nafta

Lietuvoje eksploatuojami naftos gręžiniai yra saugūs – tai įrodo atliekami patikrinimai ir įdiegta elektroninė sistema.

Lietuvos geologijos tarnyba nuolat tikrina Lietuvoje veikiančius naftos gręžinius, prižiūri jų veiklą, svarsto naujų gręžinių prašymus ir kitaip kontroliuoja naftos verslo veiklą.

„Giluminių gręžinių gręžimas yra pavojingas ir atsakingas darbas, todėl labai svarbu jį kontroliuoti nuolat ir iš arti. Inspektoriai turi turėti naujausią informaciją, o jų nurodymų privalo būti besąlygiškai klausoma. Džiaugiuosi, kad taip ir yra, ir Lietuvoje veikiantys gręžiniai yra saugūs eksploatuoti. Darysime viską, kad ir ateityje situacija nepasikeistų“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Nuo šių metų pradžios Geologijos tarnyba atliko 6 planinius ir 2 neplaninius gręžinių patikrinimus. Jokių rimtų pažeidimų nenustatyta. Šiemet planuojama išgręžti 2–3 naujus naftos gręžinius.

Tam, kad būtų užtikrinta dar didesnė gręžinių kontrolė ir saugumas, šiemet įdiegta elektroninė ryšio sistema su gręžiamais gręžiniais. Ji leidžia Lietuvos geologijos tarnybos specialistams realiu laiku gauti tikruosius gręžinių techninius duomenis. Taip galima operatyviai įvertinti šiuos duomenis ir, prireikus, stabdyti ar kitaip reguliuoti darbus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.