Kėdainių jaunimui atsirado unikali galimybė save pažinti per teatrinius užsiėmimus. „Menų miesto“ projektas visus vaikus ir jaunuolius kviečia ne tik išbandyti savo teatrinius sugebėjimus, bet ir per šią meno šaką giliau save pažinti, kasdienybės rutinoje pajusti gyvenimo pilnatvę, lavinti savo kūrybiškumą.

D. Sagaitis naujai organizuojamuose teatro studijos užsiėmimuose žada ne tik dramos, bet ir gilius savęs pažinimo užsiėmimus.

D. Sagaitis naujai organizuojamuose teatro studijos užsiėmimuose žada ne tik dramos, bet ir gilius savęs pažinimo užsiėmimus.

„Tai, kad Kėdainiuose jau dirba viena teatro studija, tikrai džiugina, nes nematau tame konkurencijos. Kuo daugiau išsiugdys „gerųjų pasauliečių“, tuo geriau visiems juos supantiems, t. y. mums visiems. Tegul įsikuria ir dar penkios – suorganizuosime teatro festivalį“, – šyptelėjo Dovydas Sagaitis, VšĮ „Positive Vibe“ vadovas.

Teatras kaip pozityvaus ugdymosi filosofija
Kas paskatino įkurti šią originalią ir netradicinę teatro studiją? D. Sagaitis sakė, kad pagrindinis šios studijos tikslas priartinti žmogų prie savęs. „Daugybė vidinių  konfliktų kyla dėl užgniaužiamų emocijų arba nemokėjimo jų atpažinti. Ką tai reiškia? Reiškia, jog atsikėlęs ryte žmogus bus suirzęs dėl jam pačiam neaiškių priežasčių. Tačiau pažvelgti į savo vidų ir ieškoti tų priežasčių retas kuris išdrįs. Taip kiekvieną dieną toldamas nuo savęs žmogus išeis į mokyklą, į darbą. Susitiks ten panašius į save ir pradės stebėtis, jog viskas slypi po „kaukėmis“, jog viešpatauja korektiško abejingumo standartai“, – įsitikinęs D. Sagaitis. Kad viso to žmogui pavyktų išvengti, jam būtina save šviesti ir lavinti emocijų srityje. „Tai veda į geresnį bendravimą, bendradarbiavimą, pilnatvės jausmą ir daugybę kitų pozityvių permainų. Teatras dėl savo pobūdžio atitinka pozityvaus ugdymosi filosofiją“, – teigė pašnekovas.
Jis pridūrė, kad jei projektas „Menų miestas“ bus sėkmingas, tai per 2014 metus tikimasi įkurti teatro grupes, šiuolaikinio šokio studiją, vesti lindihopo šokių pamokas. „Galbūt kapueiros, dainavimo bei muzikavimo pamokas, įvairius būrelius vaikams: jaunųjų žurnalistų, filosofų draugijos, šaškių bei šachmatų entuziastų. Mielai kviečiu siūlyti ir savas idėjas!“ – veiklų jaunimą prisijungti prie savo gretų kvietė D. Sagaitis.

Vadovaus režisierius iš Kauno
Teatrinius užsiėmimus ves režisierius iš Kauno Justinas Kalinauskas, iki šiol savo kūrybinius projektus realizuodavęs Kaune. „Šiuo metu dirbu su vaikais teatro studijoje Kaune, keletą metų buvau studentų teatro vadovas ir režisierius. Baigiau menotyros studijas, dabar baigiu režisūros magistro studijas Klaipėdoje. Esu du savo režisuotus draminius spektaklius rodęs Nacionaliniame Kauno dramos teatre, tačiau dabar daugiausia ruošiu tarpdisciplininius projektus, menines akcijas bei dirbu aplinkos teatro srityje. Kolaboruoju ne tik su aktoriais, bet ir su kitų disciplinų profesionalais – šiuolaikinio šokio šokėjais, improvizacinės muzikos atstovais, performanso menininkais, dailininkais“, – kalbėjo su įvairių meno šakų kūrėjais bendradarbiaujantis režisierius. Jis nuoširdžiai stebėjosi ir teigė matantis, jog Kėdainiuose kūrybingi miesto gyventojai turi daug didesnes galimybes atsiskleisti negu Kaune ar kituose didesniuose miestuose.

Teatras gali maksimaliai patenkinti jauno žmogaus poreikius
Jaunasis režisierius į teatrą kvietė pažvelgti daug platesniame kontekste, ne tik šabloniškai, kaip jis suvokiamas mūsų šalyje šiandien. „Pirmiausia – tai drama, istorija, vaidyba ir personažo reprezentavimas scenoje. Susiformavusi vyresnės kartos teatro auditorija jau yra pripratusi prie tokio suvokimo. Tačiau jaunas žiūrovas, kuris gyvena visiškai kitu tempu ir socialinės medijos dėka žino, kas šiuo metu vyksta bet kuriame pasaulio taške, turi daugybę alternatyvų teatrui bei visišką laisvę domėtis tuo, kas jam iš tiesų įdomu ir patinka. Vis dėlto ne kiekvienas kūrybingas vaikas susimąsto, kad savo pomėgius galima pilnavertiškai integruoti į teatro pasaulį, kurį neretai mato kaip „nuobodų“ ir dažnai iškeičia į kino teatrą arba kompiuterį ir „youtube“. Deja, teatras, toks koks jis yra, nebėra pajėgus sudominti ir nustebinti jauną žmogų, kurio poreikiai stipriai lenkia vyresnės kartos poreikius. Tiesą sakant, Lietuvos teatrinėje kultūroje stingant alternatyvaus ir šiuolaikiško požiūrio į teatro meną, jis yra stipriai atsilikęs ne tik nuo realybės, bet ir nuo kitų meno disciplinų“, – teigė režisierius, pasiryžęs nusistovėjusius stereotipus keisti ir vis labiau teatro pasauliu sudominti mūsų jaunąją kartą.

Pažins visas sudėtines spektaklio dalis
Režisierius atskleidė, kad tai, kas bus daroma teatro studijoje, neapsiribos vien tik žodžiu „teatras“.
„Mano tikslas, jog šios studijos nariai įgautų platesnį meninės kūrybos suvokimą. Taigi mes ne tik kursime visiškai naują ir šiuolaikišką teatrinį formatą, bet kolektyviai pažinsime visas sudėtines spektaklio dalis: patys gaminsime scenografiją ir kursime spektaklio muziką, būsime vaidinimo teksto autoriai, ruošime sceninį apšvietimą ir kursime kostiumus. Repeticijų metu daug dirbsime improvizuodami, mokysimės ne tik aktoriaus, bet ir režisieriaus profesijos pagrindų, rengsime susitikimus ir kūrybines dirbtuves su menininkais, teatro profesionalais. Didžiausią dėmesį skirsime vaizduotės ir fantazijos lavinimui, kurio metu atrasime malonumą kurti“, – žadėjo J. Kalinauskas.
Jam antrino ir D. Sagaitis teigdamas, kad sukurtus teatrinius eksperimentus – etiudus bei improvizacijas, aktoriai nuolat pristatys mūsų miesto žiūrovams. Visi susidomėję išsamesnės informacijos kviečiami teirautis telefonu +37064790005 ir elektroniniu paštu: dovydas.sagaitis@gmail.com.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.