Kėdainių specialioji mokykla priėmė svečius iš Estijos ir Švedijos. Viešnagės priežastis – bendras šalių dalyvavimas tarptautiniame projekte „Nordplus Junior“. 

Kėdainių specialiosios mokyklos pedagogės O. Nečajeva (kairėje) ir V. Siutilienė teigė tikinčios, kad pavyks gauti finansavimą antrajam projekto etapui, kurio metu pakeliauti galės ir auklėtiniai.

Kėdainių specialiosios mokyklos pedagogės O. Nečajeva (kairėje) ir V. Siutilienė teigė tikinčios, kad pavyks gauti finansavimą antrajam projekto etapui, kurio metu pakeliauti galės ir auklėtiniai.

Pasak šio projekto koordinatorės ir mokyklos pedagogės Oksanos Nečajevos, kėdainiečiai kartu su estų ir švedų pedagogais šiame projekte pagalba dalinasi gerąja patirtimi, kaip kuo efektyviau dirbti su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais ir jaunuoliais bei padėti jiems integruotis į visuomenę. Projekto dėka pedagoginiam personalui suteikiama galimybė vykti į analogišką mokymo įstaigą kitoje šalyje, kur jie gali stebėti kolegos darbą ar vesti pamokas pagal savo mokymo sritį.

Tikisi dalyvauti ir antrame etape
Šiuo metu projektas yra pirmame etape, kurio metu vykdomos mokyklų mokytojų išvykos į Švedijos, Estijos ir Lietuvos panašaus pobūdžio mokyklas. Jų metu iš kolegų kitose šalyse semiamasi patirties, o ji vėliau praktiškai pritaikoma ugdymo procese.
Kėdainių specialiojoje mokykloje susitikę projekto partneriai aptarė pasiektus pirmojo etapo rezultatus. „Taip pat numatysime tolimesnius žingsnius į antrąjį etapą, kuriame labai norime dalyvauti. Teiksime paraišką finansavimui ir tikimės laimėti. Tuomet pakeliauti po partnerių šalis bus galimybė ne tik mokytojams, bet ir mokyklos mokiniams“, – sakė O. Nečajeva.

Pritaikys veikloje
Viena Kėdainių specialiosios mokyklos pedagogių, Vaiva Siutilienė, buvo išvykusi į Estiją ir Švediją. „Tai buvo tikrai įdomi patirtis. Išvykų metu visi pasisėmėme naudingų idėjų – parvežėm ir pristatėm jas mokytojams. Metodai galės būti panaudoti ir mokant mūsų mokyklos vaikus“, – sakė V. Siutilienė. Pašnekovė tikino, kad mainų projekto metu įgytos idėjos bus pritaikytos įvairioje užklasinėje veikloje, taip pat darbelių, suvenyrų gaminimui.
Pasak projekto koordinatorių, projekte dalyvauja visi mokyklos mokiniai, tačiau didesnis dėmesys skiriamas vaikams su socialinių įgūdžių stoka. Tokių vaikų čia mokosi apie dvidešimt.
Svečiams Kėdainių specialiosios mokyklos auklėtiniai pademonstravo, kaip moka gaminti įvairius darbelius – pavyzdžiui, kartu su pedagogais iš Estijos ir Švedijos jie gamino žvakides. Programoje buvo numatytos ir kitos veiklos: linksmosios estafetės, technologijų pamokos, sausainių gaminimas. Visos šios veiklos – tai dar viena vaikų integracijos į visuomenę priemonių.
Tarptautinį „Nordplus Junior“ projektą administruoja Tarptautinių programų agentūra Švedijoje. Visos projektui skirtos lėšos buvo gautos iš agentūros, pati mokykla prisidėjo tik minimaliu įnašu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.