Aštuonioliktasis rajono Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 22 iš 27 nariai, praėjo be didesnių ginčų. Patvirtintas 21 svarstytas klausimas.

Aštuonioliktajame Tarybos posėdyje dalyvavo 22 nariai.

Aštuonioliktajame Tarybos posėdyje dalyvavo 22 nariai.

Diskusijų kilo svarstant klausimą dėl didžiausio leistino valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš savivaldybės biudžeto, skaičiaus. Peržiūrėjus biudžetininkų etatus, kai kurie Tarybos nariai nesutiko, kad būtų atstatyta krizės metu Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje panaikintas kultūrinių renginių koordinatoriaus pareigybė. Ne visiems atrodė reikalinga, kad Akademijos kultūros centre atsirastų puse etato dirbantis garso ir šviesos operatorius. Rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, dėmesio kultūrai negalima gailėti. „Jei jau mažosios savivaldybės, tokios kaip Anykščiai, Zarasai, Druskininkai, krizės metu sugebėjo išsaugoti kultūros renginių organizatorius savo bibliotekose, tai gal mes išbridę iš krizės irgi galime atiduoti duoklę bibliotekos renginių kokybei. Reikia, kad renginiai būtų vienose rankose, o tai padaryti galės vėl atkurtą etatą užėmęs žmogus“, – sakė S. Grinkevičius.

Mero S. Grinkevičiaus, manymu kultūrai dėmesio negalima gailėti.

Mero S. Grinkevičiaus, manymu kultūrai dėmesio negalima gailėti.

Buvo peržiūrėti bendrovių „Sigma Solar“ ir „Konstra“, teikiančių šildymo paslaugas kai kuriuose kaimuose ir įstaigose įkainiai. „Turime galiojantį susitarimą su šiomis įmonėmis ir nieko negalime padaryti. Turėdami laikytis sutarties, privalome pirkti minėtų įmonių paslaugas. Gaila, kad jų kaina yra didesnė negu pagrindinio šilumos tiekėjo, tačiau kitos išeities neturime. Kai sutartis baigsis, tada teks priimti sprendimus“, – sakė S. Grinkevičius.

Tarybos nariai pakeitė B kategorijos vairuotojų mokymo paslaugų kainas Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre. Dabar B kategorijos vairuotojų mokymas šioje įstaigoje kainuos 300 eurų, o papildomo praktinio vairavimo mokymo valanda – 10 eurų.

Tarybos posėdis šįkart praėjo gana sklandžiai ir be didelių ginčų.

Tarybos posėdis šįkart praėjo gana sklandžiai ir be didelių ginčų.

Kilus klausimams, kodėl skiriasi mokyklų ir seniūnijų turimų autobusų kainos (Taryba nutarė Šėtos gimnazijos autobusų nuomos kainas patvirtinti po 34 ir 40 centų už kilometrą bei Gudžiūnų seniūnijos – po 41 centą už kilometrą), administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio paprašyta išsiaiškinti, kokia yra nuomojamo transporto situacija ir kas lemia kainų dydžius.

Rajono taryba taip pat pritarė tam, kad būtų sudaryta Švietimo taryba ir patvirtino jos nuostatus. Taip pat vieningai sutarta patvirtinti 2017 metų veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, fiksuotų pajamų mokesčio bei lengvatų dydžius. Be to, Verslo ir ūkio komitetui pavesta išsiaiškinti, kokia yra verslo liudijimų populiarumo situacija rajone: ar jie populiarūs, kokie paklausiausi ir kas jais naudojasi.

Nekilo ginčų ir skiriant Kėdainių krašto muziejaus direktorių Rimantą Žirgulį atstovauti Kėdainių rajono savivaldybei žydų kultūros paveldo kelio renginiuose bei projektuose.

Klausimas dėl Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojo darbo užmokesčio nustatymo atidėtas vėlesniam laikui. Pasak rajono mero S. Grinkevičiaus, šį klausimą reikia detaliai apsvarstyti su valdančios koalicijos partneriais ir tik tada siūlyti Tarybai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.