Kėdainių daugiakultūriame centre buvo atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos ,,Individualistų”grupės dailės paroda, skirta Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimo metinėms. Parodos rėmėjas – Kėdainių rajono savivaldybė.

Kėdainių krašto Garbės pilietis dailininkas Aloyzas Stasiulevičius kartu su rajono savivaldybės meru Sauliumi Grinkevičiumi apžiūrėjo parodą.

Kėdainių daugiakultūrio centro vedėja Audronė Pečiulytė, tarusi įžanginį žodį pasidžiaugė, kad Tėvo Stanislovo dvasia nuolatos sugrįžta į Daugiakultūrį centrą – dar rugpjūčio mėnesį čia veikė fotoparoda, skirta jo atminimui, o šiandien atidaroma pačių žymiausių Lietuvos dailininkų, grafikų ir skulptorių paroda, kuri taip pat skirta Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimo metinėms, priminė, kad 2018-uosius Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Tėvo Stanislovo metais. Šią Lietuvos dailininkų sąjungos ,,Individualistų” grupės parodą pristato net 31 autorius – tai yra 9 skulptūros, 28 tapybos, 1 akvarelės bei 4 grafikos darbai.

Į parodos atidarymą atvyko Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir būrys garbių dailininkų. Vienas iš jų – Kėdainių krašto Garbės pilietis dailininkas Aloyzas Stasiulevičius, taip pat Lietuvos dailininkų sąjungos ,,Individualistų” grupės pirmininkas, šio projekto iniciatorius, katalogo leidėjas Algimantas Kliauga, dailininkė Gražina Vitartaitė, grafikas Marius Strolia, tapytojas Jonas Daniliauskas, skulptorius Kęstutis Musteikis bei skulptorius Algirdas Bosas.

Lietuvos dailininkų sąjungos ,,Individualistų” grupės pirmininkas, šio projekto iniciatorius, katalogo leidėjas Algimantas Kliauga.

A. Kliauga pagarsino, kad ,,Individualistai” buvo parengę projektą ,,Tėvas Stanislovas. Tikėjimo, meilės ir vilties versmė”, kurį palankiai įvertino Kėdainių rajono savivaldybė, kurio įgyvendinimui buvo paskirtos adekvačios lėšos – 5 tūkst. eurų, už tai menininkai yra labai dėkingi rajono savivaldybei, jos merui bei kultūrininkams, su kuriais jiems daugiausiai teko bendrauti. Šio projekto galutinis rezultatas – paroda, kurioje eksponuojama per 40 darbų, nors jų sukurta ir daugiau. Iš Kėdainių ši paroda, skirta Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimo metinėms numatyta Vilniuje, Karininkų Ramovėje, lapkričio 9 d.

Kaip teigė rajono meras Saulius Grinkevčius, būta įvairių minčių, kaip pažymėti Tėvo Stanislovo 100-ąsias gimimo metines – ar triukšmingai, su fejerverkais ar kaip nors kitaip. Lietuvos dailininkų sąjungos ,,Individualistų” grupei parengus šį projektą, kurio vykdymo metu buvo organizuoti dailės plenerai Paberžėje, po to vykusios parodos – tai ir buvo tai, kas labiausiai atitiko jo pasaulėžiūrą, ko reikia, kad garbingai paminėtume Tėvo Stanislovo metus.

,,Ši paroda ne vienkartinis renginys, ji išliks ilgam. Jūsų darbuose – Tėvas Stanislovas, Paberžė, kurioje jis gyveno, dirbo, tarnavo ir kurią taip mylėjo. Visų kėdainiečių vardu dėkoju visiems menininkams, savo darbuose įamžinusiems Tėvo Stanislovo atminimą. Ši paroda geriausiai vainikuoja Tėvui Stanislovui skirtus metus”, – dėkojo rajono vadovas S. Grinkevičius.

Paroda veiks iki lapkričio 5 dienos.

Previous Image
Next Image

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.