Naujosios kadencijos rajono Taryba baigė formuoti pagrindines valdymo struktūras – penktadienį buvo skirti du savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai ir patvirtintos svarbiausių komisijų sudėtys.

Penktadienį vykusiame rajono Tarybos posėdyje iš viso apsvarstyti 35 klausimai.

Penktadienį vykusiame rajono Tarybos posėdyje iš viso apsvarstyti 35 klausimai.

Jau ankstesniame posėdyje Taryba buvo nutarusi, kad savivaldybės administracijos direktorius turės du pavaduotojus. Šįkart buvo balsuojama už konkrečias kandidatūras.

Večiaslavui Čerenkovui pavesta kontroliuoti rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos, Bendrojo, Kultūros bei sporto, Turto ir valdymo skyrių darbą, koordinuoti jų reguliavimui priskirtų įstaigų veiklą.

Večiaslavui Čerenkovui pavesta kontroliuoti rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos, Bendrojo, Kultūros bei sporto, Turto ir valdymo skyrių darbą, koordinuoti jų reguliavimui priskirtų įstaigų veiklą.

,,Esu darboholikas“
Pirmiausiai savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju buvo patvirtintas Viačeslavas Čerenkovas. Už jo kandidatūrą balsavo 14 iš 24 posėdyje dalyvavusių rajono Tarybos narių.
Pareigybiniais nuostatais V. Čerenkovui pavesta kontroliuoti rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos, Bendrojo, Kultūros bei sporto, Turto ir valdymo skyrių darbą, koordinuoti jų reguliavimui priskirtų įstaigų veiklą.
V. Čerenkovui – 59 metai. Jo išsilavinimas – aukštasis, 1985-aisiais baigęs Lietuvos valstybinį dailės institutą, įgijo architekto ir interjero dizainerio specialybę.
Paskutinė darbovietė – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, joje dirbo architektu dizaineriu.
V. Čerenkovas – ir individualios įmonės ,,Estetika“ savininkas. Joje taip pat dirbo architektu dizaineriu.
Vyresnės kartos kėdainiečiai V. Čerenkovą prisimena kaip roko grupių ,,Ramybės skveras“ ir ,,Tylos zona“ vadovą bei muzikantą.
Pats jis save vadina darboholiku. Laisvalaikiu mėgsta groti ir kurti muziką, sportuoti, keliauti, žvejoti.

Antanas Pavolis kontroliuos rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvo, Socialinės paramos, Švietimo, Vaiko teisių apsaugos skyrių darbą, koordinuos jų reguliuojamų įstaigų veiklą.

Antanas Pavolis kontroliuos rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvo, Socialinės paramos, Švietimo, Vaiko teisių apsaugos skyrių darbą, koordinuos jų reguliuojamų įstaigų veiklą.

Kūrė Lietuvos kariuomenę
Antruoju savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju patvirtintas Antanas Pavolis. Už jį balsavo 13 iš 23 posėdyje tuo metu dalyvavusių rajono Tarybos narių.
Pareigybiniais nuostatais numatyta, kad A. Pavolis kontroliuos rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvo, Socialinės paramos, Švietimo, Vaiko teisių apsaugos skyrių darbą, koordinuos jų reguliuojamų įstaigų veiklą.
A. Pavoliui – 59 metai. Jo išsilavinimas – aukštasis, 1978 metais baigęs Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą, įgijo fizinio auklėjimo mokytojo kvalifikaciją.
Po Nepriklausomybės atgavimo A. Pavolis aktyviai dalyvavo Lietuvos kariuomenės kūrime. Rūpinosi mobilizacijos, Rusijos armijos išvedimo, karinės prievolės administravimo reikalais.
Paskutinė darbovietė – Karo prievolės administravimo tarnybos teritorinio Kauno skyriaus vedėjas. Iš šių pareigų 2007-aisiais metais A. Pavolis kaip kariškis buvo išleistas į pensiją.

Keliams – papildomos investicijos
Atskaičius mokesčius, ir V. Čerenkovo, ir A. Pavolio mėnesiniai atlyginimai – apie 1078 eurus.
Iš viso 4-ajame šios kadencijos rajono Tarybos posėdyje buvo apsvarstyti 35 klausimai.
Įvertinus tai, kad vietinės reikšmės keliams bei gatvėms tvarkyti papildomai skirta beveik 609,2 tūkst. eurų valstybinių investicijų, tokia pat suma padidintas ir rajono savivaldybės biudžetas.
Pritarta bendrovės ,,Panevėžio energija“ planui iki 2016 metų įskaitytinai investuoti apie 2,9 mln. eurų į Kėdainių rajoninės katilinės bei šiluminių trasų rekonstrukciją.
Patvirtintas atliekų tvarkymo iki 2020-ųjų metų įskaitytinai planas rajono savivaldybėje.
Pagrindinės to plano nuostatos – mažinti į sąvartynus vežamų komunalinių atliekų kiekį, plėtoti jų biologinį skaidymąsi skatinančias priemones, geriau rinkti antriniam perdirbimui tinkamas medžiagas.
Planą įgyvendinant, išsiplės Zabieliškio sąvartynas. Atitinkamai turi būti numatytos ir kompensacinės priemonės aplinkiniams gyventojams.
Pertvarkai įgyvendinti reikės beveik 9,6 mln. eurų, didžiąją dalį šios sumos tikimasi gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir įvairių gamintojų bei importuotojų organizacijų. Numatomas Kėdainių savivaldybės indėlis – apie 30,7 tūkst. eurų.

Delegavo ir Darbo partija
Posėdyje patvirtintos trylikos įvairius savivaldybės gyvenimo klausimus (gabių mokinių rėmimą, vienkartinių socialinės paramos bei kompensacijų skyrimą, strateginį planavimą ir kt.) sprendžiančių komisijų ir tarybų sudėtys.
Į daugelį pastarųjų savo atstovus delegavo ir Darbo partija. Taryboje ji oficialia opozicija iki šiol nepasiskelbė, tačiau iš esmės atlieka būtent tokią funkciją.
,,Džiugu, kad Darbo partijos atstovai nusprendė aktyviai dalyvauti komisijų veikloje ir ne tik oponuoti, bet drauge spręsti rajono gyvenimo aktualijas“, – komentavo meras S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.