Nociūnai turi gražią tradiciją – vidurvasaryje sporto aikštėje, prie bendruomenės centro, surengti kaimo šventę ,,Kaimo sueiga”. Tradiciškai ir šiemet, praėjusį penktadienį šią šventę surengė Nociūnų bendruomenės centras ir Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyrius. Kaimynai, draugai, pažįs­tami, giminės ir artimieji atėjo ne tik pasiklausyti tik šiai šventei parengto koncerto, bet ir smagiai bei kultūringai praleisti vakarą.

Nociūnų šventėje skambėjo Urtės Stanevičiūtės ir Kipro Makučio duetas. Šalia jų mamos – Vaida ir Daiva.

Apdovanoti tie, kurie garsina Nociūnus

„Mes renkamės ir organizuojame tokią šventę jau daug metų, tačiau šiemet, kaip buvo įprasta, neapdovanojame gražiausių sodybų šeimininkų, paminime tik tuos žmones, kurie padeda tvarkyti bendruomenės centro aplinką, padėkojame ir pagerbiame tuos žmones, kurie vienokiu ar kitokiu būdu garsina Nociūnų kaimą, – pasakojo Nociūnų bendruomenės centro pirmininkė Vaida Stanevičienė. – Neseniai Pelėdnagių seniūnijoje buvo surengtas automobilių ralis. Vienintelis Nociūnų kaimas, kuris turėjo savo komandą, laimėjo antrą vietą, tad tuos žmones, kurie prisidėjo prie šios sėkmės, mes taip pat pasveikinom. Pasveikintos ir Nociūnų kaimo bendruomenės „Nociūnų muilinyčios” moterys, kurios neseniai gavo apdovanojimą kaip versliausia bendruomenė Lietuvoje.“

Mažuosius šventės dalyvius linksmino Kaukutė, atvykusi iš Ruklos.

Pasidžiaugė gražiu jaunimu

Bendruomenės centro pirmininkė pasidžiaugė ir kaimo jaunimu. Jau pastebėta, kad jauni žmonės labai geri, žingeidūs. Anksčiau žiemos metu bendruomenės centras būdavęs tuščias, o dabar kiekvieną vakarą prisipildo jaunimo, kurie prisigalvoja įvairiausių žaidimų, klausosi muzikos. O atšilus orams, visi pradėjo rinktis į šalia esančią aikštelę. Žiemą žaisdavo tenisą viduje, o vasarą – lauke žaidžia krepšinį.

Prieš metus Nociūnuose apsigyvenusi Kristinos šeima šventėse lankosi ne pirmą kartą.

„Todėl mes norime šiam jaunimui padovanoti gerą krepšinio kamuolį, kurio jie neturi ir taip paskatinti jaunimą klausti ar prašyti. Nes „Nociūnų muilinyčia” yra pagrindinė rėmėja, padedanti įsigyti tai, ko labiausiai bendruomenės žmonėms reikia. O jaunimas iš tikrųjų drąsėja, jie nebijo paklausti. Šventės išvakarėse, ruošiant sceną, buvo susirinkęs gražus jaunimo būrys padėti. Negaliu nepaminėti penktus metus gyvuojančios „Nociūnų muilinyčios“, kurios pradžia buvo labai sunki, apie tai daug kalbėta ir rašyta, tačiau reikia pastebėti, kad susidomėjimas išskirtiniu rankų darbo muilu tikrai neatslūgo, jis tik auga. Galiu pasakyti savo svajonę – mes labai norime sporto aikštelės, todėl ieškome resursų, kas galėtų mums padėti. Mes prisidėtume kaip „Nociūnų muilinyčia”, užtat labai taupom, kad galėtume pasikloti tinkamą ir saugią dangą, kurioje vaikai žaistų krepšinį”, – dalinosi planais ir svajonėmis V. Stanevičienė.

Šventės svečiai – Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Prie Nevėžio”

Stebino atlikėjų gausa ir populiarumas

Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus pirmininkė Daiva Makutienė sakė, kad į šiemetinį renginį norėta pakviesti daugiau šiuolaikinės muzikos atlikėjų, šiek tiek „nustumiant” į šalį kapelas. Nors viena kapela atvyko savo inicia­tyva – tai Kėdainių kultūros centro Sirutiškio skyriaus vaikų liaudiškos muzikos kapela „Siručiukai”. Jos vadovas Henrikas Docius įsitikinęs, kad kaimo žmonėms būtinai reikia pasiklausyti kapelos. Koncertinėje programoje dalyvavo daugeliui gerai žinomi, ne vieno tarptautinio konkurso laureatais tapę Kėdainių kultūros centro vaikų popchorai „Perliukai” ir „Skambantis perliukas”. „Labai džiaugiuosi naujai sukurtu Nociūnų skyriaus vokaliniu duetu Kipru ir Urte. Tai vaikai, kurie yra gabūs, imlūs, žingeidūs, labai nori dainuoti ir jau šiandien aš matau šio dueto ateitį. Duetas dainuoja dainas, skirtas Lietuvai. Beje, kaip ir visas šis renginys, skirtas Lietuvos šimtmečiui”, – sakė D. Makutienė. Scenoje taip pat pasirodė daug įvairių atlikėjų, o vidurnaktį dangų nušvietė dar niekada nematyti įspūdingi šventiniai fejerverkai, kuriuos šventei skyrė Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Edvinas Pagirskas.

Šventė Nociūnuose suburia įvairaus amžiaus žmones.

Kaimo gyventojai šventės laukia

Paklausta, ar noriai žmonės renkasi į sueigą, ar jos laukia, ar ji dar nepabodusi, D. Makutienė atsako iškart. „Aš galvoju, kad ne, todėl, kad mes – Nociūnų skyrius bei Nociūnų kaimo bendruomenė nelepinam kaimo gyventojų menkais renginukais – atidžiai atsirenkama, kas turėtų tame kaime būti, ką reikėtų organizuoti, ko gyventojai nori, todėl ši šventė yra labai laukiama. Šventės, kuri turėjo vykti prieš savaitę, daugelis pasigedo, sunerimo – nejaugi šiais metais šventės nebus? Kaimą reikia burti. Išsirinkę naują seniūnaitį Mykolą Terzi, mes pajutome kaimo jaunimo pagyvėjimą. Šventės išvakarėse jis atvyko su visais instrumentais bei gausiu pagalbininkų būriu, statė sceną ir padėjo paruošti pasirodymui skirtą erdvę“, – sakė D. Makutienė.

Tarp žiūrovų šventėje sutikta jauna mama pakalbinta sakė, jog Nociūnuose gyvena pirmi metai, bet šventėje lankosi ne pirmą kartą. Čia gyvena jos giminaičiai, iš kurių ir sužinojusi apie vidurvasaryje rengiamą kaimo sueigą.

„Neseniai dukra Austėja dalyvavo Nociūnų skyriaus surengtoje vasaros stovykloje. Aš manau, kad kaimui tikrai reikia tokios šventės, nereikia toli kažkur važiuoti, ypač čia patinka vaikams, daug jiems skirtų pramogų, o ir suaugusiems smagu pasiklausyti žinomų ir dar negirdėtų atlikėjų. Šaunus Nociūnų bendruomenės centras bei Nociūnų skyrius, žinau, kad ir žiemą čia vyksta renginių, mes dar juose nedalyvavom, bet tikrai dalyvausim”, – džiaugėsi švente Kristina, vežimėlyje migdydama mažąjį sūnelį Domą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.