Kėdainių miesto gatvėmis šeštadienį riedėję senoviniai sunkvežimiai prikaustė kėdainiečių bei miesto svečių dėmesį. Asociacijos, gyvuojančios jau penkiolika metų, „Retromobile“ surengta istorinių sunkvežimių paroda „Old Truck Show 2019“ vyko Kėdainių miesto aerodrome, senamiestyje, taip pat senovinių automobilių savininkai keliavo miesto gatvėmis, vykdė edukacinę programą renginio dalyviams bei lankėsi AB „Lifosa“ kalnuose, Lietuvos krematoriume, vėliau, grįžę į aerodromą, dalyvavo varžytuvėse.


Suvažiavo iš visos Lietuvos

Svarbu pabrėžti, kad automobiliai yra originalūs, neperdirbti, tinkamai funkcionuojantys. Asociacijos nariai stengiasi išsaugoti ir demonstruoti visų kategorijų istorinį transportą, tačiau šį kartą pasirinko kiek rečiau populiaresnį – sunkvežimius.

Tokių transporto priemonių dalyvavimas eisme yra sudėtingesnis: jas sunkiau vairuoti, eikvoja daugiau kuro.

„Pirmą kartą Lietuvos istorijoje, per keturiasdešimt penkerius metus, demonstruojame istorinių sunkvežimių ekspoziciją. Sukvietėme sunkiosios technikos gerbėjus iš Lietuvos bei Latvijos“, – sakė asociacijos „Retromobile“ prezidentas Ramūnas Kardelis.


„Pirmą kartą Lietuvos istorijoje, per keturiasdešimt penkerius metus, demonstruojame istorinių sunkvežimių ekspoziciją. Sukvietėme sunkiosios technikos gerbėjus iš Vilniaus, Kauno, Šilalės, Šiaulių, Zarasų, Biržų, Lazdijų, Šeduvos, Radviliškio ir kitų Lietuvos miestų bei pasikvietėme ir dalyvius iš kaimynės Latvijos. Visas renginys einasi sklandžiai, džiugu, kad tiek besidominčių senovinio transporto žiūrovų“, – sakė Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile“ prezidentas Ramūnas Kardelis.

Ekspozicijos plečiasi

Asociacija „Retromobile“ įsikūrusi 2004 metais, turinti 41 narį iš įvairių Lietuvos miestų. Iš viso asociacijoje yra virš 500 istorinių transporto priemonių: sunkiasvorių, lengvųjų automobilių, motociklų.

Klubo nariai yra įrengę dvi istorinių transporto priemonių ekspozicijas. Sukurti transporto muziejai – tai mobili istorinės, taip pat istorinės karinės technikos ekspozicija, kuri bet kuriuo momentu gali pajudėti iš vietos. Jos unikalumas ne sustingusiuose eksponatuose, o gyvybingume bei tai, jog kuriama privačiomis lėšomis.

Asociacijos „Retromobile“ bei Anykščių siauruko muziejaus atstovai šių metų balandžio mėnesį pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria numatoma Siauruko muziejuje įkurti istorinių automobilių bei motociklų ekspoziciją. Istorinis transportas bus derinamas prie Siauruko temos ir papildys vienas kitą. Ateityje planuojama įrengti istorinių automobilių muziejų ir Lazdijuose.


Šeštadienį Kėdainiuose asociacijos nariai pristatė beveik trisdešimt istorinių, sunkiasvorių automobilių, kure yra skirtos darbui, o ne kasdieniniam važinėjimui ir pramogoms.

Sudomino žiūrovus

Kėdainiai pasirinkti neatsitiktinai. Įvertindami kiekvieno dalyvio atvykimo galimybes į galutinį sueigos tašką, organizatoriai nusprendė pasirinkti Kėdainių miestą, kuris labiausiai atitiko visų dalyvių kilometražą, kuro sąnaudas.

„Labai džiugu, kad yra organizuojamos tokios parodos kaip ši, nes juk tai nėra kasdieninis įvykis. Matau labai daug vaikų, jaunimo, kurie dar net nebuvo gimę, kada ši senovinė technika buvo naudojama“, – pasakojo senovinių automobilių restauruotojas Vladislovas Gramša, atvykęs iš Jonavos pasigrožėti senovine technika.

Pasak jo, tokie renginiai parodo gyvą bei nostalgišką istoriją, todėl dėkoja organizatoriams už tokią puikią idėją.

Istorinių automobilių entuziastai – asociacija „Retromobile“ kitais metais planuoja organizuoti istorinių autobusų sąskrydį, kuris neabejotinai pritrauktų dalyvius bei žiūrovus iš Lietuvos ir užsienio miestų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.