Liepos 6-ąją viso Pasaulio lietuviai minėdami Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną jau penktąjį kartą giedojo Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“.

Nemažai kėdainiečių šią giesmę traukė ne tik mieste, savo bendruomenėse, bet ir ant Bakainių piliakalnio, kur nuo popietės vyko liaudiškos muzikos ir dainos šventė „Po vasaros dangum“.

Viso pasaulio lietuvius suvienijusi „Tautiška giesmė“ šeštadienio vakarą aidėjo ir ant Bakainių piliakalnio.

Viso pasaulio lietuvius suvienijusi „Tautiška giesmė“ šeštadienio vakarą aidėjo ir ant Bakainių piliakalnio.

Anot pagrindinės šventės organizatorės Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovės Nijolės Dilkienės, šis renginys ant Bakainių piliakalnio organizuotas jau dešimtą kartą.

Šiųmetėje šventėje liaudiškas dainas traukė ir ratelius suko meno kolektyvai ir iš Panevėžio, Radviliškio ir Kėdainių rajonų. Panevėžio krašto Aukštaitijos tunto „Bakutės“ draugovės skautai su vadove Rita Liaugaudiene mažuosius mokė įvairių žaidimų ir organizavo piešinių konkursą tema „Kiek tik užmatai…“.

„Labai smagu, kad tokią dieną nepamirštamas mūsų tautiškumas. Liaudiškos dainos tiesiog griebia už širdies. Šiandienos šventė tik įrodo, kad esame savo krašto patriotai ir mylėtojai. Tik pažiūrėkit, kiek daug mažų vaikų kartu su tėvais ir seneliais atvažiavo ant piliakalnio, kur giedamas Lietuvos himnas. Manau, kad nuo mažens skiepydami meilę Tėvynei užauginsime puikią ateities kartą“, – šventės nuotaikomis dalijosi kėdainietė Veronika.

Keturmetis tiskūniškis Airidas prisipažino, jog į šventę atvažiavo su mama, kuri dainuoja liaudiškas dainas.
Surviliškio seniūnė Vanda Petrauskienė ne tik pasveikino visus šventės svečius, bet ir pavaišino gardžia koše bei arbata: „Džiugu, jog pamažu išmokstame linksmai švęsti svarbiausias Valstybės šventes. Turime gražią tradiciją susirinkti šioje nuostabioje vietoje. Renginys prigijo ir plečiasi. Vadinasi, kitąmet vėl susirinksime ant Bakainių piliakalnio.“

Valstybės dieną arba Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – švenčiame liepos 6-ąją, mat 1253 metais tądien buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. Liepos 6-oji – Valstybės diena – paskelbta Valstybės švente 1990 metais spalio 25 dieną.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.