Kovo 8-oji – viena gražiausių pavasario švenčių, kuomet švenčiame Tarptautinę moterų solidarumo dieną. Ta proga dailiosios lyties atstoves galime ne tik pasveikinti gražiu gėlės žiedu, bet ir kartu sudalyvauti įvairiuose tą dieną rengiamuose kultūriniuose renginiuose, kurių šią Kovo 8-ąją Kėdainių mieste ir rajone yra didžiulė gausa.

Josvainių miestelyje 15 val. vyks jaunimo akcija „Pražydus šypsena“, skirta Tarptautinei moters dienai paminėti.

Šėtos kultūros centre, taip pat 15 val. vyks Rimos Driskienės foto darbų parodos „Aš išbėgsiu spalvotais takeliais“ atidarymas, kuris skirtas Tarptautinei moterų solidarumo dienai paminėti.
Įspūdinga nauja paroda bus pristatoma Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje.

Čia 17 val. vyks parodos „Knygos menas“ pristatymas. Paroda rengiama kas treji metai, joje eksponuojama pastarųjų trejų metų knygos dailininkų kūryba. Tai paroda-konkursas, jos tikslas – skatinti knygos meno kokybę, novatoriškumą, naujų dailės formų ir meno kalbos paieškas. Lankymasis parodos atidaryme – nemokamas.

Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje tądien 17.15 val. vyks Eglės Gudonytės knygų „Karta nuo Sibiro“ ir „Atversta ir apversta“ pristatymas. Autorę kalbins kėdainietė lituanistė Asta Tikniuvienė.

Kėdainių daugiakultūriame centre kovo 8 d. 17.30 val. vyks koncertas „Bilietas į Paryžių – Richard Galliano“. Jame pasirodys džiazo atlikėjai: Nerijus Bakula (akordeonas), Martin Majorov (gitara), Eugenijus Kanevičius (bosas), Augustas Baronas (mušamieji). Šis renginys yra mokamas – bilieto kaina – 10 Eur.

Netrūks ir sporto renginių – Kėdainių arenoje kovo 8-ąją startuos Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatas – pirmenybės. Žiūrovams bilietus galima įsigyti iš anksto arba prieš renginį (bilietai: ticketmarket.lt).

Tikroji Tarptautinė moters diena atsirado dėl politinių priežasčių. 1899 m. socialdemokratė Klara Cetkin pirmoji pradėjo kovoti dėl lygių moterų ir vyrų teisių. 1907 m. jos iniciatyva Štutgarte buvo surengta pirmoji tarptautinė moterų konferencija. Konferencijos metu nuspręsta įkurti tarptautinę moterų organizaciją, kovojančią už moterų teises.

1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vyko moterų konferencija, kurioje dalyvavo apie 100 įvairių šalių atstovių. Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesį moterų kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 metų kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje. Kai kuriose šalyse moterys bijojo oficialiai švęsti šią dieną, kad nebūtų nubaustos policijos.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Gėlių pristatymas

    Nuostabi šventė, per kurią galima nustebinti brangius žmones, užsakant jiems gėlių puokštes internetu. Nepamirškite kovo aštuntąją palepinti savo mylimų moterų ir panelių 🙂

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.