiruošimo“, – teigė Vida.

Paklaustas, ar dažnai vilainiečiai žaidžia pliažo tinklinį ir kaip jiems sekasi, Kėdainių tinklinio klubo ir Vilainių komandos atstovas Robertas Borodkinas atsakė, kad pliažo tinklinio rezultatai neblogi.

,,Pernai buvo pirma vieta, šiemet manau, kad pateksim į stipriausių trejetuką irgi. Jaunimas stiprėja vis, tai vyresnio amžiaus žmonėms gali tekti iš žaidėjų pozicijos pasitraukti. Tinklinį žaisti rajone sąlygos tikrai geros. Kėdainių tinklinio klubas rajono mokyklose organizuoja turnyrus, kuriose dalyvauja daug jaunimo, kiti žaidžia kitose komandose auštosiose mokyklose Kaune, Vilniuje“, – sakė R.Borodkinas.

Geriausi krepšininkai – gudžiūniškiai

Gudžiūnų seniūnijos poilsio ir sporto administratorė Rita Kvilienė pasakojo, kad seniūnija varžybose dalyvauja kasmet, tik šiemet ne visose rungtyse susirinko dalyvių, nors pernai dalyvauta visose.

,,Labiausiai gudžiūniškiams sekasi krepšinyje – vieną taurę turime, o kitas paliekame kitiems“, – šypsojosi Rita. ,,Gudžiūnų seniūnijos krepšinio komanda du kartus yra ,,Daumantų taurės“ laimėtoja, rajono krepšinio pirmenybių čempionė. Esame su patirtimi, su tradicijomis ir jų negalime laužyti, todėl laimėjome pirmą vietą“, – sakė krepšininkus varžyboms subūręs Irvinas Kvilys iš Vikaičių.

Komandos nugalėtojos rugsėjo 8 d. dalyvaus šalies zoninėse varžybose, kurios vyks Jonavos sporto bazėje. Komandos, atskirų sporto šakų prizininkės turės teisę dalyvauti šalies finalinėse varžybose, kurios planuojama taip pat vyks Jonavoje.

Previous Image
Next Image

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.