Vasarą prasidėję pėsčiųjų tilto per Nevėžio upę darbai sparčiai artėja pabaigos link, o šiandien jau galime matyti visą naujojo Kėdainių senamiestį papuosiančio statinio konstrukciją.

Tiltą statančiai bendrovei „Kauno tiltai” sėkmingai pavyko sumontuoti centrinę tilto dalį, o baigus ją tvirtinti, bus  pradėti gerokai paprastesni unikalaus statinio apdailos darbai: montuojami turėklai, klojamas grindinys ir montuojamas apšvietimas.

Pėsčiųjų tilto statybas planuojama baigti dar šių metų gruodį. Jis neabejotinai turėtų tapti vienu ryškiausių šiuolaikinės architektūros simbolių, puikiai derėsiančiu su istorine Kėdainių senamiesčio architektūra, sujungsiančiu dvi miesto dalis – senąją ir naująją.

Dabartinio pėsčiųjų tilto vietoje, kur po rekonstrukcijos kyla unikalus garsaus architekto, profesoriaus Jurgio Rimvydo Palio kūrinys, nuo XVII amžiaus pradžios iki XX amžiaus vidurio stovėjo platus medinis tiltas. Jis turėjo svarbią strateginę reikšmę, jungė dvi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dalis – Žemaitiją ir Aukštaitiją. Šiuo tiltu buvo keliaujama iš Vilniaus į Žemaitiją, iš Kauno bei Karaliaučiaus – į Rygą.

Ant XIX amžiaus antroje pusėje sumūrytų raudonų plytų atramų 1958 metais buvo pastatytas naujas pėsčiųjų tiltas. Laikui bėgant papildomu betono sluoksniu padengtos atramos suiro ir tiltą tapo pavojinga eksploatuoti.

[tribulant_slideshow gallery_id=”430″]

Panašios naujienos