Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjai Aldonai Tumelionytei iškelta drausmės byla. Tokį sprendimą, reaguodama į Vilniaus apygardos teismo pirmininko teikimą, priėmė Nacionalinėje teismų administracijoje susirinkusi Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK).

Teisejos elgesysTEDK teikimą pateikęs Vilniaus apygardos teismo pirmininkas nurodė, kad atlikus Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos A. Tumelionytės darbo patikrinimą, nustatyta, kad teisėja pažeidė Teisėjų etikos kodeksą.

Perklausius nagrinėtų bylų garso įrašus konstatuota, kad teisėja A. Tumelionytė nemandagiai ir nepagarbiai bendravo su posėdžių dalyviais, leidosi į asmeniškumus, replikavo ir moralizavo.

Patikrinimo išvados leidžia teigti, kad teisėja A. Tumelionytė nesilaikė Teisėjų etikos kodekse įtvirtintų nuostatų elgtis korektiškai, mandagiai ir garbingai“, – sprendimą dėl drausminės bylos teisėjai iškėlimo komentavo komisijos pirmininkas Algis Norkūnas.

Išanalizavę patikrinimo ir teikimo informaciją TEDK nariai nusprendė teisėjai iškelti drausminės atsakomybės bylą. Galutinį sprendimą dėl teisėjos A. Tumelionytės elgesio priims Teisėjų garbės teismas.

Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyrius

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.