Spalio 5–12 dienomis Kėdainių šviesiosios gimnazijos anglų kalbos mokytoja Agnė Bačiauskienė ir tos pačios mokyklos tarptautinių projektų koordinatorė Gitana Kaupienė bei moksleiviai Austė Žukauskaitė, Joris Vancevičius ir Birutė Jankauskaitė Kėdainių miestui ir Šviesiajai gimnazijai atstovavo Erasmus+ KA2  strateginių partnerysčių projekte „Ready for our lives“ Slovėnijoje. 

Šviesiosios gimnazijos penketukas puikiai įsiliejo į tarptautinį projektą.

Šviesiosios gimnazijos penketukas puikiai įsiliejo į tarptautinį projektą.

Prieš projekto veiklas kėdainiečiai turėjo galimybę susipažinti su legendiniu Italijos miestu Venecija.
Projekto programa prasidėjo nuo buvusio vizito Turkijoje prisiminimų, šalių prisistatymų bei ekskursijų po Slovėnijos miestą Koper. Septynių šalių: Latvijos, Portugalijos, Italijos, Turkijos, Čekijos, Slovėnijos bei Lietuvos, atstovai pristatė šalių tradicinę virtuvę bei muziką.
Lietuvaičiai užsieniečius vaišino šakočiu, saldainiais bei kitais Lietuvai įprastais gardumynais, kurie stebino kitų tautų atstovus. Didžiąją programos dalį moksleiviai dirbo grupėse: kūrė verslo planą, mokėsi skirti komandos lyderį, kėlė lyderiavimo kompetencijas. Projekto dalyviai ne tik teoriškai analizavo verslo kūrimą, bet ir stebėjo, kaip viskas vyksta praktiškai: susipažino su garsia Slovėnijos įmone „CIMOS“, kuri savo produkciją, automobilių dalis, tiekia daugeliui Europos šalių. Moksleiviai dalyvavo Koper universiteto pristatyme bei simuliacijoje apie lyderystę, susipažino su UIP University development center and university incubator of Primorska Ltd., buvo Slovėnijos nacionaliniame radijuje ir stebėjo, kaip vyksta tiesioginė transliacija iš studijos.
Lietuviai, kaip ir visos šalys, vykdė bei pristatė Kėdainių moksleivių apklausą apie verslo suvokimą bei stereotipus. Projektas jaunuoliams suteikė ne tik neišdildomų įspūdžių bei linksmų akimirkų, bet ir žinių bei suvokimą apie verslą, jo kūrimą.

Projekte gimnazistai įgijo labai naudingos patirties.

Projekte gimnazistai įgijo labai naudingos patirties.

Paklausus moksleivių, kokia projekto veikla jiems patiko labiausiai, moksleivių nuomonės išsiskyrė. Birutei labiausiai patiko kurti verslo planą: „Ši veikla ne tik sužadino idėjas, bet ir suteikė žinių, nuo ko pradėti kurti verslą. Taip pat gavau motyvacijos, nes mūsų grupės verslo idėja „The sound pen” užėmė pirmąją vietą“. Joriui įsimintiniausias buvo praleistas laikas „CIMOS“ įmonėje: „Buvo įdomu pamatyti, kaip tokia didelė įmonė atrodo iš vidaus, kaip joje paskirstyti darbai, kokia jos vizija bei vertybės. Ir buvo tikrai smagu sužinoti, kad tėvų vairuojamo automobilio pedalai gaminami būtent čia.“ Austei labiausiai patiko piknikas, kurio metu mergina ne tik ragavo projekte dalyvaujančių šalių tradicinių patiekalų, bet ir dainavo lietuviškas dainas: „Neįkainojamos patirtys, patobulėjusi anglų kalba, sutikti įdomūs žmonės, praplėstas akiratis, nuostabūs vaizdai. Puiki savaitė, per kurią daug išmokau bei linksmai praleidau laiką.“
Visi trys moksleiviai yra labai dėkingi mokytojoms, kurios visos kelionės metu padėjo iškilus problemoms, skatino reikštis, tobulėti. Daug minčių, idėjų ir naujų patirčių įgavę moksleiviai laukia žiemos, nes vasario 8–15 dienomis visi projekto dalyviai sugužės į Lietuvą.

Birutė Jankauskaitė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.