Paskutiniajame rajono Tarybos posėdyje svarstytas klausimas dėl važiavimo išlaidų kompensavimo vienuoliktokei merginai ne vieną buvusįjį posėdžių salėje privertė pasijusti nejaukiai.

Tarybos narė N. Naujokienė nepritarė vienuoliktokės kelionės į mokyklą ir atgal išlaidų kompensavimui.

Tarybos narė N. Naujokienė nepritarė vienuoliktokės kelionės į mokyklą ir atgal išlaidų kompensavimui.

Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius Tarybos nariams pristatė klausimą, kuriuo buvo prašoma Josvainių gimnazijos vienuoliktokei išimties tvarka kompensuoti kelionės išlaidas, mat mergina mokytis važinėja iš Kėdainių į Josvainius. J. Lukoševičiaus teigimu, gimnazistė mokytis iš miesto į miestelio mokyklą važinėja jau antrus metus. Kompensacijos buvo prašoma, nes moksleivė, pasikeitus šeimos aplinkybėms (mirus mamai ir likus gyventi su neįgaliu tėčiu), nutarė mokytis ne mieste, o Josvainių gimnazijoje. Atrodytų labai paprasta, aiški ir gana jautri situacija. Tačiau Tarybos narė Nijolė Naujokienė, gana dažnai pasisakanti, kad jai aktualūs kraštiečių išgyvenimai ir socialiniai klausimai, prieš balsavimą paprašiusi žodžio pareiškė, jog nemato būtinumo kompensuoti šios merginos kelionių į mokymosi įstaigą ir atgal. Pasak Švietimo ir kultūros komiteto narės N. Naujokienės, jei šįkart būtų padaryta išimtis, tai jų gali atsirasti daugybė: „Problemas, kurios atsiranda dėl netekčių, turi spręsti specialiosios tarnybos, psichologai, mokyklos. Tai, kad mergina nori lankyti Josvainių gimnaziją, nėra nieko bloga, bet kelionės išlaidas ji turi susimokėti pati. Kompensuoti tikrai nėra būtinumo. Tai yra bendri mūsų mokesčių mokėtojų pinigai. Kompensuoti išlaidas reikia tada, kai vaikas tenkina specialiuosius poreikius, nes jų negali tenkinti mokykla, priskiriama pagal gyvenamąją vietą. Šiuo atveju mergina važinėja ne dėl specialiųjų poreikių. Ji mokyklą pasirinko pati, tai pati ir turi susimokėti.“
Ne vienas Tarybos narys nejaukiai gūžčiojo pečiais po tokio pasisakymo, juk mergina išgyveno didelį sukrėtimą – neteko mamos. Atrodytų reikia tik pasidžiaugti, kad jaunas žmogus kabinasi į gyvenimą, siekia išsilavinimo, o ne grimzta į gyvenimo bedugnę.
Vis tik dauguma Tarybos narių parodė jautrumą ir išimties tvarka skyrė prašytą kompensaciją, juolab kad jai reikiamų lėšų poreikis per mokslo metus sudarys apie 400 eurų. Atrodo, kad natūraliai kyla klausimas – ar Tarybos narė N. Naujokienė tikrai labai susirūpino taupumu, ar galimai pamynė jautrumą?

2 komentarai

  1. šmikis

    cia pyktis kad neisrinko jos. Rustybe ant visu Kedainiu. Geda. Tikrai sio zmogaus net i taryba niekas neisrinks po dvieju metu. Garantuoju.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.